گروه: اخبار استان خبر: 204440 / تاریخ انتشار : 1401/3/23 ساعت : 16:22
موشن گرافی؛

عامل مهم در واردات نیروی کار و هم زیستی با حیوانات خانگی چیست؟+فیلم

زمانی که کنترل جمعیت به گفتمان رایج تبدیل شد تبعات فرهنگی خاصی را به دنبال دارد و برخی خانواده ها که از تنهایی رنج می برند،خلاء نداشتن فرزند را با هم زیستی حیوانات پر می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس باید بدانیم با کاهش جمعیت کشور،درآینده مجبوربه واردات نیروی فعال در عرصه کار و اشتغال خواهیم شد که تأثیرات مخرب فرهنگی و اجتماعی را به دنبال دارد.

اما این موضوع تنها خطر فرهنگی و اجتماعیِ کاهش جمعیت نیست!

خطرات فرهنگی و اجتماعی:

زمانی که کنترل جمعیت به گفتمان رایج تبدیل شد آثار و تبعات فرهنگی خاصی را به دنبال دارد،عقیم سازی زنان و مردان به یک عُرف مجاز تبدیل می شود و متأسفانه سقط جنین در نگاه خانواده ها مجاز دانسته می شود،زیرا تنظیم خانواده را یک ضرورت و حتی تولد فرزند چهارم به بعد جرم تلقی می شود.

در این فرهنگ برخی خانواده ها که از تنهایی رنج می برند،خلاء نداشتن فرزند را با هم زیستی حیوانات بویژه سگ و گربه پر می کنند.

واقعیت تلخی که امروز در برخی از کلان شهرها بویژه منازل اشراف نشین به چشم می خورد.

فروش غذای حیوانات،شستشوی حیوانات و درمانگاههای ویژه حیوانات متأسفانه از پدیده های جدید این شهرها و مناطق است که هر روز بر تعداد آنها افزوده  می شود.

باید بدانیم خانواده ای که فرزند نمی آورد و یا تک فرزند است و حالا فرزندش به دانشگاه رفته و یا ازدواج کرده است چنین خلایی را بیشتر در زندگی احساس می کند.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.