گروه: اخبار استان خبر: 203806 / تاریخ انتشار : 1401/3/13 ساعت : 17:22
آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد

امام خمینی (ره) به ایران عزت بخشید/ احتکارکنندگان پیاده نظام آمریکا و انگلیس هستند/ انقلاب با نام امام خمینی در دنیا شناخته شد

نماز عبادی-سیاسی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته نیز با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز عبادی-سیاسی  و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته نیز با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

خطبه های نماز جمعه یاسوج: امام خمینی (ره) به ایران عزت بخشید

آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با اشاره به روز ۱۴ خرداد سالروز رحلت امام خمینی اظهار کرد: پیرامون شخصیت حضرت امام هر چه بگوییم کم گفته ایم زبان و قلم و بیان قاصر از بیان شخصیت آن عالم برجسته است.

وی در ادامه گفت: همه ما از مکتب حضرت امام درس می گیریم مکتبی که به ما مبارزه در مقابل ظلم را آموخت در احادیث فراوانی شخصیت بزرگان دین را تبیین کرده اند که امام خمینی یکی از مصادیق بارز چنین شخصیت هایی است.

امام جمعه شهر یاسوج با اشاره به انحراف و ظلم و ستمی که در دوره پهلوی در کشور ایجاد شده بود یادآور شد: فضای فحشا و فساد را راه‌اندازی کرده بودند ارزش های دینی مثل حجاب و نماز سرکوب شده بود اگر کسی اهل دین و دینداری بود مورد غضب واقع می‌شد و در کل ارزش های اسلامی را سرکوب می کردند که هنوز آثار بدحجابی و ولنگاری از دوران طاغوت باقی مانده است.

وی با بیان اینکه در دوران قاجار و قبل از قاجار زنان برهنگی نداشتند یادآور شد: اما در دوره پهلوی به اجبار حجاب را کنار زدند و انحراف در کشور اسلامی ایجاد شد.

حسینی با بیان اینکه دامان حکومت پهلوی ناپاک بود و پادشاهان آن ها خودشان افراد منحرف بودند گفت: یک عالم واصل و دیندار و متدین به مبارزه برخاست با کمک مردم پهلوی ها را کنار زد حکومتی که جز تحقیر و ذلت چیزی برای این کشور نداشت و آمریکا و انگلیس و صهیونیست ها هر چه خواستند در آن دوره به ما تحمیل کردند.

وی افزود: امام به این کشور عزت و استقلال بخشید اما غرب و صهیونیست ها بسیار خشمگین شده بودند و به همین خاطر صدام را تجهیز کرده و به جنگ با ملت ایران فرستادند از پول گرفته تا تسلیحات و نیروی نظامی هر چه خواستند به رژیم بعث کمک کردند اما به دلیل رهبری داهیانه امام تیر آنها به سنگ خورد.

این خطیب جمعه در ادامه با اشاره به اینکه برخی ها در کشور همنوا با استکبار از استبداد آخوندی و همچنین استبداد ولایت فقیه دم می زنند گفت: دست این افراد در کاسه آمریکا و صهیونیست ها و جنایتکاران است و در خون هایی که ریخته شده شریک هستند.

وی در ادامه گفت: کشورهای غربی به دروغ دم از آزادی بیان و دموکراسی می‌زنند در حالی که مردم یمن و سایر بلاد اسلامی در وحشیانه ترین اقدام ها کشت و کشتار می شوند.

حسینی یادآور شد: امروز اگر به یک کشور با مردمان چشم آبی حمله شود خون آنها به جوش آمده و هر چه نیاز دارند به آنها کمک می‌کنند در حالی که چشم و دهان خود را بر روی جنایت در یمن بسته اند.

 

خطبه های نماز جمعه دهدشت: احتکارکنندگان پیاده نظام آمریکا و انگلیس هستند

حجت‌الاسلام سید عبدالمطلب تقوی در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت ضمن تسلیت رحلت حضرت امام خمینی(ره) اظهار کرد: دستاوردهای امام در اختیار ماست و باید ابعاد و سیاست‌های شخصیتی امام را برای همه خصوصا نسل جوان تبیین کنیم.

