گروه: اخبار استان خبر: 206630 / تاریخ انتشار : 1401/4/31 ساعت : 14:07
آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد

انتقاد امام جمعه موقت یاسوج از وضعیت حجاب؛ غیرت لر زبانزد بود اما امروز چه شده است/افزایش امار مبتلایان کرونا جدی گرفته شود

امام جمعه موقت یاسوج با تاکید بر این که غیرت، سخاوت و شجاعت لر زبانزد بود اما امروز در کجا در حال حرکت هستیم بیان کرد:از کسانی که در صدد امر به معروف هستند باید حمایت کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امام جمعه موقت شهر یاسوج در خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه نگاه های قومی، ایلی و طایفه در دین ارزش محسوب نمی شود بلکه ملاک و معیار و ارزش تقوا، پاکدامنی و اطاعت از پیغمبران است، گفت: نگاه به چهره، پست و عنوان نباید داشت بلکه پاکی و صداقت و داشتن ارزش های اخلاقی برای انسان ارزش محسوب می شود. 

 
 
حجت الاسلام والمسلمین موسوی اعظم با بیان اینکه جهنم برای انسان های بدکردار و گناهکار است، گفت: روز قیامت مال و فرزند دفع عذاب نمی کند اما اگر کسی خالصانه برای رضایت خداوند متعال بدون فخر و مباهات عمل داشت آن عمل مورد رضایت پروردگار قرار می گیرد و حسنه محسوب می شود. 
 
 
 
 
وی با بیان اینکه هر چند عزاداری و زیارت ارزش محسوب می شود اما تقوا و پاکدامنی سبب حفظ اعمال عبادی انسان می شود، گفت: امام سجاد علیه  السلام در شب های تاریک در شرایطی که همه در خواب بودند با خدای خود راز و نیاز و عبادت می کند و از پروردگارش رحمت و مغفرت برای مسلمانان می خواهد و به ستایش پروردگارش می پردازد این روش امام برای ما الگو است که با خدای خود راز و نیاز کنیم.
 
 
 
امام جمعه موقت شهر یاسوج با بیان اینکه در امورات روزانه خودمان موضوعاتی مطرح می شود که شاید نفع دنیوی و اخروی برای ما نداشته باشد، گفت: بنابراین در گفتار و کردار خودمان باید دقت کنیم و با امید از آمرزش خداوند از او برای اعمال خیر خود سپاس گذاری و برای گناهان آمرزش بطلیم، ائمه اطهار علیهم السلام دعا و نیایش های خود را برای آموزش و تربیت ما و ادب و متانت و آمرزش و بخشش ما، تعلیم و بیان کردند. 
 
 
وی با بیان اینکه روزهای عمر ما در حال گذر است و باید بررسی کنیم آیا  ثواب  و توشه ای برای آخرت خود ذخیره کردیم، ادامه داد: هدایت و ارشاد واقعی، دستگیری از دیگران و کمک و خیرخواهی از اعمال نیک است.
 
 
این مسئول با بیان اینکه در اوایل انقلاب یک ماشین برای سفر به شیراز وجود نداشت، گفت: امروز هرچند مشکلات اقتصادی و معیشتی وجود دارد اما شرایط زندگی و آرامش بهتر شده است هرچند باید ریاست جمهوری و مسئولان به مطالبات مردم رسیدگی کنند. 
 
 
وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های رئیس جمهور قبلی دفاع از سند ننگین ۲۰۳۰ بود، گفت: رئیس جمهور فعلی قابل مقایسه با رئیس جمهور قبلی در تقوا، پاکدامنی و پای کار بودن و تلاش شبانه روزی نیست. 
 
این مسئول تاکید کرد: باید بررسی کرد آیا خودمان به انچه که مطرح می کنیم عمل می کنیم، برای اثر گذاری ها باید گفتارمان با کردارمان همخوانی داشته باشد.
 
 
امام جمعه موقت شهر یاسوج در بخشی دیگر از سخنان خود کتمان شهادت را از گناهان عنوان کرد و ادامه داد: در عمل و گفتار، رفتار و کردار خودمان باید دقت کنیم.
 
 
حجت الاسلام موسوی اعظم در خطب دوم نماز جمعه شهر یاسوج با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی گفت: اقامه نماز جمعه یکی از نعمت های خداوند متعال برای مسلمان است، نماز جمعه از ارکانی است که از آن به عنوان عید مومنان یاد شده است.
 
 
وی به با اشاره به آیاتی از قران مبنی بر اینکه ملاک انسان ها در جامعه بشری را امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرده است،گفت: عده ای با برنامه ریزی های شبانه درصدد هستند که به مسئله امر به معروف بتازند چنین افرادی، اشخاصی بی بند و بار هستند یا کسانی هستند که قرآن نمی خوانند و یا اگر قرار می خوانند در آن تفکر می کنند، امروز خاصیت سیب زمینی از  غیرت برخی افراد بیشتر است زیرا سیب زمینی سبب انرژی انسان می شود اما افراد بی غیرت خاصیتی ندارند.
 
