گروه: اخبار استان خبر: 203404 / تاریخ انتشار : 1401/3/6 ساعت : 16:12

پیاده روهای یاسوج در تسخیر خودرو ها/تابلوهای پارک ممنوع چاره ساز نیست!+عکس

پیاده روهای شهر یاسوج را خودروهایی که چسبیده به همدیگر پارک شده اند تسخیر کرده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،شهر یاسوج، از جمله شهر هایی است که بیشترین مهاجرت پذیری را در کشور دارد، سالانه قریب به 20 درصد جمعیت شهرستان بویراحمد افزایش پیدا می کند، این حجم مهاجرت نشان می دهد که زیرساخت هایی شهری نیز باید افزایش پیدا کند.

 
متاسفانه رشد زیرساخت ها در شهر یاسوج متناسب با رشد جمعیت نبوده است و همین موضوع باعث ایجاد مشکلاتی در مرکز استان شده است.
 
یکی از معضلاتی که مدت هاست شهر یاسوج با آن دست و پنجه نرم می کند مشکل پارکینگ است، اکنون راننده ها در شهر یاسوج خودروهای خود را چسبیده به هم و در خیابان های اصلی و فرعی پارک می کنند.
 
گویا در شهر یاسوج تابلوی پارک ممنوع مفهومی ندارد و هر راننده ای هر کجا نیاز باشد پارک می کند، این موضوع باعث می شود که حقوق شهروندی نیز به راحتی نقض شود.
 
مردمی که وارد شهر یاسوج می شوند از نحوه پارک خودرو ها به شدت گلایه مند هستند و خواستار بهبود این شرایط و وضعیت هستند، راننده ها خودروهای خود را درست در ورودی فرعی ها به گونه ای چسبیده به هم پارک می کنند که عابر پیاده برای عبور با مشکل مواجهه می شوند.
 
 
این گونه پرک خودرو در شهر یاسوج در خیابان های معلم، خیابان فردوسی و فرعی های اطراف آن به راحتی قابل مشاهده است.
 
 عابر پیاده برای عبور در پیاده رو نیز در تقاطع فرعی ها با مشکل مواجهه می شود، خودرو ها به گونه ای پارک می کنند که امکان عبور از میان ان ها نیز وجود ندارد.
 
در این حالت عابر پیاده باید وارد خیابان اصلی شود و بعد مجددا وارد فرعی ها شود تا بتواند مسیر خودش را ادامه دارد.
این گونه پارک کردن خودرو ها توسط برخی راننده نقض آشکار حقوق شهروندی است و باعث ایجاد گلایه هایی شده است، مادری که بچه کوچک خود را با کالسکه به همراه دارد چگونه می تواند از میان خودروهای بهم چسبیده عبور کند، آفن فرد کهن سالی که با عصا راه می رود چگونه می تواند این مسیر را ادامه دهد.
 
انتظار می رود مسئولان شهری فکری برای این موضوع کنند ، تابلوهای پار ممنوع در شهر یاسوج دیگر ممنوع نیست و هر کس هر جایی بخواهد پارک می کند.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.