گروه: اخبار استان خبر: 202812 / تاریخ انتشار : 1401/2/27 ساعت : 13:41
سردار مثنوی در یادواره شهدای چاروسا:

شهدا در میدان ماندند و تهدید را به فرصت تبدیل کردند/طرح حذف ارز ترجیحی برای خدمات بیشتر به مردم و با آینده نگری هوشمندانه است

سردار مصطفی مثنوی با بیان اینکه در شرایط کنونی دشمن جنگ روانی ایجاد می‌کند، اظهار داشت: طرح حذف ارز ترجیحی برای خدمات بهتر و بیشتر به مردم و با آینده نگری هوشمندانه است .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یادواره ۶۶ شهید چاروسا با حضور جانشین سپاه فتح استان، مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه،جمعی از مسئولان شهرستانی و منطقه ای با حضور مردم و خانواده شهدا در جوار امامزاده سید محمود(ع) برگزار شد.

 

جانشین سپاه فتح استان در این یادواره با اشاره به ولایت مداری ،دین داری و غیرت دینی مردم این منطقه گفت: هنوز شاید به ظاهر رنگ محرومیت و مظلومیت در این منطقه دیده شود اما مردمان این خطه با جانفشانی بهترین ها را تقدیم کردند.

 

سردار مصطفی مثنوی با اشاره به اینکه شهیدان نهال استقلال و آزادی را کاشتند و امروز به درخت تناور و مستحکمی تبدیل شده است افزود: در طول چهار دهه از عمر انقلاب، ایران در پستی و بلندیهای بسیاری قرار گرفته اما امروز اگر نشانی از خدمت رسانی در مسئولان می بینیم به برکت خون مطهر شهیدان است که در تمام عرصه ها رو به جلو و در حال پیشرفت هستیم.

 وی تصریح کرد: امروز با وجود تحریم‌ها و خواب هایی که دشمن برای نابودی ایران و ضربه به استحکام درونی نظام دیده بود، اما امروز همچنان مستحکم در وسط میدان مقابله با ظالمان در مقابله با بی‌عدالتی ایستادگی می‌کند که همه این ها به خاطر وجود مقدس این شهداست.

 

جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:امروز سیطره تفکر انقلابی در جبهه مقاومت و نیز تداوم حیات جبهه مقاومت به برکت خون شهداء است و اگر راهبرد بزرگ ایستادگی و مقاومت در تقابل با نظام سلطه را داریم،و اگر امروز شاهد تداوم و صدور انقلاب مان هستیم همه به برکت خون شهدای گرانقدرمان است.

 

سردار مثنوی ادامه داد:شهدای عزیزمان با وجود همه تحریم ها و تهدیدات دشمنان، در وسط میدان ماندند و تهدیدها را به فرصت تبدیل کردند و فرصتی ساختند که مرزها را به حقیقت وجود استقلال و ازادی تبدیل کردند.

 

 وی ادامه داد:هرچند دشمنان تحریم هایی بر این ملت تحمیل کردند؛ با وجود ضعیف بودن زیرساخت های اقتصادی، اما همچنان ملت بزرگ ایران پیروز میدان تحریم هستند و اگر عزت و افتخاری داریم به واسطه ایثار و جانفشانی شهداء است. دوران دفاع مقدس برخلاف همه جنگ های دیگر دوست داشتنی شد و این باور ماندگار و جاوید ماند چرا که این دلدادگی همچنان در بین مردم این سرزمین پابرجاست.

 

این مقام ارشد نظامی با بیان اینکه شهدا در راه نظام و انقلاب جان خود را دادند تا ما بتوانیم در آرامش زندگی کنیم عنوان کرد: پیشرفت های ایران اسلامی در زمینه های مختلف مدیون خون شهدا است.

 

سردار مثنوی گفت:امروز ۴۳ سال از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد؛ انقلابی که شاید کسی تصور نمی‌کرد به پیروزی برسد، به همین دلیل به محض پیروزی انقلاب و از همان روز اول شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران، دشمنان جنگ را به شکل‌های مختلف علیه مردم کشورمان آغاز کردند؛ اما اکنون در مقایسه با سال‌های اول انقلاب و حتی دو سال قبل قابل مقایسه نیستیم.

 

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه در شرایط کنونی دشمن جنگ روانی ایجاد می‌کند، اظهار داشت: طرح حذف ارز ترجیحی برای خدمات بهتر و بیشتر به مردم و با آینده نگری هوشمندانه است و مردم همیشه در تمام شرایط ثابت کردند پای آرمان‌های انقلاب اسلامی و خون شهدا هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه در این مراسم ضمن خیر مقدم به همه شرکت کنندگان و کسانی که در این راستا همکاری کردند گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا فرصت الگوپذیری را برای نسل جوان فراهم می‌کند تا مبادا در این آشفته بازار ضداخلاق و فرهنگ، مسیر و هدف را گم کنند.

 

حمزه محقق زاده افزود: اینکه امروز بر سر سفره انقلاب نشسته‌ایم نتیجه ایثار و فداکاری شهدایی است که جان خود را برای دفاع از اسلام و انقلاب تقدیم کردند که باید یادشان را به عنوان یک رسالت همیشه زنده نگه داریم.

 

تصاویر تکمیلی؛

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.