 
این مسئول با بیان این که نیروی انتظامی، نهادهای فرهنگی، دین ما و مردم مطالبه برای ارزش ها دارند، گفت: در مسئله بدحجابی همه موضوعات متوجه بانوان نیست بلکه نوع نگاه ، رفتار، معاشرت مردها همچنین مهم است و در مرحله بعد بانوان و زنان ما برای حجاب خطاب می شوند بنابراین باید از دغدغه های کسانی که درصدد امر به معروف و نهی از منکر هستند دفاع کنیم.
 
 
وی افزود : غیرت، سخاوت، شجاعت لر زبانزد بود اما امروز در کجا در حال حرکت هستیم بنابراین طبق شرایط دینی و اخلاق حسنه باید از ارزش ها دفاع کنیم و مراقب برچسب هایی همچون رفتار غیر انسانی و حقوق بشری که ادعا است شناخت پیدا کنیم زیرا درصدد توجیه بداخلاقی ها و خلاف عفت ها هستند.
 
 
این مسئول با بیان اینکه از کسانی که در صدد امر به معروف هستند باید حمایت کنیم گفت: نگذاریم آنها مورد هجمه قرار گیرند.
 
 
حجت الاسلام موسوی اعظم به سفر بایدن ریاست جمهوری آمریکا به منطقه اشاره کرد و گفت: این سفر به ادعای خودشان به منظور اتحادی برای ساخت و پرداخت داعش و تضعیف محور مقاومت بود اما با درایت رهبری معظم انقلاب اسلامی و حمایت مردم آنها کاری پیش نخواهند برد و دسیسه های آنها در خاورمیانه نقش برآب می شود و اگر فاطمیون، مدافعان حرم، زینبیون نبودند نام و نشانی از حرم حضرت زینب سلام الله در اثر این قبیل سیاست ها از طریق مهره ای مانند داعش نبود.

 

___________________________________________________________

 

حجت الاسلام و المسلمین گنجه ای امام جمعه شهرستان باشت در خطبه های نماز جمعه گفت: مذاکرات در حال انجام است که ۱۰درصد آن شاید باقی مانده باشد که آن هم علتش کشور عهد شکن آمریکا است ،چون هیچ تضمینی از سوی آمریکا داده نمی شود.
 
 
گنجه ای گفت ؛انتظار می رود که هئیت های مذهبی زودتر به استقبال محرم بروند و آنهایی که ثبت شده است زودتر به استقبال این ماه عزیز بروند و شروع کار را از همان روز اول محرم انجام دهند.
 
 
امام جمعه شهرستان باشت گفت:تشکر صمیمانه می کنم از وزیر محترم نفت،که اعتبار خوبی را با همکاری دکتر سید ناصر حسینی پور نماینده محترم در اختیار ستاد نماز جمعه برای مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهر باشت قرار داده اند .
 
 
وی گفت؛ تشکر ویژه ای هم دارم از نیروی انتظامی که خدمات و حضورشان در نماز جمعه باعث دل گرمی ما و خدمات دهی آنها در شهرستان باعث دلگرمی مردم می شود، مردم نتیجه اقدامات آنها را می ببینند،تلاش آنها برای عفاف و حجاب ستودنی است و من از آنها حمایت و تشکر می کنم.
 
 
حجت الاسلام و المسلمین گنجه ای تصریح کرد:مواظب فرزندمان در فضای مجازی باشیم.خانواده ها مدیریت لازم را برای حضور فرزندان خود  داشته باشند .
 
 
در حاشیه نماز جمعه این هفته شهرستان باشت مرحله جدید واکسیناسیون عمومی برای مهار کرونا انجام شد.
 

___________________________________________________________

حجت الاسلام علیرضا صفایی،امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:این ایام آخر ماه ذی الحجه است و قبل از این ایام مربوط به ولایت و امامت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام بوده است و روزهای آینده هم مربوط به آیاتی که نازل شده است در شان و منزلت پنج تن آل عبا که پیامبر(ص)، امام علی(ع)، حضرت فاطمه(س)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) هستند.

 

وی افزود:بنابراین ایام با برکتی است و 18ذی الحجه که پشت سر گذاشتیم عید سعید غدیر خم و عید امامت و ولایت امیرالمومنین علیه السلام بود، که به همه مومنین و مومنات مجددا نیز تبریک عرض می کنم.

 

حجت الاسلام صفایی در ادامه نیز تصریح کرد:بدانید تنها راه رستگاری در تبعیت از خداوند متعال است و عمل کردن به دستورات خداوند در قرآن و در کلام اهل بیت علیهم السلام است هرچند تنها راه رستگاری نیز تقوا است و تلاش کنیم در دنیا همه جای زندگی مان خدا را ببینیم.

