گروه: اخبار استان خبر: 204924 / تاریخ انتشار : 1401/3/30 ساعت : 20:50
گزارشی از انتصابات فله ای:

حاشیه نشینی فرمانداران استان در انتصابات ادارات/انتصاب بد، برگشت بودجه استان را در پی دارد

درشرایطی که باید افراد توانمند و با سابقه مسئولیت های مهم اجرایی در ادارات و دستگاه های را برعهده بگیرند اما انتصابات ضعیف سبب برگشت بودجه استان خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این روزها خبرهای مختلفی ازانتصابات در کهگیلویه و بویراحمد شنیده می شود، انتصاباتی که با تغییر دولت ها و با هدف خدمت رسانی مطلوب به مردم صورت می گیرد.

 

در روند انتصابات ان چیزی که مورد انتقاد رسانه ها قرار گرفته است دخالت نمایندگان و به کار گیری نیروهای منتسب به خودشان است، موضوعی که مخالف اصل تفکیک قوا و خلاف قانون و دخالت در حوزه اجرا قلمداد می شود اهمیت این امر به اندازی بود که رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی  آنها را از هرگونه دخالت  در حوزه انتصابات نهی کرد اما همچنان دخالت در حوزه انتصابات وجود دارد.

 

نکته ای که در برخی از این انتصابات وجود دارد  استفاده از برخی نیروهای ضعیف بوده  که سبب رشد و توسعه کهگیلویه و بویراحمد نمی شوند و مهترین دلیل بارز آن برگشت اعتبارات استان کهگیلویه و بویراحمد در شرایطی که این استان نیازمند توجه در بخش های مختلف راه، آب، پروزه های بر زمین مانده و آموزش و درمان است و اعتبارات  این استان یکی پس از دیگری  در اثر عملکرد ضعیف ناشی از این قبیل  انتصابات می تواند برگشت داشته باشد.

 

از طرفی دامنه گسترش انتصابات در حد ادارات مشاهده می شودیعنی انتصابات حالت فله ای پیدا کرده اند به گونه ای که این احتمال می رود افراد به یک فرماندار معرفی  شوند و فرماندار این قبیل افراد را در پست های مختلف یک سازمان یا اداره به کار گیرد اما آن فرد توان کافی برای پاسخگویی به مطالبات مردمی و سیاست های دولت را ندارد و سرانجام آن مجموعه دچار رکود و عدم  رشد و توسعه می شود.

 

دامنه انتصابات و دخالت نمایندگان تا حد بخشداری ها هم مشاهده شده  است به گونه ای که نیروهای یک جریان برای بخشداری یک شهرستان معرفی می شوند.

 

در شرایط حاضر نیاز است استاندار استان بیش از گذشته بر روند انتصابات نظارت کند و در برابر هرگونه دخالت نمایندگان در حوزه انتصابات ایستادگی کند زیرا مشاهده می شود دامنه انتصابات به حوزه های ادارات گسترش پیدا کرده است و شاهد  انتصابات فله ای  در این قبیل ادارات هستیم.


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.