گروه: اخبار استان خبر: 202981 / تاریخ انتشار : 1401/2/30 ساعت : 16:07
آنچه در خطبه های نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛

مسئولان از رشد منفی جمعیت جلوگیری کنند/ مردم در مقابل فتنه های دشمن هوشیار باشند/3 خرداد درس عبرت تاریخی رزمندگان اسلام به دشمنان

نماز عبادی-سیاسی و دشمن شکن جمعه درکهگیلویه و بویراحمد این هفته نیز با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز عبادی-سیاسی و دشمن شکن جمعه درکهگیلویه و بویراحمد این هفته نیز با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

یاسوج:

امام جمعه شهر یاسوج در خطبه های اول نماز جمعه شهر یاسوج گفت: خداوند متعال در سوره معارج به رفتارها و اندیشه ها و آرمان ها هشدار داده است که چگونه باشیم زیرا باید به گونه ای رفتار کرد تا بتوان از آن شرایط سخت عبور کرد.آیت الله حسینی با بیان اینکه روز قیامت شرایط سختی مشاهده خواهد شد، گفت: در روز قیامت همه انسان به اعمال و شرایط خودشان مشغول هستند و کسی به فکر دوست خود نخواهند بود و اعمال فرد را نشان میدهند و در شرایط سخت انسان مجرم تکمیل دارد فرزند خود را قربانی کند تا عذاب از خودش برداشته شود.


امام جمعه مرکز استان با بیان اینکه انسان مجرم درصدد است با فدا کردن اعضای خانواده خود درصد رهایی عذاب از خود است، گفت: کسی اهل نماز ، روزه، حجاب ، حیا نیست و به اعتقادات و باورهای دینی پشت می کند چنین فردی گرفتار است و با مرگش مورد سوال قرار می گیرد و سوال و جواب ها شروع می شود.آیت الله حسینی با بیان اینکه تلقین کننده در هنگام مرگ باید فرد در انتظار مرگ را تلقین کند و بتواند در شرایط سخت شهادتین را صادر کند، گفت: در شرایط سخت قیامت انسان به هیچ عنوان نخواهد توانست اعضای خانواده خود را فدای کند تا عذاب از او دور شود.

 

آیت الله حسینی در خطبه دوم نماز جمعه شهر یاسوج با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی گفت: ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت است، حفاظت از هویت و امنیت یک کشور و فرهنگ آن در قالب حج معیت  وظیفه همگانی است.


امام جمعه شهر یاسوج جلوگیری از رشد منفی جمعیت را از وظایف مسئولان و متولیان دانست و گفت: امروز احساس خطر منفی نسبت به رشد و منفی جمعیت وجود دارد و اگر رشد منفی مشاهده شود شاهد ضرر در ابعاد فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی خواهیم شد بنابراین باید دولت ها وارد صحنه شده و با ارایه مشوق های اقتصادی در مسکن و استخدام و اشتغال ، یارانه برای فرزند آوری و ازدواج گام بردارند.


وی افزود: تک فرزندی  رشد منفی جمعیت محسوب می شود و رشد زمانی است که یک خانواده سه فرزند داشته باشند.

 

امام جمعه شهر یاسوج  با بیان اینکه امروز جنین ها با قرص و واکسن قتل عامل می شوند و مانند  گذشته برگشت به جاهلیت است که فرزند خود را به قتل می رسانند، اشاره کرد و گفت: امروز انگیزه های ملی ، انسانی و شرعی ایجاب می کند فرزند آوری مورد توجه قرار گیرد.


وی با بیان اینکه روز پنجشنبه شهادت امام صادق علیه‌السلام کسی که مذهب جعفری و فقه جعفری و تفسیر قوانین  و قرآن را بر بشر عرضه کرد اشاره کرد و تاکید کرد.


آیت الله حسینی با تشکر از صبوری مردم با تغییر قیمت های در کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و اینکه نظم و امنیت را حفظ کردند اشاره داشت و گفت: دشمن به دنبال هرج و مرج است در این راستا عده ای خود را در دامن دشمن انداخته و کاسه لیس آمریکا و انگلیس و اسرائیل هستند و نهایت ذلت خود را نشان می دهند تا استخوانی جلوی آنها انداخته شود و پارس کنند این افراد در جنگ جهانی و هشت ساله که توسط صدام آغاز شده بود از صدام به طور مستقیم حمایت می کردند.آیت الله حسینی با بیان اینکه دشمنان درصدد هستند از جریانی چالشی برای کشور ایجاد کند اشاره داشت و ادامه داد: در استان مردم آرامش خود را حفظ کردند و توطئه ها را کنار زدند، در این راستا در استان مطالبات صنفی صورت گرفت که در زمان مناسبی نبود و نفراتی دستگیر شدند که از قشر فرهنگی نبودند از طرفی از همه کسانی که برای حفظ آرامش تلاش کردند تشکر و قدردانی می شود .


