گروه: اخبار استان خبر: 205562 / تاریخ انتشار : 1401/4/10 ساعت : 09:30
در گفتگو با یک نماینده مجلس مطرح شد

روایتی قابل تامل از سیر تاریخی جنایت های ضد حقوق بشری امریکا در ایران

علی اکبر علیزاده به تشریح جنایت های ضدحقوق بشری امریکا در ایران پرداخت و گفت: جنایت های امریکا در هر نقطه ای از دنیا قابل مشاهده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح زاگرس به تشریح اقدامات ضد حقوق بشری امریکا پرداخت و گفت: تاریخ حضور امریکا در ایران جز جنایت، سرکوب، غارت منابع ملی و تهدید مردم ایران نیست؛ فقط جنایت است و جنایت است و جنایت غیر از این چیزی نیست.

 
 
 
علی اکبر علیزاده در ادامه بیان کرد: آمریکایی ها کودتای 28 مرداد را اعلام کردند یک خاندان بی فرهنگ، بی هویت و ضد ایرانی را به نام پهلوی و پهلوی دوم برای ایران انتخاب کردند و با قدرت محمدرضا پهلوی را برگداندند و او را به مدت 37 سال بر گرده این ملت سوار کردند و جنایت های بسیاری در این مدت توسط شاه در کشور صورت گرفت.
 
 
وی با اشاره به تشکیل ساواک پس از کودتای ۲۸ مرداد توسط امریکایی ها گفت: خون مظلومان زیادی از انگشتان ساواک می چکید، بزرگانی را که شهید کردند ، افرادی که در زندان ضالمانه شکنجه شدند و هیچکس از ان ها خبری نداشت ، حتی  برای بیان و شنیدن این جنایت ها طاقت نداریم.
 
 
علیزاده افزود: امریکایی ها تمام منابع ایران را غارت کردند، هر چیزی که در کشور داشتیم را نابود کردند، کشاورزی ما را از بین بردند ما را به همه چیز محتاج کردند و در این جریان ها ما به یک مزدور برای منافع امریکا در منطقه تبدیل شده بودیم .
 
 
 
این نماینده مجلس ادامه داد: امریکایی ها رژیمی را بر ایران مسلط کرده بودند که به طور رسمی و علنی با اسرائیل ارتباط داشت و در جنگ هایی که علیه اسرائیل انجام می شد دولت رژیم صهیونیستی را همراهی می کرد و سوخت و گازوئیل تانک های اسرائیل را تامین می کرد.
 
 
 
علیزاده در ادامه به اقدامات ضدحقوق بشری امریکا پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: امریکا از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون هر کاری از دستش بر می آمد که انقلاب را نابود کند خودداری نکرده است، در همان روزهای اول انقلاب کردستان شلوغ شد، کمی گذشت صدام را بر علیه ایران شوراند و 8 سال جنگ راه اندازی کرد و صد ها هزار نفر از خون های پاک این ملت را به زمین ریخت که بتواند انقلاب را نابود کند.
 
 
وی ادامه داد: مسئله تحریم ها در همان سال های اول انقلاب بر علیه ایران انجام شد، تحریم های بی سابقه فلج کننده علیه ایران انجام دادند حتی داروی بیماران خاص را تحریم کرد و دسترسی این بیماران به دارو را بسیار مشکل کردند .
 
 
 
علیزاده به برجام نیز اشاره کرد و گفت: دولت سابق برجام را امضا کردند و حسن نیت ایرانی ها را نشان دادند و نه تنها پیمان الحاقی بلکه فراتر را پذیرفتیم اما همان روزی که برجام امضا شد بلافاصله به دنیا اعلام کرد هرکس با ایران معامله کند طرف حسابش امریکا است  و در نهایت هیچ نفعی در این ماجرا به ایران نرسید.
 
 
 
 
وی افزود: همه دنیا تعجب می کنند که ایرانی ها چگونه در مقابل این ضربات و تحریم های فلج کننده امریکا مقاومت کردند، یکی از مقامات آمریکایی اعلام کرده تحریم ها به شکل افتضاحی شکست خورده است.
 
 
نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر جنگی در دنیا رخ داده پای امریکا در میان است، اصلی ترین عامل جنگ اوکراین، امریکا است، افغانستان را ببینید که چگونه این مردم مظلوم را آواره کردند و غارت کردند ، فراموش نکرده ایم یک میلیون از مردم عراق را کشتند، مظلومان یمن و لبنان را ببینید هر جایی از دنیا را نگاه کنید ردپای جنایت های امریکا قابل دیدن است؛ اینها در دنیا مدعیان حقوق بشر دردنیا هستند!
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.