گروه: اخبار استان خبر: 202978 / تاریخ انتشار : 1401/2/30 ساعت : 15:48
فرمانده سپاه فتح در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه یاسوج

ارز 4200 تومانی سبب رانت و سواستفاده عده ای در کشور شد/ نقش روحانیت در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برجسته است

سردار خرم دل با اشاره به اینکه ارز 4200 تومانی سبب رانت و سواستفاده عده ای در کشور شد گفت: دولت خدمت گذار در حال جراحی اقتصادی و استفاده از ظرفیت های مغفول مانده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در سخنرانی های پیش از خطبه های نماز جمعه شهر یاسوج گفت: ۴ خرداد ماه مصادف با اولین کنگره شهدای روحانی در شهر قم است، امروز همه فرماندهان سپاهای استانی در نماز های جمعه در این رابطه مطالبی ارائه می دهند.


سردار خرم دل با تشکر از متولیان ۴ خرداد و سرکشی از خانواده شهدای روحانی استان، گفت: با بررسی رویدادهای انقلاب از گذشته تا امروز  هر اتفاقی  از جمله  قیام تنباکو با فتوای سرنوشت ساز میرزای شیرازی  تا نهضت مشروطیت ، ملی شدن صنعت نفت، قیام ۱۵ خرداد نقش روحانیت و مراجع تاثیر گذار و سرنوشت ساز بود.


وی با بیان اینکه تاریخ روحانیت نشان از پیشتازی از حریم انقلاب اسلامی دارد گفت: ۳۸۸۸ شهید از  مشروطه  که تعداد ۱۴۲ مورد آنها از اهل سنت،  از مشروطه تا انقلاب ۵۷ شهید، از دوران مقدس ۳۴۶۰ شهید و ۳۸ شهید مدافع حرم، ۴۸ شهید  روحانی  غیر ایرانی و ۴۳ شهید روحانی مفقودالاثر نشان از نقشم مهم روحانی دارد.

سردار خرم دل روحانیت را  پرچم دار و علم استکبار ستیزی و مروج و مقوم تشییع دانست و اینکه این جریان باید در حوزه های علمیه باید در جریان باشد، گفت:تجلیل از مقام شامخ شهیدانمان از وظایف و اهداف ما است از طرفی معرفی چهره های واقعی روحانی از دیگر وظایف است در این راستا بعد از سرکشی از خانواده شهدای روحانی استان، طلبه نوجوان هم استانی با حداقل امکانات ۱۰ الی ۲۰ کتاب نوشته است.


وی افزود: تبیین پیشتازی جریان روحانیت در رویدادها و اتفاقات از دیگر وظایف است زیرا حرف آنها با  عمل آنها تناسب داشته است در این راستا شهدای روحانی در عرصه جنگ تحمیلی و همچنین حضور رهبر انقلاب در پشت جبهه و حضور در جنگ نقش های متفاوت و اثر گذار روحانی را نشان می دهد.


وی افزود: در اوایل کرونا و در کنار تلاش های کادر درمان و پزشکان و سایر اقشار روحانیت نقش اثر گذاری داشتند.


وی گفت: در جریان مقاومت ۳۸ شهید تقدیم انقلاب شد و این موضوع سبب تفاوت با روحانیت وهابیت شده است روحانیت وهابیت فقط فتوا برای غرب، دنیا و برای ارضای منافع خود صادر می کنند و سبب خون ریزی بشریت می شوند، در این راستا نسخه پیچیده و در مکان خوش آب و و هوا فتوا صادر می کنند و کشته نمی دهند اما روحانیت شیعه ظلم ستیز، مجاهد، دفاع از مظلوم و مبارزه با ستم را وظیفه خود می داند.


وی با بیان اینکه روحانی کلیسایی درصدد تقسیم دنیا و جاده صاف کن استکبار و استعمار بودند گفت:  روحانیت شیعه احترام به اقوام و مردم و ملت ها آزادی و عدالت را ارمان خود می دانند.


وی افزود: در انقلاب اسلامی هر کجا روحانیت حضور داشتند منشأ خیر و برکت بودند در استان ما در قرار گاه پیشرفت و آبادی هرجا روحانی حضور پیدا کرد مشکلات حل شد.


وی افزود: اگر روحانیت شیعه دستور و فتوایی می دهد خود عامل به ان هستند نمانیده ولی فقیه در استان و رهبر انقلاب جانباز هستند، از طرفی شهدای روحانی محراب، حرم، دفاع مقدس نشان از مشارکت فعال روحانیون شیعه است آنها در پیش از انقلاب تا امروز مدافع اسلام ناب بودن و امروز حضور رهبر انقلاب در کسوت روحانی  سبب حسرت و غبطه دنیا شده است.وی افزود: جریان های منطقه به دلیل نداشتن محوری که راس آن  رهبر و روحانی  بود دچار شکست شدند اما در راس انقلاب اسلامی حضور رهبری روحانی سبب به ثمر نشستن انقلاب شد.

 

سردار خرم دل با بیان اینکه افتخار داریم یک استان تماما شیعه دو هزار  رزمنده شیعه، رتبه های اول در حماسه ملی را در کارنامه داریم،  گفت: امروز دشمنان ما در هر نقطه ای از عالم برای تفرقه و اخلال بین دولت و  مجلس برنامه دارند، روزی برای استثمار ایران شرق و غرب برنامه و جدال داشتند اما امروز ایران قدرت بلامنازع منطقه است.


وی با بیان اینکه ایرن در ابعاد نظامی ، فرهنگی و سیاسی طی طریق می کند، گفت: در این راستا دولت خدمت گذار در حال جراحی  اقتصادی و ریشه کردن فقر مطلق ، استفاده از ظرفیت های مغفول مانده گام برداشته است و یکی از سیاست های مهم حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بود که سبب سو استفاده و رانت برای عده ای شده بود.


سردار خرم دل با بیان اینکه امروز دولت ما در حال برنامه ریزی برای سیاست های اقتصادی، گفت: دولت برای  مردم کشور و سه دهک پایین جامعه  آب و برق و گاز جامعه را مجانی کرده است و از بین بردن فقر مطلق از دیگر کارنامه ها دولت است


وی با بیان اینکه دشمنان درصدد شکست برنامه های کشور هستند و دشمنان می دانند مشکل کشور کجاست و دست به کدام نقطه گذاشته اند ، گفت: دولت تصمیم به جراحی بزرگ گرفته است، رسانه ها معاند در سال ۹۷ با موضوعات اقتصادی مخالف بودند و امروز این مخالفت را نشان میدهند که نشانه عدم دلسوزی برای کشور است و درصدد پیاده سازی اهداف خود هستند


سردار خرم دل گفت: مردم لر با غیرت، شهامت، شجاعت و صحنه های درخشان خود پای انقلاب بودند،  شهید سلیمانی فرمود ما ملت امام حسین هستیم این ملت اگر‌ آب نداشته باشند پای آرمان‌های خود هستند، امروز مردم استان باید اثبات کنند پای انقلاب و نظام دولت و نظام خود ایستاده اند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.