وی به سوم خرداد و فتح خرمشهر اشاره داشت و گفت: مردم در شرایط سخت جنگ به میدان آمدند و خرمشهر را آزاد کردند دشمن تصور داشت می توانست کشور را به زانو درآورده و سبب تجزیه کشور شوند اما قضیه برعکس شد و ضربات کوبنده ای بر پیکر آنها وارد کرد و سبب محو آنها شد و دیگران بدانند اگر در برابر ایران قرار بگیرند همان بلایی که صدام و آمریکا و متحدان متوجه شدند بر آنها تحمیل می شود.

************

لنده:

امام جمعه لنده گفت: تمرکز امروز دشمن بر روی ذهن و اندیشه مردم به خصوص جوانان در جنگ ادراکی و شناختی است.

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد.


وی گفت: دشمنان هرگز اصلاح شدنی نیستند و قرآن نیز بر ضرور ت هوشیاری و آگاهسازی برای مقابله با توطئه های دشمنان تاکید دارد.

امام جمعه لنده تصریح کرد: تمرکز امروز دشمن بر روی ذهن و اندیشه مردم به خصوص جوانان در جنگ ادراکی و شناختی است.

وی تاکیدکرد: دشمنان در حال توطئه چینی برای بحث معیشت مردم است که در زمان های مختلف با ترفندهای مختلف به دنبال ایجاد مشکلات برای مردم هستند که مشکلات امروز ما ناشی از عدم توجه به اجرایی کردن فرنایشات مقام معظم رهبری است.


محمودی اصل گفت: برخی ها از عوامل خود فروخته داخلی تنها راه حل مشکلات امروز کشور را به برقراری رابطه با امریکا می دانند و اگر امروز فشاری بر گرده مردم است ناشی از همان سیاست های غلطی است که ریشه آن در غرب است.


وی گفت: دولت جدید از طرح جدید هدفمندی یارانه ها در مسیر حذف بیکاری و تورم است که هم درآمدها را افزایش دهد و هم در زمینه تولید گام های بزرگی را بردارد.


امام جمعه لنده گفت: دولت موظف است در این زمینه روشنگری کند تا مردم نیز با اعتماد به دولت نیز آن را همراهی کنند.


وی گفت: همانطوری که در سایر حوزه ها دارای توانمندی های زیادی هستیم در حوزه های اقتصادی نیز دولت باید گام های مهمی بردارد.

 

محمودی اصل تاکید کرد:توجه به بحث اجرایی کردن پروژه های عمرانی به خصوص جاده لنده_تراب و لنده_تشان باید هرچه سریعتر اجرایی شوند.

 

وی گفت:در حوزه راهداری این مهم متأسّفانه جدی گرفته نشده است و وعده های چندین ساله آنان چندان منفعتی برای مردم به خصوص در جاده های روستایی اجرایی نشده است که انتظار داریم بنیادعلوی ضمن کمک به مردم برای ارتقای بحث اسفالت روستاها کمک کند.


امام جمعه لنده گفت: ابلاغ سیاست های جمعیت امروز ما به عنوان یک کشور میانسال تبدیل شده ایم که امیدواریم سیاست های دولت در این حوزه اجرایی شود.


وی گفت: سوم خرداد سالروز حماسه فتح خرمشهر یکی از مهمترین حوادث دوران دفاع مقدس است که حضرت امام خمینی(ره) فرموند:خرمشهر را خدا آزاد کرد.


خطیب جمعه لنده گفت: این فتح باید شروعی باشد برای سلسله فتح های الی بیت المقدس و فتح قدس و بیرون راندن شیطان بزرگ از منطقه و اسرائیل خبیث که برای همیشه از صحنه پاک شوند.

 

گچساران

اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها و جراحی اقتصادی به نفع مردم است

حجت الاسلام سید امین حجازی،امام جمعه گچساران در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت: اولین گام رشد و تعالی انسان تقوا  است و تقوا و خودسازی تنها مسیر ملاقات انسان با انبیای الهی است. انسانی که در دنیا تلاش کرد و خود را ساخت پس توفیق همسایگی انبیاء را خواهد داشت، علما و بزرگان که چشم بصیرت دارند از خداوند همجواری انبیاء و اولیای الهی را خواستار هستند.


