گروه: اخبار استان خبر: 202643 / تاریخ انتشار : 1401/2/23 ساعت : 18:16

نوش دارویی که پس از مرگ سهراب رسید/خزانی که بلوط های زاگرس را درنوردید

خزان زودرس به درختان بلوط زاگرس رسید تا اقدام دیر هنگام مسئولان در مبارزه با آفت بلوط ها نوش دارویی پس از مرگ سهراب باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مدتی است که آفت برگخوار به جان درختان بلوط راگرس به ویژه در مناطق گرمسیری افتاده است، این آفت به مرور زمان باعث می شود که برگ درختان بلوط خشک و نازیبا شود، همچنین رد این آفت را ها را به راحتی می توان بر روی این برگ ها مشاهده کرد.

 
متاسفانه مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد دیر به میدان امدند و مبارزه با این آفت را دیر شروع کردند، می توان گفت این مبارزه نوش دارویی پس از مرگ بسیاری ار درختان بلوط بود.
 
 
درختان بلوط راگرس برای ادامه حیات خود به یاری همه مسئولان نیاز دارند، چرا که فرصت کم است و این افت روز به روز درختان بلوط را نابود می کند، مسئولان دیر دست به کار شدند و بلوط های زاگرس خزان شان نزدیک شد.
 
اولین سوالی که مطرح می شود این است که چرا مسئولان کهگیلویه و بویراحمد دیر به سراغ آفت کش رفتند و چرا اکنون که در حال سم پاشی هستند از کشور کمک نمی گیرند، این درختان متعلق به تنها استان نیست.
 
 
بلوط های زاگرس یک روز باید با تیغ تیز تبر دست و پنجه نرم کنند ، یک روز باید آتش را به جان بخرند و امسال آفت به جانشان افتاده است، برای نسل آینده چه چیزی به ارث گذاشته ایم؟
 
شاید یک روز برای اینکه درخت بلوط را به فرزند خود نشان دهیم باید در اینترنت جست و جو کنیم و بگوییم این بلوط است، بلوطی که پیشیان تو آن را سهل انگارانه از بین بردند.
 
برای نجات درختان بلوط همه مسئولان همه به میدان بیایند، بلوط های زاگرس ناجی می خواهند چرا که آن ها نیز ناجی انسان ها هستند.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.