گروه: اخبار استان خبر: 205335 / تاریخ انتشار : 1401/4/5 ساعت : 22:27

زنگ خطری که صبح زاگرس هشدارش را داد/ذبح شایسته سالاری با انتصابات منطقه ای

در شرایطی که ملاک انتصابات باید شایسته سالاری باشد اما در سالیان گذشته تا امروز ملاک برخی انتصابات موضوعات منطقه ای بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استان کهگیلویه وبویراحمد با گذشت 43 از انقلاب اسلامی شاهد رشد و توسعه در ابعاد مختلف آموزشی، درمانی، توسعه زیرساخت های مختلف همچون آب، برق، جاده و گاز، کاهش فقر و همچنین کاهش نرخ جرم و جنایت در اثر افزایش امکانات بوده است.

 

 

این استان به دلیل منابع و ظرفیت های مختلف همچنون منابع نفتی، ظرفیت های طبیعی همچون جنگل و طبیعت، آب های جاری، چهارفصل بودن آن می تواند زمینه ساز رشد و توسعه و همچنین پیشرفت استان باشد.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک استان رزمنده پرور و دارای بیشترین سهم حضور در حماسه های ملی نظیر جنگ تحمیلی، انتخابات، راهپمایی ها، استانی سراسر شیعه، توانسته است کارنامه درخشانی در انقلاب اسلامی از خود برجای بگذارد.در کنار ظرفیت های مختلف  و کارنامه درخشان استان، برخی موضوعات  و آسیب ها می تواند رشد و توسعه مطلوب استان را با چالش مواجه کند که  یکی از این موضوعات بافت قومی و قبیله ای است.

 

بافت قومی و قبیله ای هرچند سبب شناخت هویت ها و ارزش ها، تنوع و غنای فرهنگی استان محسوب می شود و در بزنگاه های انقلاب می تواند در برابر تهدیدات دشمن قد علم کند،  اما در شرایط امروز محور قرار گرفتن آن در موضوعات مختلف مانند انتخابات  و انتصابات آسیب محسوب می شود.

 

امروزه باید بیش از گذشته  در کهگیلویه و بویراحمد اصل شایسته سالاری و توجه به نخبگان و افراد متعهد و مسئولیت پذیر مورد توجه باشد و افراد به صورت برابر بتوانند از طریق طی مراحل قانونی منصب ها را برعهده بگیرند.

 

در همین راستا مدیر بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: عدم شایسته سالاری در انتخاب مدیران یکی از مواردی است که در استان ما بسیار وجود دارد. ماده 53 قانون اساسی کلیاتی را در خصوص انتخاب مدیران آورده که حتی همان ها هم رعایت نمی شود.


وی گفت: سیستم اداری ما از شایسته سالاری به سیستم قومی و قبیله ای تبدیل شده است، همچنین محمد مهدی صالحی در گفت و گو با رسانه ها گفت: جذب نیروهای غیر متخصص

و ناکارامد در دراز مدت مشکلات عدیده ای برای دستگاه های اجرایی ایجاد خواهد کرد.

 

گفتنی است  پایگاه اطلاع رسانی صبح زاگرس در گذشته و در نوبت های مختلف موضوع انتصابات، بی توجهی به شایسته سالاری، ارجحیت دادن به موضوعات قومی و منطقه ای  در نوبت های مختلف به عنوان مطالبه ای مردمی منتشر کرد (سابقه این خبر را اینجا بخوانید)


بر همین اساس باید منتظر ماند و دید کدام تدابیر و برنامه ها برای این قبیل انتصابات که مدیر کل بازرسی کهگیلویه و بویراحمد همچنین بر آن تاکید داشته است، مشاهده و پیاده سازی خواهد شد تا شاهد آثار منفی این قبیل انتصابات در کهگیلویه و بویراحمد نباشیم.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.