گروه: اخبار استان خبر: 203384 / تاریخ انتشار : 1401/3/6 ساعت : 09:29
امام جمعه دهدشت در گفتگو با صبح زاگرس:

خرمشهر اقتصادی را باید فتح کنیم/زنده شدن خوداتکایی و خودباوری دستاوردهای فتح خرمشهر بود

امام جمعه دهدشت با اشاره به اینکه درسوم خرداد وعده الهی محقق شد گفت: فتح خرمشهر درس ولایت مداری و اطاعت از رهبری است.

امام جمعه دهدشت در گفتگو با صبح زاگرس سوم خرداد را روز ماندگار در تقویم پرافتخار ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: حماسه فتح خرمشهر از یکی از هویت های  ملت ایران در مقابل زورگویان  است.

 

حجت‌الاسلام علی وحدانی فر با اشاره به اینکه سوم خرداد نقطه عطف و تاریخ‌ساز دوران دفاع مقدس است افزود: استکبار جهانی به دنبال آن بود که انقلاب نو رس ایران را به فلاکت ببرد و با رهبری صدام به منافع خودشان برسند. اما با استقامت فرزندان این مرزو بوم در ۸ سال دفاع از کیان خود خواب مستکبران را اشفته کردند.

 

وی از حماسه سوم خرداد به آینه‌ای از تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعت ملت مقاوم ایران یاد کرد و افزود : دشمن وقتی نتوانست در مسائل نظامی، سیاسی و فرهنگی کاری از پیش ببرد، به مسئله اقتصادی روی آورده، امروز همه باید جهان‌آرا و سلیمانی باشیم و خرمشهر اقتصادی را فتح کنیم.

 

 وحدانی فر بیان کرد: این حماسه عظیم به ما آموخت باید در مقابل استکبار ایستاد ، آموخت اگر متحد و منسجم نباشیم دشمن با نیرنگ در میان ما رخنه خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه سوم خرداد یکی از بارزترین جلوه‌های نصرت الهی بود و به فرموده امام راحل «خرمشهر را خدا آزاد کرد.» ابراز کرد: وقتی امام فرمودند خرمشهر باید آزاد شود، عده‌ای دلشان لرزید اما سپاهیان، بسیجیان،ارتش و مردم نگذاشتند سخن ولی امر مسلمین بر زمین بماند و این وعده را با توکل بر خداوند متعال محقق کردند.

 

امام جمعه دهدشت با تاکید بر این که سوم خرداد برجسته ترین عملیات پدافندی نیروهای مسلح در تاریخ ۸ سال دفاع مقدس بود، گفت:امروز خرمشهر اقتصادی در پیش داریم و با تبعیت از ولایت و با تدبیر دولت انقلابی این برهه را هم با موفقیت پشت سر خواهیم گذاشت.

 

وحدانی‌فر در ادامه با اشاره به اینکه فتح خرمشهر به ما ایستادگی در مقابل استکبار را آموخت، افزود:خرمشهر یعنی ولایت‌پذیری، و هنگامی ولی فقیه نکته‌ای بیان می‌کنند دیگر شبهه معنا ندارد و اینکه خرمشهر به ما این درس را داد که خرمشهرها تحقق واقعی وعده الهی همراه با پایمردی و ایستادگی مردم است.

 

وی زنده شدن خوداتکایی و به اوج رساندن خودباوری را از دیگر دستاوردهای فتح خرمشهر برشمرد و گفت: رزمندگان با ایمان و خودباوری و تبعیت از رهبر کبیر انقلاب با کمترین امکانات در مقابل دشمنان به پیروزی رسیدند امروز هم رمز موفقیت تبعیت از ولی فقیه زمان است.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.