گروه: اخبار استان خبر: 202954 / تاریخ انتشار : 1401/2/29 ساعت : 18:15
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد:

خبرهای خوش بیمه سلامت برای کهگیلویه و بویراحمدی ها/520 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند

سرپرست بیمه سلامت در کهگیلویه و بویراحمد به بیان خبرهای خوش در حوزه بیمه سلامت پرداخت و گفت: 520 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دولت سیزدهم با وجود تمامی تحریم ها و فشارها و مسایل اقتصادی بحث بیمه رایگان افراد فاقد بیمه در کل کشور را اجرایی کرده است و براساس آمارها تاکنون بیش از پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در این طرح به طور رایگان از خدمات بیمه برخوردار شدند.کیان دهراب پور در گفت و گو با  صبح زاگرس در خصوص خدمت بیمه سلامت به کهگیلویه و بویراحمدی ها و اینکه این بیمه چه تعدادی را پوشش قرار می دهد، گفت: از جمعیت 730 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد حدود 520 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند و از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند.

 

سرپرست بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تعرفه های بیمه سلامت گفت: خدمات بستری 10 درصد هزینه اصلی و  خدمات ویزیت و پاراکلینیک 30 درصد هزینه تعرفی اصلی است.

 

وی به خبرهای خوش در حوزه تحت پوشش قرار دادن افراد برای بیمه سلامت خبر داد و گفت: افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند و در مناطق کمتر توسعه یافته و حاشیه شهر زندگی می کنند با مراجعه به اداره کل بیمه سلامت از خدمات رایگان بیمه سلامت استفاده کنند.

 

این مسئول افزود: حدود 35 هزار نفر از تسهیلات بیمه همگانی استفاده می کنند که این افراد فاقد هرگونه بیمه ای بودند که دولت این افراد را تحت پوشش قرار داده است و برای آنها 37 پزشک متخصص و داخلی قرار داد  بسته  است که با مراجعه به پزشکان از تسهیلات بیمه ای استفاده می کنند.

 

گفتنی است بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد توانست رتبه برتر نسخه الکترونیکی را در کشور کسب کند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.