گروه: اخبار استان خبر: 206280 / تاریخ انتشار : 1401/4/25 ساعت : 00:52

در راستای تحقق عدالت اجتماعی ساخت بیمارستان تامین اجتماعی درشهرستان کهگیلویه ضروری است/

کیانی اصل گفت: مردم ما به علت نبود بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان علیرغم و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی ولی از خدمات رفاهی آن بی بهره هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امام جمعه سوق در خطبه های عبادی سیاسی این هفته با اشاره به میلاد امام هادی و ولادت امام موسی کاظم علیهما السلام گفت: بزرگترین میراث امام هادی علیه السلام زیارت جامعه کبیره است ، زیارتی که در مورد امام شناسی است و اگر این زیارت نباشد خیلی از مقامات ائمه را متوجه نمی شویم .

 

حجت‌الاسلام مهدی کیانی اصل افزود: وقتی سخن از ولایت امام کاظم علیه السلام می شود باید به این حقیقت توجه کنیم که از اصلی‌ترین مولفه های قرار گرفتن ذیل ولایت ، اتصاف حضرت به یکی از مهمترین اوصاف متقین است.

 

وی تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی گسترش تشیع در ایران دو عامل هجرت و سادات به ویژه فرزندان امام کاظم علیه السلام به کشور و تشکیل حکومت شیعی صفویان از سادات موسوی است.

کیانی اصل ادامه داد: حضور با برکت امام رضا علیه السلام و  حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در ایران و دیگر فرزندان امام کاظم به ایران موجبات تشیع در ایران را فراهم کردند.

خطیب نماز جمعه سوق با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی بازوی تحقق عدالت اجتماعی در کشور است گفت: کار ویژه تامین اجتماعی باز توزیع عادلانه درآمدها در میان اقشار مختلف جامعه به خصوص اقشار آسیب پذیر از طریق ساز و کارهای حمایتی و درمان گری است تا بتوان به جامعه پویا و رو به رشد با امید به فردایی بهتر دست پیدا کرد.

کیانی اصل افزود: متاسفانه مردم ما به علت نبود بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان علیرغم و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی ولی از خدمات رفاهی آن بی بهره هستند و نیاز به بیمارستان تامین اجتماعی در این شهرستان در راستای تحقق عدالت اجتماعی ضروری به نظر می رسد.

وی در ادامه به سالروز تاسیس شورای نگهبان نیز اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان  جایگاهی بدیل و راهبردی در نظام اسلامی دارد و به همین دلیل یکی از نهادهایی است که دشمن بیشترین حجم ها را به او وارد کرده است.

کیانی اصل با تاکید بر اینکه  شورای نگهبان دیدگاه بلند صیانت از اسلامیت و جمهوریت نظام است عنوان کرد: شورای نگهبان مایه اطمینان و سکینه قلوب مومنین و در حقیقت نبض نظام اسلامی به شمار می رود.

وی در بخش دیگر سخنان خود حضور ایران در دریای سرخ را هراس راهبردی جدید صهیونیست ها عنوان کرد و گفت: مقامات رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند ۴ کشتی نظامی ایران در دریای سرخ در هفته های اخیر به حرکت می پرداختند و همین تصاویر  چه ترس و وحشت سراسر وجود صهیونیستی ها را فرا گیرد.

کیانی اصل بیلن کرد: ایران با حضور قدرتمند خود بیخ گوش رژیم غاصب صهیونیستی ، این پیام را به آنها داد تا حرکات آنها را زیر نظر دارد و اگر دست از پا خطا کنند عاقبت سنگینی در انتظار آنها خواهد بود.

امام جمعه سوق به سالروز تاسیس نیروی انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی  خدمات شبانه روزی و تلاش‌ها و فداکاری هایی که در راه تامین و برقراری نظم و امنیت و آرامش در جامعه انجام می دهند و بر هیچ کس پوشیده نیست.

کیانی اصل به گرامی داشت یاد و خاطره شهدای نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: بخش عظیمی از موهبت بی بدیل امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی نشات گرفته از تلاش های هوشمندانه مستمر و بی دریغ خادمان جانور چه نیروی انتظامی است که خاضعانه جان خود را بر طبق اخلاص نهاد و امنیت کشور عزیزمان حراست و محافظت نموده اند.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.