گروه: اخبار استان خبر: 205770 / تاریخ انتشار : 1401/4/13 ساعت : 19:46

سد تنگ سرخ اولویت اصلی دولت و مجلس/ نیاز سد به ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: سد تنگ سرخ برای تکمیل به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کیامرث حاجی‌زاده معاون عمرانی استاندار به همراه روشنفکر نماینده بویراحمد دنا و مارگون در بازدید رئیس کمیسیون عمرانی مجلس از سد تنگ سرخ گفت: این سد سال ۱۳۹۰ کلنگ‌زنی شد اما علی‌رغم اختصاص ۲۴ میلیارد تومان اعتبار طی ۹ سال پیشرفت قابل قبولی نداشت.

 
معاون امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این استان ۱۰ درصد آب کشور را تامین می‌کند اما آبرسانی با تانکر به مردم دامنه دنا، تنگ سرخ و شهر یاسوج زیبنده نیست.
 
وی با بیان اینکه یاسوج سال گذشته با تنش شدید مواجه بود، گفت: سد برای تکمیل به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
 
حاجی‌زاده بیان کرد: امسال از محل قانون بودجه و تهاتر نفت ۲۰۰ میلیارد تومان برای سد در نظر گرفته شده که رقم ناچیزی است و امیدواریم سفر رئیس مجلس به استان راهگشا باشد.
 
در ادامه رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این پروژه اولویت اصلی دولت و مجلس است، گفت: منابع پیش‌بینی شده در قانون بودجه پاسخگو نیست و سد به بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
 
محمدرضا رضایی‌کوچی بیان کرد: به غیر از منابع قانون بودجه از ظرفیت ماده ۵۶ که تسهیلات بانکی است، همینطور  تهاتر بانکی برای اتمام این پروژه استفاده می‌کنیم و در سفر آقای قالیباف تلاش می‌کنیم با کمک وزارت نیرو، وزارت نفت، همچنین تهاتر نفت و بانک‌ها پروژه تکمیل و به نتیجه برسد. 
 
وی بیان کرد: اگر سد به همین روال پیش برود تا ۵ سال آینده به بهره‌برداری نمی‌رسد بنابراین اگر می‌خواهیم شهر یاسوج هر چه سریعتر از منابع آبی پایدار برخوردار شود باید چیزی حدود یک هزار میلیارد تومان به پروژه تزریق شود.
---
---
---
---
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.