گروه: اخبار استان خبر: 205365 / تاریخ انتشار : 1401/4/7 ساعت : 12:48

ژاپن نسبت به قطعی احتمالی برق در کشور هشدار داد

دولت ژاپن در پی افزایش بی‌سابقه میزان مصرف برق، هشدار داددر صورتی که مردم در مصرف انرژی صرفه‌جویی نکنند، تأمین منابع برق در منطقه توکیو با مشکل مواجه خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از مشرق، بر اساس برآوردهای منتشره توسط وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن، در توکیو و هشت استان مجاور آن، ظرفیت تولید در بعدازظهر دوشنبه کاهش خواهد یافت.

این وزارتخانه از شهروندان و ادارات خواسته است که مصرف برق را بین ساعت ۱۵ تا ۱۸ کاهش دهند تا از قطعی برق احتمالی جلوگیری شود.

در بیانیه مرتبط آمده است: «لطفا تا حد امکان در مصرف برق صرفه جویی کنید؛ مثلاً با خاموش کردن چراغ هایی که استفاده نمی شوند».

این وزارتخانه در عین حال از شهروندان ژاپنی درخواست کرد؛ با استفاده مناسب از تهویه مطبوع از ابتلا به گرمازدگی جلوگیری کنند.

شبکه تلویزیونی NHK ژاپن اعلام کرد؛ تا اواسط بعدازظهر یکشنبه، ۴۶ نفر در پایتخت مشکوک به گرمازدگی به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش ان اچ کی، روز شنبه گذشته مرگ شهروندی ۹۴ ساله در شهر کاواگوئه واقع در ۲۰ کیلومتری شمال غربی توکیو، مشکوک به گرمازدگی تشخیص داده شد که در اتاق بدون تهویه مطبوع خود جان باخت.

بر اساس گزارش آژانس هواشناسی ژاپن، شهر ایسزاکی در ۸۵ کیلومتری شمال غربی توکیو، روز شنبه بالاترین دمای ژاپن را در ماه ژوئن (خرداد و تیر) ثبت کرد و دمایش به بالای ۴۰ درجه سانتیگراد رسید.

بر اساس گزارش رویترز، منابع تولید برق ژاپن بسیار محدود هستند زیرا بسیاری از نیروگاه های هسته ای این کشور پس از سونامی و فاجعه هسته ای فوکوشیما در سال ۲۰۱۱ هنوز غیرفعال هستند. از سوی دیگر، نیروگاه های حرارتی قدیمی، عمدتاً برای رسیدن به هدف اعلام شده ژاپن برای کاهش انتشار دی اکسید کربن، تعطیل شده اند.

درگیری در اوکراین و تحریم ها علیه روسیه، مشکلات ژاپن را در مواجهه با کمبود سوخت های فسیلی، از جمله گاز طبیعی مایع، دوچندان کرده است.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.