گروه: اخبار استان خبر: 202883 / تاریخ انتشار : 1401/2/28 ساعت : 09:50

بیش از ۵۰ هکتار از مزارع گندم کهگیلویه در آتش سوخت+تصاویر

سرپرست فرمانداری کهگیلویه از سوختن و از بین رفتن بیش از ۵۰ هکتار مرازع گندم در منطقه برج علیشیر این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست فرمانداری کهگیلویه در گفت و گو با خبرنگار ما  گفت: ساعت ۱۵ روز سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ماه  یک فقره آتش سوزی در منطقه برج علیشیر، بیش از ۵۰ هکتار از مزارع گندم این شهرستان در آتش سوخت.

 

عبدالعزیز موسوی افزود: این آتش سوزی با همکاری و کمک نیروهای مردمی، آتش نشانی و نیروهای ادارات شهرستان بعد از یک  ساعت  تلاش  مهار و خاموش شد.

 

وی تصریح: خشک بودن محصول و شدت باد موجب شد آتش به سرعت پیشروی کند که با کمک مردم و اتش نشانی جلوی پیشروی به سایر نقاط گرفته شد.

 

موسوی با اشاره به اینکه ارزش ریالی خسارت وارد شده  در حال بررسی است و هنوز برآوردها انجام نگرفته است بیان کرد: خوشبختانه به موقع اطلاع رسانی صورت گرفت و دستگاه های لازم به پای کار آمدند که اگر به موقع اقدامات لازم انجام نمی شد خسارات بزرگی به سایر کشاورزان وارد می شد.

 

سرپرست فرمانداری کهگیلویه با اشاره به برداشت گندم گفت:  هر چه سریعتر کشاورزان نسبت به جمع‌آوری محصول گندم و جو خود اقدام کنند تا شاهد این اتفاقات نباشیم.

 

موسوی در پایان با اشاره به اینکه هنوز مشخص نیست این آتش سوزی  به صورت عمد یا غیرعمد اتفاق افتاده است افزود: با فرد یا افرادی که به صورت عمدی دست به این اقدامات بزند به صورت جدی برخورد خواهد.

 

تصاویر تکمیلی؛

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.