گروه: اخبار استان خبر: 203413 / تاریخ انتشار : 1401/3/6 ساعت : 14:40
گزیده خطبه های نمازجمعه شهرهای استان؛

خطر مشابه متروپل در کمین همه شهرهاست/ مقابله سرود «سلام فرمانده» با نفوذ فرهنگی در کشور

امام جمعه موقت گچساران گفت: حادثه متروپل در ابادان ممکن است دامن گیر هر شهری شود. در برخی از شهرها بسیاری از ساختمان ها بیشتر از ۱۰ طبقه هستند، اگر زلزله ای بیاید چه اتفاقی می افتد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس گزیده خطبه های نمازجمعه شهرهای مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه آمده است:

 

امام جمعه موقت گچساران در خطبه های نمازجمعه این شهر ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) و ذکر روایت در خصوص این امام، اظهار کرد: امروز روز نسیم مهر و حمایت از خانواده های زندانیان نیز هست، اگر زندانیان گناهکارند، خانواده هایشان جرمی ندارند، باید از اینها حمایت کنیم و کمک کارشان باشیم.


وی گفت: زنان مسلمان باید الگوی خود را حضرت فاطمه و حضرت معصومه قرار دهند، حضرت معصومه (س) الگوی امت مسلمان هستند، امروز متدینین نگران مسئله حجاب هستند، کاش مسئولین این مسئله مهم جوابی می دادند و برنامه هایی را قرار می دادند که این موضوع کنترل می شد، فضای شهرها و استان های ما باید فضای مهدوی و علوی و فاطمی باشد. شهیدی که در وصیت نامه اش نوشت برای شهادت من گریه نکنید، آنروزی گریه کنید که عفاف و حجاب سبک شمرده شود.

 


حجت الاسلام والمسلمین صفایی در خصوص حادثه متروپل آبادان گفت: حادثه متروپل در ابادان ممکن است دامن گیر هر شهری شود. در برخی از شهرها بسیاری از ساختمان ها بیشتر از ۱۰ طبقه هستند، اگر زلزله ای بیاید چه اتفاقی برای این ساختمان ها می افتد. ناظر، کارگر، بنا، مهندس ناظر، اگر درست عمل کنند این اتفاقات را شاهد نخواهیم بود.


وی در خصوص شهادت و ترور مدافع حرم در هفته گذشته گفت: اینان خود را در مکتب امام حسین (ع) دیده اند، اینها جان خود را در طلب اخلاص گذاشته اند، کسی که در جنگ با صهیونیست ها جان خود را تقدیم می کند، این روح حسینی است، باید این انسان های ارزشمند را محافظت کرد و نگذاشت از بین بروند.


حجت الاسلام صفایی اظهار کرد: مقام معظم رهبری مطالبی بیان کردند، از جمله گفتند انقلابی ماندن خیلی بهتر از انقلابی بودن است. انقلاب کردن ارزشمند است، اما ارزشمندتر حفظ این انقلاب است، همیشه باید انقلابی عمل کرد، نه بصورت مقطعی انقلابی باشیم.


وی به اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها اشاره کرده و گفت: در این روزها طرح مردمی سازی یارانه ها در صدر کار دولت است.


وی گفت: پیامبر ۳ سال در شعب ابی طالب محاصره اقتصادی بودند. پیامبر در این سه سال با خدا مناجات می کرده و فرمودند خدایا بین ما و نان جدایی نینداز، اگر نان نباشد عبادات ها انجام نمی شود. پیامبر این را گفته اند.


خطیب جمعه گچساران گفت: اگر نان مردم مشکل پیدا کند، مردم نمی توانند واجبات خود را انجام دهند، در کشور ما هنوز نان گران نشده، اما خدا نکند که این نان هم گران شود. 


وی افزود: مردم ما آگاهند، از قاچاق باخبرند، اما ملت را دریابید، فشار اقتصادی بخصوص بر روی پابرهنگان وجود دارد.


حجت الاسلام صفایی بیان کرد: بعضی ها بیکارند، کسی از خانواده شان سر کار نیست، یارانه ۳۰۰و ۴۰۰ هزا تومان با این گرانی اجناس دردی را دوا نمی کند، من به عنوان یک طلبه، در بین مردم هستم، میوه های تابستانه کیلویی ۶۰ هزار  تومان است، کی می تواند میوه بخرد؟ باید به فریاد ملت رسید.


وی گفت: اگر قرار است جنسی گران شود اول یارانه اش را بدهید، کفاف نمی کند.


