گروه: اخبار استان خبر: 206023 / تاریخ انتشار : 1401/4/20 ساعت : 11:56

پاسخ شرکت برق استان به خاموشی های مکرر در منطقه گلستان های شهر یاسوج/افزایش 20 درصد مصرف برق نسبت به سال گذشته

شرکت برق استان به قطعی و نوسانات برق در برخی از خیابان های شهر یاسوج واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، برخی از شهروندان ساکن منطقه گلستان های شهر یاسوج به ویژه گلستان 9 در تماس با این پایگاه خبری گلایه مند هستند برق ان ها دچار نوسان و افت شدید شده است.

 

 این شهروند افزود: از زمانی که کابل های برق این خیابان تعویض شد، مشکل نوسان و افت فشارایجاد و باعث سوختن برخی از وسایل برقی شده است.
 
 
 در همین خصوص با سخنگوی شرکت برق استان تماسی داشتیم که توضیحات وی را در زیر می خوانید.
 
 
 علبیازی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: از سال گذشته شرکت توزیع نیروی برق استان اقدام به تعویض سیم های برق مسی با کابل کرده و در همین راستا 400 کیلومتر شبکه با هدف جلوگیری از نوسان برقی و جلوگیری از سرقت انجام شده است.
 
 
 وی بیان کرد: شهر یاسوج یکی از شهرهایی است که بیشترین مهاجرت پذیری را دارد با این وجود در بخش تعویض سیم به کابل جزو استان های پیشرو بوده ایم.
 
 
علیبازی عنوان کرد:در صورتی که مشکلی ایجاد نشود در سالجاری بیش از 900 کیلومتر از شبکه سیمی استان به کابل  تبدیل و این یعنی تمام شهرها و روستاهای استان ازشبکه سیمی فشار ضعیف به شبکه کابلی تبدیل می شوند.
 
 
 وی با اشاره به ویژگی های شبکه کابلی گفت: این کابل ها به هیچ عنوان در بازار قابل خرید و فروش نیستند بنابراین سرقت به صفر می رسد، این کابل ها دچار اتصالی نمی شوند در حالی که شبکه سیم ها گاها دچار چنین مشکلاتی می شود.
 
 
علیبازی با اشاره به مشکلی که در خیابان گلستان های شهر یاسوج رخ داده است گفت: دلیل این سوختگی وسایل برقی کابلی شدن شبکه نیست ، یکی از دلایل آن می تواند فشار زیاد بر روی ترانس این مکان باشد.
 
 
وی ادامه داد: یکی از فلسفه های کابلی کردن شبکه برق جلوگیری از نوسانات برق  و کاهش افت فشار است.
 
 
علبیازی افزود: شهروندانی که در این خیابان ها مستقر هستند باید  درخواستی برای شرکت برق ارسال کنند و، شرکت مشکل را بررسی و در صورت نیاز به تعویض ترانس اقدامات لازم را انجام می دهد.
 
 
سخنگوی شرکت برق با تاکید بر در پیش رو بودن روز های گرم تابستان از مردم استان خواست تا در مصرف برق صرفه جویی کنند گفت: مصرف برق در مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش و نیاز است مردم با شرکت برق در کاهش مصرف همراهی کنند.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.