گروه: اخبار استان خبر: 202976 / تاریخ انتشار : 1401/2/30 ساعت : 14:41

جولان سگ های ولگرد در قلب شهر یاسوج /شهردار اقدام کند+تصویر

حضور سگ های ولگرد در مرکز شهر یاسوج مشاهده شد تا شاید اقدامی اثر گذار برای جمع آوری سگ های ولگرد مشاهده شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از وظایف شهرداری‌ها جمع‌آوری سگ‌ها در شهرهاست؛ در واقع، جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در حیطه وظایف شهرداری‌ها است و به استناد بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و جمع‌آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض مزاحم و ولگرد از وظایف این نهاد است. اما با این وجود، بارها جولان سگ‌ها در سطح شهر یاسوج مشاهده شده است

 
 
وجود سگ‌های ولگرد در شهر و روستا‌های مختلف نه تنها مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرده بلکه چهره‌ای نازیبا برای منطقه و شهر‌ها و روستا‌ها ایجاد کرده است و باید برای این معضل چاره اندیشی شود.
 
افزایش شمار سگ‌های ولگرد و بدون صاحب در شهر‌ها و روستا‌ها آسایش شهروندان و بهداشت را به خطر می‌اندازد و این موضوع در چند سال گذشته سبب سلب آسایش شهروندان در شهر یاسوج شده است.
 
سگ‌های بلاصاحب و ولگرد در گوشه و کنار شهر یاسوج وجود دارند و علاوه بر برهم‌زدن نظم شهر و ایجاد احساس ناامنی، ممکن است موجب شیوع انواع بیماری‌ها در سطح شهر شوند.
 
 
در همین ارتباط طبق مشاهدات میدانی خبرنگار این پایگاه خبری و همچنین گزارشات شهروندان سگ‌ های ولگرد این بار در مرکز شهر یاسوج یعنی هجرت ها مشاهده شد تا همچنان گلایه ها از وجود سگ های ولگرد ادامه داشته باشد.
 
 
گفتنی است شهردار شهر یاسوج  به عنوان متولی امور شهری باید جهت ساماندهی و جمع آوری سگ های ولگرد که سبب گلایه شهروندان و سلب آسایش آنها شده است اقدام اثرگذاری داشته باشد.
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.