گروه: اخبار استان خبر: 205508 / تاریخ انتشار : 1401/4/12 ساعت : 13:53
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

حقوق بشرامریکایی یعنی لگدمال کردن انسانیت

رئیس دانشگاه پیام نور لنده گفت:آنچه امروز از حقوق بشر امریکایی برای همه جهانیان کاملا مشهود است سبک برخورد با اکراین و غزه است که برای همه جهانیان آشکار شده است.

حمید دهقان در گفت وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، با اشاره به هفته حقوق بشر امریکایی گفت: امروز کسانی داعیه دار حقوق بشر در جهان هستند که خودشان در جنایات مختلف در کشورهای جهان سرآمدند.

رئیس دانشگاه پیام نور لنده گفت:آنچه امروز از حقوق بشر امریکایی برای همه جهانیان کاملا  مشهود است سبک برخورد با اکراین و غزه است که برای همه جهانیان آشکار شده است.

وی افزود: حقوق بشرامریکایی یعنی لگدمال کردن انسانیت در رفتار وحشی با مردم بی دفاع ویتنام و کشتار صدهاهزارنفر با بمب اتم در ژاپن و هزاران جنایت دیگر در سوریه و عراق که مصداق عینی جنایات جنگی هستند.

دهقان گفت: بیش از چهار دهه است که انقلاب اسلامی در اوج تحریم های به اصطلاح فلج کننده و حتی تحریم های داروئی از سوی امریکا و حامیان امریکایی است که در این بین انسان های بیگناه به واسطه نبود دارو جان خویش را از دست دادند و بعد ادعای حقوق بشری نیز دارند.

وی افزود: طراحی کودتاهای مخملی در کشورهای مختلف جهان، مداخله نظامی و حتی براندازی برخی از کشورهای منطقه و جان مصادیق عینی شرارت های امریکایی است که هرگز نمی توان آن را مدافع حقوق بشر دانست زیرا هرکجا جنگی اتفاق افتاده است یا با مداخله مستقیم امریکا بوده است و یا غیر مستقیم در آن دخالت داشته است.

رئیس دانشگاه پیام نور لنده گفت: در یمن بیش از 9سال است که با حمایت مستقیم از عربستان سعودی شبانه روز بر روی مردم بی دفاع و مظلوم یمن بمب های امریکایی می ریزند و حمایت مستشاری می شوند و به طوری که قحطی و سو تغذیه کودکان یمنی را بارها سازمان ملل فریاد زده است ولی چون یک طرف مسئله امریکا و حقوق بشر امریکایی است وجدان های جهان در این حوزه خاموش است.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.