امام جمعه موقت دهدشت گرانی‌های اخیر را یادآور شد و تصریح کرد: برخی از گرانی‌ها به تحریم‌ها بر می‌گردد و علت بیشتر آن خود بازاریان هستند.

وی افزود: زمانی که انگلستان قطعنامه توتون را بست و علما فتوا دادند تجار سرمایه‌های خود را کف خیابان آتش زدند و گفتند ما تبعیت می‌کنیم، اما امروز تجار ما به عنوان پیاده نظام آمریکا و انگلیس جنس مردم را احتکار می‌کنند.

حجت‌الاسلام تقوی با بیان اینکه ملت ایران در تمام مشکلات پشتیبان دولت و اسلام هستند گفت: از قوه قضائیه می‌خواهیم مفسدان اقتصادی را جریمه اقتصادی کنند.

 

خطبه های نماز جمعه گچساران: انقلاب با نام امام خمینی در دنیا شناخته شد

حجت الاسلام رشیدی کیا،امام جمعه موقت گچساران درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد:رهبر معظم انقلاب فرمودندکه این انقلاب بی نام خمینی در‌ هیچ جای دنیا شناخته شده نیست،انقلاب همچون یک ساختمان است و هرساختمانی که ساخته می شود به معمار سازنده اش شناخته می شود. 

 وی افزود:بنابراین تعبیر حضرت آقا این معنی را می رساند که حضرت امام معماراین انقلاب است و معمار به معنای خالق است و معماری صرفا یک علم نیست بلکه از جهاتی از علم برتر است چرا که خلق و آفرینش مشخصاتی دارد که درعلم نیست.

حجت الاسلام رشیدی کیا ادامه داد:آفرینش امام از انقلاب به این صورت بوده است که ایران دارای عزت و اقتدار است و هرکسی دراین جهان جرات پیدا کند که به ایران سیلی بزند نه یک سیلی و بلکه ده ها سیلی نیز دریافت خواهد کرد.

امام جمعه موقت گچساران گفت:از خلق است که علم تولید می شود که ارجع برعلم است،حضرت امام هنرمند است و هنر دست او امروز امانتی است دردستان ما،هرکسی در هرجایگاهی که در این کشور حضور دارد موظف است که مقام معظم رهبری را یاری کند و همه آحادجامعه مکلف هستند که رهبری عزیز را تنها نگذارد و درهر عرصه ای گوش به فرمان امر ولی فقیه باشند.

وی افزود:۱۲خرداد تا ۱۸خردادماه به عنوان هفته حج است و به نوبه خودم از همه متولیان این امر قدردانی می کنم، اما گلایه داریم از کسانی که خود را خادم حرمین شریفین می نامند،پس چرا مسلمانان یمن باید تکه تکه شوند تاکی فلسطینان از دست این غده سرطانی رژیم صهیونیستی در عذاب باشندچرا شیعیان در کشمیر هند و پاکستان باید زجر بکشند که ننگ و شرم باد برچنین خادمانی.

حجت الاسلام رشیدی کیا ادامه داد:متاسفانه هرروز جای پای استکبار واستعمار در برخی کشورهای اسلامی محکم تر می شود.

امام جمعه موقت گچساران گفت:این روزها اتفاقات تلخی را در آبادان شاهد بودیم،بنابراین طبق حکمتی از نهج البلاغه هرکسی که درانجام کارب کوتاهی کند دچار غصه می شود و اتفاقا مسئول هم به وقتش غصه می خورد،اما متاسفانه برخی با نوع بازی سخیف رسانه ای، با احساسات مردم‌بازی است.

وی افزود:رهبر عزیز انقلاب فرمودند که امروز رسانه ها دردنیا فکر،فرهنگ، رفتار و درحقیقت هویت فرهنگی انسان ها را القاء می کنند، که اگر سهوی بوده که خطای بزرگی است و توباید به عنوان یک رسانه حواس ها نیز جمع باشد، و اگر به عمد هم بوده عمد اصولا نابخشودنی است و حضرت آقا فرمودند رسانه ها نقش شان تعیین کننده است وبایدمراقب بود.

