گروه: اخبار استان خبر: 205491 / تاریخ انتشار : 1401/4/8 ساعت : 12:00
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با رئیس اتاق ایران؛

بخش خصوصی زمینه‌ساز حضور سرمایه‌گذار در استان/زمینه صادرات به عمان و قطر فراهم شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با رئیس اتاق ایران گفت: کهگیلویه و بویراحمد یک سوم نفت کشور را تولید می کند و بی‌بهره ماندن مردم منطقه از عواید این نعمت الهی عادلانه نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید علی احمدزاده در این دیدار  با تشریح ظرفیت‌های استانی، چالش‌ها و موانع توسعه منطقه‌ای گفت:جذب سرمایه‌گذار به عنوان یک راهکاری کلیدی مطرح است.
 


استاندار کهگیلویه و بویراحمد  با اشاره به توانمندی‌های استان در تولید یک سوم نفت کشور گفت: بی‌بهره ماندن مردم منطقه از عواید این نعمت الهی عادلانه نیست.
 


وی افزود: متاسفانه مردم استان سهمی از درآمدهای فروش نفت ندارند در صورتی که سهم این استان در تولید نفت بسیار بالا است.احمدزاده با بیان اینکه برای بسیاری از روستاهای این استان به تازگی راه احداث شده، بر لزوم تغییر رویکردها و نگرش‌های حاکم بر توزیع درآمدهای کشور تاکید کرد.وی یادآور شد: خواسته اصلی از بخش خصوصی، فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری در کهگیلویه و بویراحمد است و اتاق ایران می‌تواند در راستای معرفی هرچه بهتر استان کمک کرده و در کنار آن زمینه صادرات انواع تولیدات استان به سایر کشورها از جمله عمان و قطر آن هم در دوران برگزاری مسابقات جام جهانی را فراهم کند.
 


احمدزاده به ظرفیت‌های گردشگری استان اشاره کرد و گفت: این منطقه به دلیل طبیعت بکر و زیبایی که در اختیار دارد می‌تواند به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل شود، اما زیرساخت‌های لازم نیز در این بخش مهم فراهم نیست.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.