گروه: اخبار استان خبر: 203319 / تاریخ انتشار : 1401/3/4 ساعت : 17:26

کلنگ احداث 3 هزار واحد مسکن ملی کهگیلویه و بویراحمد به زمین زده شد+تصاویر و فیلم

طرح نهضت ملی مسکن در شهر یاسوج استان کهگیلویه و بویراحمد امروز با کلنگ زنی پروژه‌ سه هزار واحدی آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس طرح نهضت ملی مسکن در شهر یاسوج استان کهگیلویه و بویراحمد امروز با کلنگ زنی پروژه‌ سه هزار واحدی و با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی آغاز شد.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: جریان مسکن یکی از دغدغه های مردم است این کار مبارکی است، از همه دستگاه ها می خواهم در این امر همراهی و کمک کنند تا  مشکلات مسله مسکن حل شود و مردم با خاطر آسوده زندگی کنند .

وی گفت: در بازار تقاضا زیاد است و عرضه کم قیمت ها بالا می رود، برخی جوان هستند و آستانه ازدواج‌.

آیت الله حسینی ابراز داشت:اکنون در مسکن ملی نظارت بسیار مهم است، ما مشکلات مسکن مهر را دیده ایم، جا نمایی مسکن ملی مناسب باشد، مثل برخی از مسکن های مهر نباشد که جا نمایی درستی نداشتند، نباید جدای از شهرها ساخته و باعث بی رغبتی شود.

وی گفت: بحث فضاسازی این مسکن ها لازم است، در بحث نظارت مهندسی نیاز است توجه جدی شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمدگفت: نظارت به درستی انجام نمی شود، مهندسین باید وجدان کاری و وجدان شغلی شکل بگیرد ، خودم می دانم بساز بفروش هایی در همین شهر هستند که انبوه هم می سازند امضای ناظر هست اما یک بار نظارت نداشته است،با نماسازی زیبا ماست مالی می کنند ،این افراد در مقابل جان مردم مسول هستند.

وی گفت: مسئول و پیمانکار اگر وجدان داشته باشد کارش را به درستی انجام می دهد‌ امروز نمی توانیم با سهل انگاری جان مردم را به خطر بیندازیم در شان و منزلت جامعه اسلامی نیست.

امام جمعه شهر یاسوج تاکید کرد: در ساختمان ها اخلاق را رعایت کنیم، گاهی پنجره یک ساختمان در حیاط خانه دیگری باز می شود اینها رعایت شود ، اصول اسلامی را رعایت کنیم.وی گفت: در طرح نهضت ملی مسکن مقرر شد ۴ میلیون مسکن در سطح ملی احداث شود، از این  تعداد واحد ۴۰ هزار واحد سهم استان بوده است.

وی گفت: ارزش ریالی این ۴۰ هزار واحد ۲۲ هزار میلیارد تومان است که یک فرصت برای استان محسوب می شود ،اکثر هزینه ساخت مسکن از طریق تسهیلات بانک های عامل است  ،این مبلغ بسیار بالایی است و سابقه نداشته است.


استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این مراسم گفت: این سه هزار واحد آغازی برای احداث ۴۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن استان در چهار سال می باشد و سالانه باید ۱۰ هزار واحد احداث شود.


وی ابراز داشت: برای هر واحد مسکن در مرکز استان ۳۵۰ میلیون تومان و در دیگر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود و دوره بازپرداخت آن ۲۰ ساله است.

 احمدزاده تصریح کرد: ۵۶ هزار متقاضی مسکن در استان داریم که ۱۶ هزار نفر از سهم چهار سال استان بیشتر است و همه باید تلاش کنیم تا علاوه بر تحقق سهمیه بتوان تعداد بیشتری را بسازیم و جوابگوی همه متقاضیان باشیم.


استاندار تاکید کرد: همه دستگاه اجرایی استان به خصوص خدمات رسان، آبفا، برق و شهرداری ها، راه و شهرسازی را یاری کنند تا اجرای این طرح با سرعت به پیش رود.

 


احمدزاده به مجریان و پیمانکاران و ناظرین طرح تاکید کرد: اصول ساخت ساز به خوبی رعایت و طرح با سرعت و کیفیت به پیش رود و اما با این حال هرگز کیفیت فدای سرعت نشود.


