گروه: اخبار استان خبر: 204055 / تاریخ انتشار : 1401/3/18 ساعت : 16:12
وزیر اقتصاد خبر داد:

واریز علی‌الحساب یارانه برای تمام معترضان

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره‌ی واریز یارانه به حساب معترضان گفت: برای همه معترضان عدم دریافت یارانه، علی‌الحساب واریز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره اجرای طرح کالا برگ، گفت: از ابتدا مصوبه ستاد اقتصادی دولت این بوده تا زمانی که اجرای آزمایشی کالابرگ به پایان نرسیده و نتایج آن محرز نشده است، اجرای رسمی آن در سطح کشور آغاز نشود.

وی افزود: اجرای این طرح در برخی از استان‌ها به خوبی پیش رفته اما در برخی استان‌ها هم ایراداتی وجود داشت که ناچار شدیم به لحاظ فنی برخی نقاط ضعف را اصلاح کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: همه تلاش ما این است که پس از بررسی همه‌جانبه ابعاد اجرای طرح و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن، طرح را با کمترین اشکال اجرایی کنیم.

 

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت درباره‌ی واریز یارانه به حساب معترضان گفت: برای همه معترضان عدم دریافت یارانه، علی‌الحساب واریز شد. 

خاندوزی درخصوص افرادی که در دهک دهم دسته‌بندی شدند اما نسبت به آن معترض هستند، ابراز داشت: همانطور که قبلا هم عرض کردم با دستور آقای رئیس‌جمهور قرار شد برای تمام کسانی که مشمول یارانه نشده بودند اما خود را مستحق می‌دانستند و مراجعه به سایت کردند به صورت علی‌الحساب در حساب‌های آن‌ها واریز شود تا بررسی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سرانجام برسد.

 
 

وی ادامه داد: اگر گروهی هستند که این مرحله را طی کردند اما این علی‌الحساب‌شان واریز به صورت مسدودی وجوه هنوز برای آن‌ها صورت نگرفته است، حتما مراجعه کنند چون این اتفاقی است که باید تا آخر اردیبهشت انجام می‌شد.

وزیر اقتصاد همچنین عنوان کرد: فکر می‌کنم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدودا یک ماه فرصت دارد، احتمالا تا اواخر خردادماه است که بررسی‌های خود را انجام دهد به جهت اینکه ما دچار درهم آمیختگی حساب‌های اقتصادی هستیم. یعنی بسیاری از کسانی که فرض کنید در حوزه‌های شغلی خود فعالیت دارند از حساب‌های شخصی برای کارهای شغلی استفاده می‌کنند یا درخصوص صندوق‌های خانوادگی یا مواردی که واریز جمعی دارند مانند کسانی که به حساب‌شان شارژ ساختمان واریز می‌شود، ممکن است کارکرد آن‌ها را بیش از اندازه نشان دهد در حالیکه این به معنای درآمد بیشتر نیست. بنابراین اعتراضات بسیاری از مردم عزیز ناشی از این است که استفاده درستی از حساب‌ها صورت نمی‌گیرد و این را وزارت تعاون مسئول شده ظرف یک ماه رسیدگی کند و ان‌شاءالله این مشکل حل خواهد شد.

خاندوزی همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون بازنشسته شدن مدیرعامل بانک مسکن، ابراز داشت: اجازه بدهید این موضوع را به صورت دقیق بررسی کنم طی هفته پیش رو و در هفته آینده خدمت شما عرض خواهم کرد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.