گروه: اخبار استان خبر: 205781 / تاریخ انتشار : 1401/4/14 ساعت : 08:06
رئیس کمیسیون عمران مجلس یازدهم مطرح کرد

انتقاد از روند اجرای قانون جهش تولید مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد/ وضعیت راه های استان مناسب نیست

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت رفع مشکل تامین آب در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: این استان به لحاظ جاده های روستایی و مواصلاتی با مشکلات بسیار زیادی مواجه است

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت رفع مشکل تامین آب در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: این استان به لحاظ جاده های روستایی و مواصلاتی با مشکلات بسیار زیادی مواجه است و دسترسی مردم به مرکز استان و استان های مجاور علی رغم اینکه در مسیر کریدور شمال _جنوب و شرق _ غرب قرار دارند، بسیار سخت است.

 

 محمدرضا رضائی کوچی در خصوص نظارت های میدانی انجام شده از پروژه‌های عمرانی استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: با توجه به اینکه سفر نظارتی دکتر قالیباف ریاست مجلس شورای اسلامی را به استان کهگیلویه و بویراحمد در پیش داریم، بنده و آقای علیپور خنکداری نایب رئیس کمیسیون عمران برای بررسی و ارزیابی پروژه‌های عمرانی استان، زود تر به این منطقه آمدیم تا روند اجرا و بهره برداری پروژه‌ها را بررسی کنیم.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت آب شرب استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: علیرغم اینکه این استان ۱۰ درصد کل بارش‌های کشور را در اختیار دارد اما اکثر روستاها و شهرها دچار بحران آب هستند و عمدتاً تامین آب از طریق چاه انجام می‌شود.

 

وی افزود: سدهای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز که احداث شده و یا در حال ساخت هستند، به تامین آب شرب شهرها و روستاها کمک قابل توجهی نکرده است. امروز از دو سد واقع در شهر یاسوج و دهدشت بازدید کردیم که سد تنگه سرخ یاسوج به دلیل مشکل در تامین منابع مالی هنوز به بهره‌برداری نرسیده که تلاش می‌کنیم با تامین آن روند احداث را سرعت دهیم. از طرفی سد دهدشت نیز علیرغم کامل بودن فاقد شبکه آبرسانی بود که ساخت آن نیز به حدود ۸۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد که در سفر رئیس مجلس به این استان مورد بررسی قرار گرفته و در مصوبات سفر نیز بدان اشاره خواهد شد.

 

رییس کمیسیون عمران اضافه کرد: از طرفی این استان به لحاظ جاده های روستایی و مواصلاتی با مشکلات بسیار زیادی مواجه بوده و از این جهت فقیر است و دسترسی مردم به مرکز استان و استان های مجاور علی رغم اینکه در مسیر کریدور شمال _جنوب و شرق _ غرب قرار دارند، بسیار سخت است که این امر نشان می‌دهد به لحاظ راه و شهرسازی نیز این استان با مشکلات زیادی روبرو بوده که در سفر رییس مجلس این موارد نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

رضایی کوچی تاکید کرد: استان کهگیلویه و بویر احمد به دلیل ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگر، می تواند مهاجرپذیر نیز باشد، اما این امر در صورتی امکان‌پذیر است که به حوزه مسکن استان نیز توجه شود. در حال حاضر قانون جهش تولید مسکن در این استان مورد توجه قرار نگرفته است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.