استاندار به پیمانکاران تاکید کرد: از تولیدات و محصولات استان استفاده شود اما محصولات هم باید از استانداردهای لازم برخوردار باشند.


مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: انتظار دارم مدیران استانی همراهی کنند که این فرصت را از دست ندهیم و بتوانیم حتی بیشتر از این تعداد را احداث کنیم.


راستا گفت: ما از قبل در مسکن مهر مشکلاتی داشتیم مدیران همراهی کنند مشکلات مسکن مهر در مسکن ملی تکرار نشود، اکنون مسکن مهر مشکل زیربنایی مثل آب و برق و گاز و معابر دارند، برخی از مسکن های مهر با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند .وی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی همکاری لازم را داشته باشند که بتوانیم مسکن ملی را تکمیل شده به مردم تحویل دهیم.اکنون رتبه ما در  این بخش در کشور خوب نبوده است امیدوار هستیم بتوانیم به سطح قابل قبولی برسیم.

---


وی در خصوص متقاضیان گفت: ۵۸ هزار متقاضی داشتیم که بالای ۵۰ درصد ثبت نام کننده هه در مرکز استان است که اکنون با مشکل زمین مواجهه هستیم.

وی افزود: پالایش شده ها قریب به ۷۰ درصد شان در یاسوج است و باید به فکر زمین باشیم و دیر شده است ،عاجزانه خواهش دارم در این خصوص همکار ما باشید و کمک کنید بتوانیم پاسخگوی مطالبات باشیم.

راستا اذعان داشت:امروز ۳ هزار واحد در سطح استان کلنگ زنی می شود،ارزش ریالی کلنگ زنی امروز بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان است  که ۵۰ درصد تسهیلات و بقیه آورده مردم است.

حاجی زاده معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کارهای بزرگی در حوزه عمران در حال انجام است، هرچه استان دارند ماحصل ۴۳ سال انقلاب است اما باید بپذیریم کوتاهی ها و مشکلاتی نیز هنوز وجود دارد.

وی گفت: نظام تصمیم گرفته برای استان حرکت جدی کند که بیشتر در دو بخش راه و مسکن در حال انجام است،در بخش جاده ملی در محور اصلی  شیراز به گچساران مشکلاتی داشت منطقه شلالدان بود که آسفالت شده و در حال انجام است، امروز برای چهارخطه کردن این پروژه پیمانکار مشخص شده است، ۴۰۰ میلیون تومان از وزارت راه برای این پروژه در نظر گرفته شده است، به این ترتیب در حوزه بزرگراه تکمیل می شود.

برای اولین بار بالغ بر ۶۰۸ میلیارد تومان برای تنش آبی استان گذاشته شده است، اکثر سدها خوابیده بود اکنون سدهای استان فعال هستند به عنوان منابع آب پایدار فعال می شوند.

حاجی زاده گفت: حرکت جدی در بخش زیرساخت های استان ایجاد شده است، در استانی که بخش زیادی از مردم تحت حمایت دستگاه های خدمات رسانی هستند باید به فکر مسکن برای این مردم باشیم،  نهضت ملی مسکن یکی از اولویت های اصلی دولت است و برنامه ریزی شده است.

---


وی گفت: ۴۰ هزار مسکن سهم استان است، یکی از مشکلاتی اصلی زمین است، تامین زمین کار سخت است اما پیگیری شد و امروز ۳ هزار واحد کلنگ زنی می شود.
معاون استاندار در خصوص حادثه خوزستان گفت: این که سرای کوهنوردی ما هنوز بهره برداری نرسیده ضعف مدیریتی و ضعف  نظارت ما را می رساند ،با حادثه آبادان باید به خودمان بیاییم  ،ساختمانی که با ۵.۷ زلزله ریزش کند قابل قبول نیست، در عصر جدید قابل قبول نیست که  ساختمانی نو ساز ریزش کند.

حاجی زاده گفت: همه دستگاه ها برای نهضت ملی مسکن پای کار بیایند ، آزمایشگاه ها و نظام مهندسی پای کار باشد  نظارت باید باشد، قرار نیست ساختمانی که دولت هم می سازد مشکلاتی داشته باشد ،هیج بهانه ای نیست که کسانی که تولید مصالح می‌کنند ، مصالح بی کیفیت  وارد بازار شود، قیمت ها را هم که دیگر بالا بردید پس بی کیفیت بودن دیگر قابل قبول نیست.

 

---


 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.