 وی افزود:اگر انسان به هوای نفس خود تسلط پیدا کند هم در دنیا و آخرت مورد توجه خداوند خواهد بود، در آخرت نیز انسان همجواری با اولیاء را به دست می آورد. انسان عاقل از مدت محدود خود در این دنیا برای آخرت خود توشه بر می دارد ,  نسل جوان با مطالعه بسیار می تواند مسیر صراط مستقیم را بهتر بشناسد همانگونه که در قرآن این مسیر توضیح داده شده است.


 امام جمعه گچساران با اشاره به اینکه ولایت به توحید گره خورده است، خاطرنشان کرد:  این دو بدون هم امکان پذیر نیستند. ملتی که در درون کشور خود بخواهد با دشمن بجنگد ذلیل خواهد شد و به ناموس او نیز هتک حرمت می شود، عاقلانه است که با دشمن در بیرون از کشور جنگید و تا ناموس در امان بماند.


 حجت الاسلام حجازی افزود: برخی افراد می‌گویند بگذارید دشمن به کشور بیاید و بعد با آنها جنگید که این منطقی و عاقلانه نیست، ما باید از حزب الله لبنان فلسطین و سوریه تشکر کنیم که خود را سپر ما کردند. در واقع اینها سپر ما شدند و هدف اصلی دشمن ضربه زدن به ایران بوده، چون ایران اسلامی ام القرای آزادی جهان شده است.


 حجت الاسلام حجازی اضافه کرد: چرا باید سرمایه های ایران اسلامی در کشورهای دیگر خرج شده و  به جیب مفسدان اقتصادی برود، متاسفانه اقتصاد بیمار بوده و نیاز به یک جراحی و درمان داشته است، سالهای قبل به‌گونه‌ای اقتصاد را تعریف کردند که ضررش برای ملت و نفعش برای دشمنان یا ناآگاهانه بوده است.


 وی اظهار کرد: دشمنان به دنبال فتنه انگیزی هستند و می‌گویند بیرون بریزید و اعتراض کنید که چرا اجازه نمی‌دهید سرمایه کشور به دست دشمنان و مفسدان برسد و برخی افراد هم بیرون ریخته و شعار می‌دهند و فتنه انگیزی می کنند، دولت و نظام می خواهد یارانه به سر سفره ملت آمده و به بیرون کشور سرازیر نشود، ما نیز باید از این طرح حمایت کرده و نقشه های دشمنان را خنثی کنیم.


 امام جمعه گچساران تصریح کرد:  در حال حاضر نفوذ فرهنگی سیاسی اقتصادی در برخی موارد وجود دارد و جیره خواران و مزدوران در درون مملکت از این مقوله نسبت به اتحاد و حیثیت ملت آسیب می رساند،آن قدر دشمن دروغ گفته است که برخی مردم فکر  می‌کنند درست می گوید.


حجت الاسلام حجازی عنوان کرد: باید به‌خوبی امور را مدیریت کرد و واقعیت را به اطلاع مردم برساند مخصوصاً در فضای مجازی نسبت به نشر آگاهی مردم اقدام کنید، دشمنان به دنبال ضربه زدن هستند، چرا برخی افراد باور کردند و تصور شان بر این شد که پول مملکت و سرمایه ما در کشورهای دیگر اعم از فلسطین و لبنان و سوریه هزینه می شود که این گونه نیست، ما باید زودتر سوال می کردیم اما دیر شد ولی از هر جایی جلوی ضرر را گرفت باز به نفع کشور است.


 وی گفت: ما پولی در اختیار کشورهای دیگر قرار نمی دهیم ولی به آنها مشاوره خواهیم داد از زمان نهضت انقلاب اسلامی دشمن شروع به فتنه علیه ایران کرده است و در حال حاضر نیز بحث گرانی را به میان کشیده اند.


 وی با اشاره به اینکه در گام دیگر دشمنان فرزند کمتر زندگی بهتر را مطرح می کنند، خاطرنشان کرد: دشمنان با تبلیغ اینکه به جای بچه سگ و حیوانات را به خانه آورده و آنها را نگهداری کنید به دنبال ضرر زدن به نسل جوان ایران اسلامی هستند، بهتر است پزشکان مضرات سگ را برای مردم بیشتر تشریح می کردند.


 حجت الاسلام حجازی بیان کرد: مردم گچساران نیز همگام با دیگر نقاط کشور با راهپیمایی انزجار خود را از نفوذی و فتنه‌گران سیاسی و اقتصادی و فرهنگی اعلام کرده و از دولت انقلابی حمایت می کنند  مردم با حمایت خود سد راه این دشمنان شده و از اقدامات دولت انقلابی برای رفع مشکلات حمایت خواهند کرد.

 


انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.