گروه: اخبار استان خبر: 204592 / تاریخ انتشار : 1401/3/25 ساعت : 17:27
در جمع عشایر مارگون مطرح شد

قدردانی فرمانده سپاه فتح از یک اقدام خاص عشایر دشت سقاوه/سردار خرم دل: سال آینده جشن خدمت رسانی به مردم باید برگزار شود

فرمانده سپاه فتح گفت:اگر سال آینده چنین جشنواره‌ای برگزار شد مسئولینی که حداقل این‌جا حضور دارند پشت تریبون بیایند و گزارش دهند که برای حل مشکلات مردم عزیز چه کاری انجام داده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرمانده سپاه فتح در جشنواره فرهنگ و هنر عشایر شهرستان مارگون با اشاره به این که عشایر کم‌زحمت ترین قشر برای دولت و پرمنفعت‌ترین برای جامعه است بیان کرد: همه وجود عشایر خیر و برکت است و بسیار کم‌زحمت برای نظام و دولت هستند؛ قشر اصیل، باغیرت، شجاع و به فرموده حضرت امام ذخایر انقلاب‌ هستند و هر موقع این نظام در بیش‌از ۴۰ سال گذشته به حضور این مردم غیور احتیاج داشته است، جزو اولین‌ها در صف مقاومت و ایستادگی بودند.

 

سرتیپ دوم پاسدار حمید خرم دل در ادامه بیان کرد: امروز فرزندان شما غیورمردان و شیرزنان در شمال غرب مرزداری می‌کنند، در طول ۸ سال دفاع مقدس این‌چنین حماسه آفریدند و امروز اگر امنیتی در سراسر کشور ما برقرار است مرهون خون شهیدان و رزمندگانی است که بخش عمده‌ای از آن ها از این قشر فرهیخته و زحمت‌کش هستند.

 

وی افزود: چنین جشنواره هایی باید فرهنگ فاخر و آداب و سنن عشایر را به مردم ایران بیشتر معرفی کند.

سردار خرم دل در ادامه تاکید کرد: امروز لازم است از عشایر عزیزمان تشکر کنم که با وجود در اختیار داشتن اسلحه، تیراندازی نکردند؛ این دغدغه همیشگی ماست که این فرهنگ ارزشمند را این مردم عزیز بروز دادند.

فرمانده سپاه فتح خطاب به مسئولان گفت: کسانی که دست‌اندرکار است اجرای این برنامه بودند دست‌به‌دست هم دادند تا این جشنواره اجرا شد؛ مارگون شهرستان تازه‌تأسیس و کمتر برخوردار است، مشکلات آن شاید به نسبت دیگر نقاط بیشتر باشد لذا همه باید تلاش کنیم که اتفاق بزرگی در این منطقه بیافتد.

 

وی افزود: اگر سال آینده در همین ایام چنین جشنواره‌ای برگزار شد مسئولینی که حداقل این‌جا حضور دارند پشت تریبون بیایند و گزارش دهند که برای حل مشکلات مردم عزیز چه کاری انجام دادند؛ به امام‌جمعه محترم، فرماندار، ریش‌سفیدان و بزرگان این خطه قول می‌دهم که با شدت بیشتری کارهایمان را انجام دهیم.

 

سردار خرم دل با اشاره به مشکل آب منطقه که توسط یکی از عشایر مطرح شد بیان کرد: این حداقل چیزی است که برای عشایر لازم است، حتما در این زمینه تا پایان تابستان به تناوب کمک‌کار خواهیم بود.

وی تاکید کرد: سپاه در حوزه های مختلف از جمله آبرسانی به عشایر و روستاها و همچنین جهیزیه و هر چیزی که در اختیار دارد در طَبَق اخلاص خواهیم گذاشت و در خدمت مردم عزیز و شریف خواهیم بود؛ از مسئولین عزیز هم درخواست می‌کنم خارج از همه تعارفات حتما کاری برای این منطقه انجام دهند اگر اعتبار و امکانی است حتما برای این مردم عزیز و گران‌قدر بگذارند.

 

سردار خرم دل در پایان ابراز امیدواری کرد: سال آینده جشنواره خدمات مسئولین را انجام دهیم که در زمینه های آب، برق، گاز، مدرسه، مسجد و ... برای این مردم چه کار کردیم .

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.