حجت الاسلام رشیدی کیا ادامه داد:ای مسئولین همه به هوش باشید هرکسی درهرجایگاهی که وجود دارد چطور می شود یک ساختمان چهارطبقه به ۱۰طبقه تبدیل می شود پس وجدان ها کجا رفت، به هرحال او طمع کرد پس مسئولین کجا بودند؟،بعدهم وقت اطلاع رسانی دست مردم را بگذاریم درپوست گردو پشت سرهم مردم هم اعتراض کنند و بعد هم بخواهیم توجیه کنیم.

خطبه های نماز جمعه چرام: فیلم عنکبوت مقدس ،چهره ای تاریک از مردم ایران و اسلام نشان می دهد

حجت الاسلام والمسلمین سید نوراله افشار در خطبه های این هفته چرام گفت: فیلم سخیف و بی‌ارزش عنکبوت مقدس که فاقد ارزش‌های یک اثر هنری است و در نگاه عمومی و تماشاگران در پایین‌ترین رده قرار گرفت توسط طراحان و سیاست‌گذاران ماسونی جشنواره کن کاندیدای نخل طلایی شد و بازی معمولی یک بازیگر زن ایرانی، به مقام اول دست یافت. 

 وی افزود: مهمترین موضوع در این فیلم اهانت به مقدسات دینی در ساختار محتوایی خصوصاً در لوح تبلیغی (پوستر فیلم) و تحقیر فرهنگ ایرانی است.

خطیب جمعه چرام بیان نمود: جشنواره فیلم کن در سال ۱۹۴۶ با حمایت وزارت خارجه فرانسه راه‌اندازی شد و در سال‌های اخیر؛ توجه جشنواره کن به اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی بسیار چشمگیر شده است. در خط سیر طراحان اصلی این جشنواره، هر فیلمی با هر تراز از مقبولیت هنری که به تاریک‌نمایی جلوه ایران عزیز و سیاه‌نمایی چهره نورانی اسلام عزیز بپردازد به‌نوعی مورد توجه و تمجید واقع می‌شود.

 افشار اظهار داشت: در این فیلم قاتل ، به‌گونه‌ای تصویر کشیده شده که گویا جنایاتش عمل به دستورات اسلام و ائمه علیهم السلام، است و قبل از آغاز جنایت‌هایش به حرم می‌رود و استمداد می‌کند و بعد از جنایت‌هایش در حرم به شکر‌گزاری می‌پردازد.
 

 وی افزود: سازنده فیلم عملاً تلاش می‌کند مردم ایران را هم خشونت‌طلب و حامی قاتل و جنایتکار جا بزند. این فیلم بی‌اندازه مورد تشویق اینترنشنال و بی‌بی‌سی و مسیح علی‌نژاد قرار می‌گیرد. چون این‌بار خط‌شکنی در خطای تعمیم رسانه‌ای به ساحت اعتقادات است.

وی تاکید داشت: همه ی ما براین باوریم، اکثر هنرمندان کشورمان نسبت به اسلام بزرگ و امام رئوف و ایران عزیز اعتقاد راسخ دارند و انتظار عمومی این است که خود ایشان در محکومیت این‌گونه اقدامات ضدفرهنگی و ضد اخلاقی و ضدایرانی مواضع روشن و محکم‌تری بگیرند.

خطیب جمعه چرام در ادامه بیان نمود: امام، یک مردِ مؤمنِ مخلصِ خدایی بود که توانست عدّه‌ای را به‌دنبال خود به‌راه بیندازد و کاری را انجام دهد که واقعاً مثل یک افسانه بود؛ یعنی اصلاً باور کردنی و شدنی نبود. 

 وی افزود: در دنیایی که همه چیز علیه اسلام بود، یک نفر بیاید در جایی که همه انگیزه‌های دنیا بر این است که آن‌جا باید از اسلام و ایمان و قرآن دور بماند، حکومت اسلامی برپا کند.

 افشار گفت: در زندگی امام اصلیترین نکته ، توجه به خدا و کمک خواستن از اوست. خصوصیاتی که امام(ره) داشتند، هر کدامش کافی بود یک انسان معمولی را، انسانی بزرگ معرفی کند. اراده و قاطعیت و علم و شجاعت و صدق و صراحت و تقوا و ورع، ویژگیهای بارز امام بودند. اگر هرکدام از اینها به تنهایی در یک انسان معمولی دمیده شود، او را تبدیل به یک آدم بزرگ می‌کند.

 

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.