گروه: اخبار استان خبر: 203471 / تاریخ انتشار : 1401/3/7 ساعت : 15:19
در گفت و گو با صبح زاگرس :

امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد چه تدابیری برای تامین آب شرب عشایر دارد؟/آخرین اقدامات برای تامین نهاده های دامی تشریح شد

مدیر کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد به تشریح آخرین اقدامات برای توزیع آب شرب در بین عشایراستان پرداخت.

آذر فر در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین اقدامات برای تامین آب شرب مورد نیاز عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: در همه شهرستان ها برای آب رسانی به عشایر پیمانکار گرفته شده است و آب رسانی سیار از طریق تانکرهای آب رسانی در حال انجام است.

 

مدیر کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه روزانه 150 هزار لیتر آب به مناظق عشایری انتقال داده می شود، گفت: پیمانکار در حال کار برای آب رسانی است و در مناطق ییلاقی مانند یاسوج، دنا و مارگون پیمانکار گرفته شده است و ظرف مدت یک هفته آینده آب رسانی انجام می شود.

 

وی به تخصیص اعتبارات ملی برای تنش آبی و مبارزه با خشکسالی اشاره داشت وادامه داد: اعتبارات تنش ملی و خشکسالی دریافت شده است و در این رابطه مشکل خاصی وجود ندارد.

 

این مسئول به آخرین اقدامات برای تامین نهاده های دامی عشایر اشاره کرد و گفت: تامین نهادهای دامی یکی از مشکلات قشر عشایر است که در سال گذشته حدود 13 هزار تن نهاده دامی توزیع شد و همچنین 10 هزار تن کنسانتره توزیع شد که در سال جاری توزیع نهاده های دامی ادامه دارد و قرار است ظرف مدت هفته های آینده نرخ نهاده های دامی آزاد شود که تمهیدات لازم اندیشده شده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.