گروه: اخبار استان خبر: 202522 / تاریخ انتشار : 1401/2/21 ساعت : 16:42

اولویت نخست محیط زیست و دامپزشکی مشخص شد

سرپرست حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: واکسیناسیون دام های اهلی حاشیه مناطق حفاظت شده و راه اندازی گشت های مشترک اولویت های نخست دو دستگاه در مبارزه با بیماری پی پی آر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بیماری پی پی آر یکی از بیماری های مشترک بین دام های اهلی و حیات وحش است که هرساله از آبشخورهای مشترک به حیات وحش منتقل و بخشی از آنها را به کام مرگ می کشاند.


برهمین اساس  و بمنظور  اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از رخ دادن چنین اتفاقی در مناطق حفاظت شده استان –  صبح امروز 21 اردیبهشت 1401 جلسه مشترک محیط زیست و دامپزشکی در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.


براساس این گزرش، اسلام جاودان خرد سرپرست حفاظت محیط زیست استان در حاشیه این نشست گفت : متاسفانه در سنوات گذشته بدلیل بی توجی ها و یا عدم برنامه ریزی مناسب، شاهد تصاویر دلخراشی از تلف شدن حیات وحش براثر بیماری پی پی آر در اغلب استان های کشور بودیم.


وی با اشاره به اینکه دفع خطر احتمالی شرط عقل است گفت: خوشبختانه تا کنون در مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت محیط زیست در استان گزارشی از شیوء این بیماری دیده و گزارش نشده است اما ضرورت داشت ، قبل از اینکه اتفاق ناگواری رخ دهد تمهیدات مناسب سنجیده  و برنامه ریزی های لازم انجام گردد.


سرپرست حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: لازمه جلوگیری از این اتفاق تلخ ، بسیج عمومی برای واکسیناسیون دام های اهلی حاشیه مناطق حفاظت شده در سطح استان است.


جاودان خرد گفت:  آنگونه که مسئولین دامپزشکی بیان نموده ا ند ،خوشبختانه کهگیلویه وبویراحمد جزء استان های برتر در زمینه واکسیناسیون دام های اهلی است . به همین خاطر تاکنون  شاهد گزارشی از تلف شدن حیات وحش بر اثر این بیماری در استان نبوده ایم .


وی گفت: در این جلسه مقرر شد، با راه اندازی گشت های مشترک محیط زیست و دامپزشکی در سطح استان، توجه به مناطق مشترک بعنوان اولویت نخست واکسیناسیون مورد توجه و اقدام قرار گیرد  تا از بروز هر گونه بیماری احتمالی در حیات وحش جلوگیری گردد.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.