گروه: اخبار استان خبر: 202777 / تاریخ انتشار : 1401/2/26 ساعت : 23:01

برگزاری مانور لحظه صفر در کهگیلویه/ زمین لرزه فرضی که دستگاه های امدادی را به چالش کشید+تصاویر

سرپرست فرمانداری کهگیلویه از برگزاری مانور لحظه صفر جهت بررسی آمادگی دستگاههای اجرایی امدادی در زمان وقوع بحرانها و حوادث خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عبدالعزیز موسوی در گفت و گو با صبح زاگرس  با اشاره به اینکه  این مانور بدون هماهنگی قبلی در روستای طولیان در ۱۰کیلومتری دهدشت برگزار شد گفت:  هدف ما ارزیابی کارآیی و اثربخشی آمادگی دستگاه های اجرایی امدادرسان و بهبود بخشی تعاملات و هماهنگی های درون و برون سازمانی است.

 

وی تصریح کرد: در این مانور با اعلام وقوع زلزله  به دستگاههای امداد رسان، ماموران اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر و نیروی های نظامی و انتظامی در کمتر از زمان ممکن در محل حضور یافتند.

 

موسوی تصریح کرد: در فرآیند ارزیابیهای صورت گرفته، کوتاهی ها و آماده نبودن و یا مشکلات احتمالی برخی دستگاه‌های اجرایی امدادی به صورت دقیق بررسی و  خوشبختانه در این مانور دستگاه‌ها با امادگی خوبی ظاهر شدند.

 

وی  با اشاره به اینکه این برنامه از طرف دفتر بحران استانداری و با همکاری فرمانداری کهگیلویه صورت گرفت عنوان کرد: حفظ آمادگی دستگاههای خدمات رسان و امدادی به ویژه در حوزه خدمات اضطراری در مواجهه با حوادث احتمالی و سرعت عمل نیروهای امدادی در بحرانها به منظور نجات مصدومان اهمیت زیادی دارد و برگزاری این مانورها و تمرینها برای رفع نقاط ضعف و کاهش ناهماهنگی‌ها بسیار مفید است.

 

 

تصاویر تکمیلی

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.