گروه: اخبار استان خبر: 205650 / تاریخ انتشار : 1401/4/11 ساعت : 14:46
در نشست ستاد اربعین حسینی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

برگزاری اربعین به تبصره و ماده نیاز ندارد/ مدیر حج و زیارت استان: اجازه ندهید برای زائران دکان بازکنند

جلسه ستاد اربعین حسینی(ع) صبح امروز به ریاست معاون عمرانی استاندار در سالن بحران استانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس معاون عمرانی استاندار با اشاره به ایام  شهادت امام جواد علیه السلام گفت: تلاش می شود در سال جاری متناسب با شأن شیعیان و مریدان اهل بیت علیهم السلام زیر ساخت ها برای اربعین  فراهم شود.

 
 
حاجی زاده با بیان اینکه بعد از دو سال کرونا با اینکه مشکلاتی در سفر اربعین رخ داد، اما این سفر ادامه پیدا کرد،  گفت: با وجود مشکلات اربعین اما این حماسه بزرگ تعطیل نشد و با فروکش کردن تب آن می توان شاهد حضور میلیونی در این حماسه باشیم.
 
 
این مسئول گفت: استانی که صد درصد شیعه است و امام زادگان  و سادات زیادی دارد باید در شان مردم این استان برای اربعین کار شود، برای اربعین نباید تبصره و ماده بکار برد، زیرا رسالت همه ما برگزاری باشکوه این مراسم است، برای اربعین هرکجا نیاز به هزینه باشد من و استاندار مسئولیت آن را بر عهده می گیریم.
 
 
وی با بیان اینکه همه پای کار ایند و دستگاه های متولی در این راستا ورود کنند ، گفت: اعتباری توسط استاندار صورت تخصیص داده شده است و این اعتبار برای شروع کار زائر سرا باید با انتخاب پیمانکار دنبال شود.
 
این مسئول گفت:  اعتبار دو‌میلیاری برای این منظور درنظرگرفته شده است که یک میلیون تومان آن تخصیص یافته است و تا ۲۹ مردادماه برنامه های ابلاغی باید اجرایی شود.
 
 
وی افزود: اربعین یک مسئله جهانی، ملی و استانی و  در اولویت ها است و دستگاه ها با همه ظرفیت ها پای کار بیایند.
 
مدیر حج و زیارت استان گفت: در روز گذشته تعداد ۵۸۱  نفر در سامانه  اعزام اربعین ثبت نام کردند که بیشترین مربوط به بویراحمد، دهدشت و دیگر شهرستان ها است.
 
 
سید محسن قوامی‌نژاد با اشاره به آغاز ثبت‌نام زمینی به کربلای معلی گفت: مشکل سامانه سماح برای ثبت‌نام اربعین حل شده است.
 
قوامی نژاد گفت: در سال جاری  احتمال اعزام ۶۰ الی ۷۰ هزار نفر وجود دارد که تقاضا می شود در حوزه گذرنامه تعجیل صورت گیرد.
 
 
وی افزود: در ناوگان حمل و نقل زمینی هنگام برگشت ازدحام زیادی مشاهده می شود از طرفی نباید   اجازه داد برای  زائران دکان باز کنند و هزینه بالای ۳۰۰ هزار تومان دریافت کنند.
 
معاونت هماهنگ کننده نیروی انتظامی استان در این جلسه گفت: در جلسات گذشته که تحت عنوان گردهمایی اربعین بود خواسته ها و انتظارات  اعلام شد تا نظم و امنیت برقرار باشد در این راستا  در قالب یک اتوبوس زائران نیروی انتظامی به اربعین اعزام شدند.
 
 
سرهنگ محمدی سیرت گفت: انتظارات و خواسته ها باید برآورده شود تا شاهد امنیت و نظم بیشتری باشیم، در این راستا شهرستان گچساران بیشترین ترددها را دارد در سال های گذشته  تعداد کثیری از زائرین کشور پاکستان در قالب ۷۰ اتوبوس دچار مشکلاتی شدند اما مشکلات آنها برطرف و اعزام شدند.
 
این مسئول گفت: قبل از اعزام کاروان ها ساعت، محل حرکت به پلیس راهور اعلام شود تا کار اعزام زائران به نحو مطلوب دنبال شود،  در شهرستان گچساران موکب های در حال استقرار است که برخی موارد مشکلاتی همچون پیچ و ترافیک دارد که درخواست داریم قبل از استقرار  این موکب ها مشکلات آنها برطرف شود.
 
---
---
---
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.