خطیب جمعه گچساران گفت: دولت کار سختی می خواهد انجام دهد، اما کار سخت تصمیم سختی هم نیاز دارد، هر چند که دولت هم به فکر هست و مردم ما هم صبور هستند.


وی گفت: مردم ازسرود سلام فرمانده استقبال خیلی زیادی کرده اند، کرونا دارد برچیده می شود و مجالس در حال برگزاری است، اما مجالس مذهبی را هم برپا کنید، هنوز خیلی از حسینیه ها تعطیل است. با رعایت مسائل بهداشتی مراسم مذهبی برگزار شود.

 

***********************************

امام جمعه لنده گفت:دانش بنیان شدن اقتصاد مهمترین تاکید مقام معظم رهبری است که باید شرکت های تولیدی نیز به سمت تولیدات دانش بنیان حرکت کنند

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد.


وی گفت:بصیریت در جامعه اسلامی یکی از مهمترین نیازهای ما برای مقابله با نهله ها و توطئه های دشمنان است.

امام جمعه لنده تصریح کرد:سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) را به همه شیعیان جهان به خصوص ملت ایران تسلیت می گوییم و امیدواریم شناخت لازم را در جهت تبیین مکتب و رسالت این امام همام  که خدمت خود را در معرفی معارف دین و سبک زندگی را برای همه ما به ارمغان آورده است، انجام دهیم.

وی تاکیدکرد: خیلی ها در میدان بکارگیری انصاف و عمل موفق نمی شوند لذا برخی ها نباید امروز با احتکار کالا به دیگران خیانت کنند ولی لازمه گذر این وضعیت اصلاح و جراحی اقتصادی است.


محمودی اصل گفت: کمک به دولت مهمترین تاکید مقام معظم رهبری است که این مشکلات ماحصل دولت های قبل است که اصلاح آن نیازمند صبر و کمک است.


وی گفت: دانش بنیان شدن اقتصاد مهمترین تاکید مقام معظم رهبری است که باید شرکت های تولیدی نیز به سمت تولیدات دانش بنیان حرکت کنند.


امام جمعه لنده گفت:با مشکلات و سختی ها می سازیم اما امیدواریم دولت نیز با این اصلاح اقتصادی وضعیت معیشتی مردم را بهتر کند.


وی گفت: مجلس، یکی از ارکان مهم کشور است که نقش مهمی در تصویب قوانین و اصلاحات قانونی کمک کند تا مردم نیز به رفع مشکلات شود.


محمودی اصل تاکید کرد: انتظار داریم استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بحث انتصابات نهایت دقت را کنند و امیدواریم افراد صالحی را انتخاب کنند.


وی گفت: روز جهانی بدون دخانیات یکی از مهمترین مباحثی است که همه خانواده ها نسبت به عدم استفاده فرزندان خود از دخانیات رعایت کنند.


امام جمعه لنده گفت:  در خصوص مجالس فاتحه باید همه مردم خود را نسبت به اجرای مصوبه شورای فرهنگ عمومی ملزم بدانند و در عمل به مصوبات و برداشتن برخی مصوبات باید خود را ملزم بدانند.


وی گفت: کوتاه کردن مجلس فاتحه خوانی به خصوص سالگرد متوفایان یکی از رسوماتی است که باید اصلاح شود و باید خیلی کوتاه تر شوند.


*********************************

خطیب جمعه چرام در خطبه های این هفته شهرستان چرام اظهار داشت: سرود «سلام فرمانده» یک کار فرهنگی زیبا در جمهوری اسلامی بوده که در تاریخ کشور ماندگار شد.اثری که با اخلاص و توجه به امام عصر عج سروده شده است ویک مناجات زیبای همراه با حماسه در آن موج می زند.

 

وی افزود: سرود «سلام فرمانده» به خوبی با نفوذ فرهنگی در کشور مقابله کرده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید نوراله افشار بیان نمود: مضمون ابیات سرود «سلام فرمانده» در راستای نیازهای روز نوجوانان در عصر جهاد و مبارزه ی با طاغوت ها است.

 

افشار گفت: در خصوص موضوع مهدویت همیشه از انتظار، دلتنگی و منتظر صحبت شده، ولی در سرود «سلام فرمانده» به مسائل آمادگی قرار گرفتن در صف یاران امام زمان صحبت شده است.

 

وی افزود: اصل مهدویت و انتظار هرچند یک اعتقاد شیعی است، اما در طول قرنها به عمیق ترین لایه های فرهنگی جامعه ایران نفوذ کرده و به راحتی نمی توان آن را به یک امر سیاسی و ایدئولوژیک برآمده از انقلاب اسلامی تقلیل داد.

