گروه: اخبار استان خبر: 203170 / تاریخ انتشار : 1401/3/2 ساعت : 15:32

آسیب رسانه نماها به رشد و توسعه کهگیلویه و بویراحمد/از ذبح مطالبه گری تا پادویی جریانات خاص

در شرایطی که از رسانه ها به عنوان تریبون های مطالبه گری و همچنین انعکاس دهنده موضوعات و مشکلات مردم یاد می شود اما برخی رسانه نماها به تریبونی برای جریاناتی خاص تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رسانه ها در کنار سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه رکن چهارم توسعه کشور هستند و می توانند با تبیین اندیشه ها و در حفظ فرهنگ بومی، توسعه اقتصادی و اجتماعی و سیاسی  تلاش کنند. 

 
 
رسانه ها زبان گویای مردم هستند و می توانند آنها را از محدودیت و مهجوریت نجات دهند. 
 
ارتقاء سطح آگاهی و دانش مطلوب، تلاش در جهت حذف مرزبندی ها، مطالبه گری برای حل مشکلات، ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مسئولان برای حل مشکلات  بخشی  از وظایف رسانه ها محسوب می شود. 
 
 
در شرایطی که افکار عمومی جامعه انتظار نقش آفرینی رسانه ها  در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دارند، اما ظهور و بروز رسانه ها نماها سبب به حاشیه راندن نقش رسانه‌های ریشه دار و با هویت استان شده است. 
 
مشاهده می شود رسانه نماها به  صورت فصلی و در شرایط زمانی مختلف معرفی می شوند اما با کاهش هیجانات و احساسات در بین افکار عمومی جامعه و بعد از کسب منافع کوتاه مدت به رکود می روند 
 
 
رسانه نماها اجازه نقش آفرینی و مطالبه گری را از شهروندان سلب می کنند و با تکاپو در صدد انعکاس اخبار و مصادره آن در جهت منافع یک گروه خاص است، از طرفی چنین رسانه هایی وقتی یک مسئول از جریان خاص خودشان مورد نقد قرار می گیرد با فضاسازی و اتهام سعی در از بین بردن فضای نقد و مطالبه گری دارند.
 
 
ظهور رسانه نماها می تواند علت ها و دلایل مختلفی داشته باشد که می‌توان به روحیات برخواسته از تعصبات منطقه‌ ای ، کسب منافع کوتاه مدت، روحیات هیجانی و احساسی و نهایتا کسب دریافت ها و  تصورات غلط از رویدادهای مختلف گذشته در موضوعات سیاسی است.
 
 
 
در پایان باید اشاره کرد رسانه نماها فضای مطالبه گری و نقد را در جامعه به حاشیه کشانده و فرصت رشد و توسعه کهگیلویه و بویراحمد را به دلیل انحصار اخبار و وقایع در یک گروه و جریان خاص، سلب می کنند.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.