گروه: اخبار استان خبر: 205564 / تاریخ انتشار : 1401/4/10 ساعت : 13:39

ذبح سلامتی یاسوجی ها زیر ساطور قصابی های غیر مجاز/ افزایش کشتار غیر مجاز دام در بویراحمد

کشتار دام خارج ازضوابط و نظارت بهداشتی دامپزشکان در شهرستان بویراحمد تهدید علیه سلامتی شهروندان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کشتار غیرمجاز دام یک پدیده شوم و نامبارکی است که چند سالی می شود در منطقه دشتروم از توابع یاسوج به صورت غیرمجاز و غیربهداشتی رواج پیدا کرده تا این فعالیت حالا به سایر نقاط در شهر یاسوج و حومه نیز سرایت وافزایش پیدا کند و سلامتی مردم زیر ساطور این قصابان ذبح شود.

 

این روزها اگر از روستاهای حومه شهر یاسوج بخصوص مهریان،بلهزار و شهر مادوان عبور کنید شاهد لاشه های آویزان گوشت گوسفند آن هم به گونه ای غیر مجاز و قارچ گونه خواهیم بود که

 

آنچه مسلم است مسیر درست دسترسی به گوشت باید از طریق کشتارگاه ها و نظارت دامپزشکی باشد اما گران تر بودن گوشت در قصابی ها و فروشگاه ها و کاهش نظارت ها مسیر دسترسی مردم به گوشت را به سمت کشتار غیرمجاز سوق داده و این موضوع سلامتی مردم را نشانه گرفته است.

 

اگر چه کشتار غیرمجاز مشمول ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی است که بر اساس آن هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود و مسئولان تلاش می کنند تا با این پدیده شوم مبارزه کنند اما مردم نباید فراموش کنند با خرید از این قصابی های غیر مجاز با جان خود و خانوادشان بازی می کنند چرا که این کشتارها بدون نظارت و عدم تایید سلامتی گوشت می باشد .

 

بر اساس نظر پزشکان اثر بیماری های منتقله از حیوان به انسان به سرعت دیده نمی شود بلکه به مرور زمان بر سلامت افراد تاثیر خواهد گذاشت و امیدواریم شهروندان نیز جهت تامین و خرید گوشت از مراکز و قصابی های مجاز اقدام نمایند و سلامت خود و دیگر شهروندان را به خطر نیاندازند.

 

مقابله با کشتار غیرمجاز دام در استان کهگیلویه و بویراحمد نیازمند همت جدی همه متولیان امر بوده و افزون بر مقابله با کشتارکنندگان غیرمجاز دام، فرهنگ سازی  و آگاه کردن عموم مردم از پیامدهای ذبح غیرمجاز دام امری ضروری است .

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.