گروه: اخبار استان خبر: 202964 / تاریخ انتشار : 1401/2/30 ساعت : 02:02

وقتی برای استقبال از مسئولان دولتی و مجلس استفاده از سلاح مجاز میشود/وقتی یک رسم بد در کهگیلویه و بویراحمد کنار گذاشته نمیشود+تصاویر

در گذشته و در فرهنگ لرنشینان استفاده از سلاح برای حماسه و شکوه و دفاع از خود در مقابل بیگانگان سنخیت داشت که حماسه های زیادی نیز در این باره داشته ایم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دیر مجالی است که در کهگیلویه و بویراحمد همه دستگاه های دولتی، قضایی و امنیتی به دنبال ریشه یابی مسئله استفاده های نابجا از سلاح می گردند که در برخی موارد به معضلات امنیتی تبدیل می‌شود.

 

در گذشته و در فرهنگ لرنشین استفاده از سلاح برای حماسه و شکوه و دفاع از خود در مقابل بیگانگان سنخیت داشت که حماسه های زیادی نیز در این باره داشته ایم.

 

اما این روزها شاهد عادی سازی استفاده از سلاح حتی با حضور مسئولین اجرایی استان هستیم، تا جایی که برای استقبال لوله های تفنگ به شلیک در می آیند و عملا این آغازی بر یک راه نا متعارف است.

 

وقتی این موضوع توسعه می یابد می بینیم این موارد در عروسی ها و عزاداری ها نیز به یکباره مرسوم میشوند و در برخی موارد منجر به بروز حوادث تلخ و ناگوار شده که نمونه اش در استان زیاد است.

 

جالب اینجاست که همین مسئولان در جلسات مختلف مردم را از این قبیل موضوعات نهی میکنند و گاها در جلسات آسیب شناسی مسائل مختلف ساعت ها به دنبال راهکار‌میگردند.

 

نکته این نیست که همین کار باعث بروز این مسئله می شود، ولی اصل قضیه اینگونه است که این موضوع بسترسازی های بعدی را در پی دارد که باعث می‌شود سطح هشیاری مان در این مسائل بیش از پیش شود.

 

وقتی در استقبال از نمایندگان دو قوه مقننه و اجرایی در استان کهگیلویه وبویراحمد اینگونه بی محابا و آزادانه استفاده از سلاح های گرم توسط مردان و زنان را می بینیم باید چاره کار کرد! نباید فقط بفکر منافع خود در امور مربوطه باشیم، اینها همه و همه زمینه ساز مسائل بعدی خواهند بود که امنیت استان را به مخاطره می اندازند.

 

---
---
---
--
 
(تصاویر تزئینی هستند.)

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.