گروه: اخبار استان خبر: 203106 / تاریخ انتشار : 1401/3/1 ساعت : 15:27

190کیلومتر آتش بُر در مناطق جنگلی کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت:بمنظور جلوگیری و خودکنترلی آتش بیش از 190کیلومتر آتش بر در مناطق حفاظت شده استان ایجاد شده است / محیط بانان همچنان مشغول ایجاد آتش برند

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با شروع فصل گرما  احتمال آتش سوزی های عمدی و سهوی در جنگل و مراتع افزایش می یابد . بر این اساس ، اتخاذ تدابیر مناسب برای کاهش سطح  آتش سوزی ها و میزان خسارات به منابع ملی ونسل های آینده ، اقداماتی است که از سوی دستگاه های متولی باید مورد تاکید و توجه قرار گیرد .


اسلام جاودان خرد مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد - در نخستین روز از خرداد ماه 1401 از اقدامات محیط زیست در حوزه آتش بر خبر داد و گفت : محیط بانان با سه دستگاه تراکتور در مناطق حفاظت شده گرمسیر تا سردسیر بیش از 190 کیلومتر آتش بر ایجاد نمودند.


وی به توپوگرافی عمدتا" کوهستانی مناطق تحت مدیریت محیط زیست در استان اشاره کرد و افزود: کوهستانی بودن اغلب مناطق استان باعث شده ،  در بیشتر موارد کار اطفاء حریق با کندی و سختی فراوانی انجام گیرد، لذا اتخاذ اقداماتی که نقش خودکنترلی در آتش را ایفا نمایند ضروری بود .  


جاودان خرد افزود: این اداره کل به منظور پیشگیری از گسترش آتش سوزی‌های احتمالی در مناطق جنگلی و مرتعی، ایجاد آتش بر را در دستور کار خود قرار داد  و  در همین راستا بیش از 190 کیلومتر آتش بر در مناطق تحت مدیریت محیط زیست در 2 حوزه گرمسیر و سردسیر ایجاد نموده و  محیط بانان همچنان روزانه مشغول ایجاد آتش برند .


وی افزود: بی توجهی و سهل انگاری بعضی از افراد هنگام حضور در عرصه‌های جنگلی احتمال وقوع آتش سوزی در این عرصه‌ها را افزایش داده که با ایجاد آتش بر، امکان گسترش حریق‌های احتمالی تا حد قابل توجهی در این مناطق کاهش می‌یابد.

جاودان خرد از مردم خواست: کشاورزان ضمن خودداری از آتش زدن کاه و کلش مزارع کشاورزی و باغ های حاشیه مناطق حفاظت شده از رها کردن شیشه و پلاستیک در جنگل که ممکن است بر اثر افزایش دما و تابیدن خورشیدن باعث ایجاد آتش سوزی شود، جدا خوددراری کنند.
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.