 

وی افزود: به ضد انقلاب خارجی و دنباله‌های داخلی آنان حق بدهیم از سلام فرمانده عصبانی باشند، فحاشی کنند، عقده گشایی کنند و نتوانند این خیل عظیم جمعیت مشتاق این سرود انقلابی را ببینند.

 

خطیب جمعه چرام بیان نمود: به ضد انقلاب خارجی و دنباله‌های داخلی آنان حق بدهیم از سلام فرمانده عصبانی باشند، چرا که بیش از ۴ دهه است انواع دسیسه ها و جنگ‌ها مخصوصا جنگ نرم، شناختی، روایت ها و اراده‌ها را بر روی ملت ایران با هزینه‌های بسیار زیاد عملیاتی کرده‌اند و امروز پیمانکاران این حملات عمدتا شناختی از دیدن این جمعیتِ اغوا نشده و نسل آینده غیور که غیرت دینی دارند در داخل ایران و کشورهای حوزه مقاومت تعجب کرده و به نتیجه رسیده‌اند که آب در هاون می کوبیده‌اند.و این سرود ایجاد الفت و آمادگی برای ظهور امام عصر عج در بین مردم وجامعه کرده است.و دشمنان انقلاب جهانی امام عصر عج باید از این موج مردمی یاران امام ناراحت و عصبانی باشند.

 

افشار گفت: براساس گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی، مصرف دخانیات سالانه بیش از هشت میلیون نفر را به‌طور مستقیم و غیرمستقیم(استنشاق دود سیگار و قلیان) در سراسر جهان به کام مرگ می‌کشاند، استعمال دخانیات انواع مختلفی از سرطان‌ها و همچنین بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، بیماری ریه و سایر مشکلات سلامتی را ایجاد می‌کند

 

وی افزود: در کشور ما، سالیانه ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر بر اثر مصرف مواد دخانی می‌میرند.

 

خطیب جمعه چرام تاکید داشت: حدود ۷۵ درصد بیماری‌های ریوی، ۶۰ درصد بیماری‌های قلبی و بیش از ۵۰ درصد سرطان‌های همه اندام‌های بدن در رابطه با مصرف دخانیات درگیر خواهند شد.

 

وی افزود: براساس گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی، مصرف دخانیات سالانه بیش از هشت میلیون نفر را به‌طور مستقیم و غیرمستقیم(استنشاق دود سیگار و قلیان) در سراسر جهان به کام مرگ می‌کشاند.

*********************************

امام جمعه بخش پاتاوه  در خطبه دوم نماز جمعه این بخش با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و همچنین انجام واجبات و دوری از گناهان گفت: امام صادق علیه‌السلام فرمود: گرانی قیمت کالاها، اخلاق و رفتار مردم را نامطلوب می کند و مردم را به ستوه می آورد بنابراین مسئولان باید نظارت خود را در بازار بیشتر کنند و کسانی که اقدام به  احتکار کنند با اشد مجازات با آنها برخورد شود.حجت الاسلام سیادت با تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه ابادان گفت: مسئولان خوزستان و قوه قضاییه با کسانی که تخلف داشتند قاطعانه برخورد کنند و تمامی عوامل شهرسازی در سطوح مختلف باید با برنامه ریزی های علمی مانع از رخ دادن چنین اتفاقی شوند و این گونه نباشد که به وسیله رابطه و آشنایی موضوعات ایمنی نادیده گرفته شود.


وی در ادامه بیان کرد: رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان مطالبی مهمی فرمود؛ رهبر انقلاب نسبت به بودجه در دولت و مجلس تذکر دادند و اینکه یکی از مشکلات به دلیل عدم اصلاح بودجه است و از طرفی فرمود نمایندگان نباید در انتصابات دخالت کنند.

 

سیادت ادامه داد: نماینده ای انقلابی و ولایی است که فرامین رهبری را در همه امور بکار گیرد، در این راستا شنیده شد نمایندگان افراد و وزرا را تحت فشار برای انتصابات تهدید به استیضاح می کنند، از طرفی افرادی که توسط نماینده مسئولیتی می گیرد مجبور به تامین منافع نماینده می شود .وی در بخش از دیگری از خطبه های خود به فرامین رهبر انقلاب مبنی بر پرهیز از اشرافی گری توسط نمایندگان اشاره کرد و گفت: شرایط نمایندگان بعد از نمایندگی با قبل از آن نباید تفاوت داشته باشد.

 

*********************************

در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.