گروه: اخبار استان خبر: 205099 / تاریخ انتشار : 1401/4/2 ساعت : 10:55

ماجراهای ادامه دار سریال کارخانه قند یاسوج؛ این قسمت: مستأجران بلاتکلیف/واکنش دادستان چه بود؟

مستاجران خانه های کارخانه قند یاسوج در بلاتکلیفی کامل به سر می برند و با فرمان تخلیه نیز مواجه شده اند در حالی که خبری از رهن خانه ها نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،کارخانه قند یاسوج، ماجراهای زیادی دارد، اما از خود کارخانه که بگذریم اکنون مستاجران خانه های این کارخانه در شرایط بسیار بدی قرار گرفته و به توجه ویژه مسئولان نیاز دارند.

 
هر یک از خانواده ها 30 تا 40 میلیون تومان جهت رهن خانه ها پرداخت کرده اند و مدتی است که به آن ها گفته شده باید خانه ها را تخلیه کنند اما اینکه رهن را چه کسی باید پرداخت کند جای ابهام دارد، قراردادی که توسط این ساکنان نوشته شده با یک شرکت است که طبق گفته اهالی در تهران مستقر است و هیچگونه ارتباطی نیز با این شرکت ندارند.
 
 
اکنون صاحب این کارخانه ستاد اجرایی فرمان امام است، اما تاکنون به صورت رو در رو با ساکنان این خانه ها صحبتی از سوی این ستاد صورت نگرفته است و اینکه تکلیف رهنی که داده چه می شود.
 
فصل اسباب کشی است و اجاره خانه افزایش قابل توجهی نه تنها در استان بلکه در سطح کشور داشته است، این افراد نمی توانند بدون رهن خارج شوند حتی  اگر رهن خانه ها نیز به آن ها برگردانده شود باز هم باید مبلغی روی ان بگذارند تا بتوانند جای دیگری را برای اسباب کشی اجاره کنند.
 
برخی از ساکنان این خانه ها در تماس با خبرنگار این پایگاه خبری خواستار رسیدگی به موضوع شده اند، در همین خصوص با دادستان مرکز استان گفت و گویی داشتیم که می خوانید.
 
 دادستان مرکز استان گفت: در کارخانه قند دستگاه قضا تلاش خوبی کرد و کارخانه تحویل بانک شد اما مشکلاتی وجود دارد که با مکاتبه با رئیس جمهور پیگیر مشکلات این کارخانه شدیم.
 
ملک حسینی گفت: در خصوص اجاره خانه ها باید شکایتی تنظیم شده تا پرونده ها بررسی شود و بر اساس قانون رهن ها باید پرداخت شود و تا کنون دادخواستی از سوی مالک جدید نداشتیم.
 
 
ملک حسینی ادامه داد:  در خصوص خانه ها باید اذعان داشت سخت است با وجود مشکلات اقتصادی ۱۲۰ خانه را تخلیه کرد اگر چه همچنان دادخواستی به دادگستری برای رسیدگی به حق داده نشده است.
 
 
همه این موضوعات از یک طرف اما مشکلاتی که روزانه مستاجران این خانه ها با آن دست و پنجه نرم می کنند از طرف دیگر باعث کلافه شدن ساکنین این خانه ها شده است، تصاویر فاضلاب این خانه ها خود گویای همه چیز است و نیاز به توضیح بیشتر نیست.
 
 
چاه فاضلاب سربازی که یک خطر جدی برای کودکان این خانه هاست، وضعیت نامناسب آب شرب و قطعی مکرر از دیگر مشکلات این خانه هاست.
 
 
 
 
 

انتهاییام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.