گروه: اخبار استان خبر: 203693 / تاریخ انتشار : 1401/3/11 ساعت : 17:03
در گفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

عشایر کهگیلویه و بویراحمد دامدار کارت دریافت می کنند

مدیر کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد به روش های دریافت دامدار کارت برای دریافت نهاده های دامی خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با اجرای سیاست های اقتصادی دولت شاهد تغییر برخی اقلام و کالاهای اساسی در کشور بودیم که در این راستا بخش های مختلف تحت تاثیر این موضوع قرار گرفت.

 

یکی از اقلامی که این روزها قیمت آنها تغییر می کندو با قیمت آزاد به فروش می رسد قیمت نهاده های دامی است، این موضوع سبب شده  تا دامداران و عشایر کهگیلویه  و بویراحمد خواستار تدابیر و برنامه های مسئولان استانی از جمله امور عشایر استان برای نهاده های دامی باشند.

 

دامداران خواهان دریافت نهاده ها با قیمت مناسب هستند یا اینکه با ارائه روش های تخفیفی و تسهیلات، نهاده  در اختیار آنها قرار داده شود.

 

فضل الله آذر فر در گفت و گو با صبح زاگرس در خصوص تمهیدات امور عشایر استان برای تامین نهاده های دامی بعد از آزاد سازی نرخ  آنها گفت: در ماه های آینده نرخ نهاده های دامی آزاد می شود و تمهیدات مختلفی برای این موضوع اندیشیده شده است در این راستا توزیع دامدار کارت از طریق ثبت نام در سامان یکی از این روش ها است و دامداران می توانند تسهیلات 200 میلیون تومانی  با نرخ 10 درصد دریافت کنند.

 

مدیر کل امور عشایر به مزایای طرح دامدار کارت اشاره داشت و گفت: با اجرای دامدار کارت تسهیلات 200 میلیون تومانی برای خرید نهاده های دامی تعلق می گیرد  و مشکلات در این راستا حل می شود.

 

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه امور عشایر چه برنامه ای برای تامین آب شرب پایدار برای عشایر گفتدر سال جاری درصددیم 5 پروژه آب شرب پایدار در حال مطالعه برای پیگیری در دستور کار داریم.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.