 

امام جمعه موقت گچساران گفت:امام علی علیه اسلام فرمودند که شرافت دنیا به تقوا است و هر کسی شرافت بخواهد در دنیا و آخرت عمل کردن به این اصل است و اگر افتخار و سربلندی می خواهید باید از خداوند نیز پروا داشته باشیم.

 

وی افزود:شنبه 23ذی الحجه سالروز رحلت صاحب مفاتیح الجناح یعنی "شیخ عباس قمی" است مرد بزرگی که بسیار با اخلاص بود .نکته بعد نیز بحث عفاف و حجاب است که دستور خداوند است و خیلی ها تلاش کرده و می کنند عفاف و حجاب را از زندگی مسلمانان  و شیعیان دور کنند.

 

حجت الاسلام صفایی تصریح کرد:عفاف و حجاب لازمه زندگی هر مسلمانی است،خانواده ها نسبت به حجاب فرزندان شان باید دقت کنند چرا که بی حجابی یعنی بی غیرتی مردان ،تشکر از دولت انقلابی که نسبت به مسئله حجاب و عفاف توجه ویژه ای دارند.

 

امام جمعه موقت گچساران گفت:از عامه مردم نیز انتظار همکاری با نیروی انتظامی را در این خصوص داریم ،مسئله عفاف و حجاب را باید جدی گرفت و همه و همه چه مسئول و چه غیرمسئول باید در این خصوص همت کنیم و نباید هم بی خیال بود.

 

وی افزود:روزهای گذشته دیدارهایی در تهران صورت گرفت و کشورهای ایران، ترکیه و روسیه جلسه ای برای مسائل کشور سوریه برگزار کردند، درواقع امنیت کشورها به هم مرتبط است و مقام معظم رهبری تذکرات و نکات بسیار مهمی را در این دیدارها بیان کردند که حمله به سوریه ضررها دارد.

 

حجت الاسلام صفایی تصریح کرد:مقام معظم رهبری نکاتی را به رئیس جمهور روسیه بیان کردند که نشان از عزت و اقتدار جمهوری اسلامی است ،خیلی  از کاربران فضای مجازی هم به خوبی به این موضع واکنش ها نشان دادند که  در زمان شاه سران کشورها وارد ایران می شدند در حالی که شاه مملکت از آن جلسه هم بی خبر بود.

 

امام جمعه موقت گچساران گفت:نکته دیگر اینکه بحث کرونا در حال اوج گیری است و آمار مبتلایان هم افزایشی است و مسئولین بهداشت مرتبا توصیه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی می کنند،اگرچه تزریق واکسن بسیار مهم است و ایمنی برای بدن ایجاد می کند و باید هم جدی گرفته شود.

 

وی افزود:یادواره 3هزار شهید والامقام ایل بزرگ قشقایی قرار است در 6مرداد ماه در حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام برگزار شود که 120شهید نیز از شهرستان گچساران هستند که جهت حضور در این مراسم نیز سرویس ایاب و ذهاب تدارک دیده شده است.

 

___________________________________________________________

 
امام جمعه لنده در خطبه های نمازجمعه این شهر گفت:کمیته برنامه ریزی شهرستان لنده یکی از کمیته های مهم در شهرستان است که امیدواریم با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده شاهد همراهی و همدلی همه مسولان برای مدیریت درست و به موقع اعتبارات برای رفع مشکلات و توسعه شهرستان بکار گرفته شود.
حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد. 
 
 
وی گفت: روز مباهله، روز حقانیت دین اسلام بود و این رویداد مهم باعث شد حقیقت ناب اسلام به تصویر کشانیده شود و در این روز با استدلال و حقانیت پیامبر اکرم(ص) در مباحثه با نجرانی ها، آنان را دعوت به مباهله کرد و در آن نبی مکرم اسلام(ص) در مقابل اوسکف اعظم نجرانی قرار گرفت و پیشنهاد مصالحه دادند. 
 
امام جمعه لنده تصریح کرد: مباهله مربوط به همین یک مورد تنها نیست بلکه در ماه محرم نیز وقتی امام حسین(ع) برای روشنگری تمام عزیزانش را به میدان آورد تا بار دیگر حقانیت امامت و لایت و دین را بیان کرد که امروز نیز جامعه ما نیازمند همین مباهله با دشمنان است که با اقتدار ایستاده ایم. 
 
وی تاکیدکرد:امروز با وجود همه تحریم ها و تهدیدات ملت ما با اقتدار ایستاده است و در راه دفاع از اسلام وانقلاب در مقابل دشمنان ایستاده است. 
 
 
محمودی اصل گفت: دهه های گذشته وقتی رئیس جمهور امریکا به منطقه سفر کند چه چقدر رسانه های جهان را تحت تاثیر قرار می داد ولی امروز هوچیگیری های این سفر و عدم دستاوردی شاخص باعث تضعیف قدرت امریکا شده است. 
 
 
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران هرگز سراغ استفاده از بمب هسته ای نرفته است ولی اگر روزی این مهم نیاز شود هیچ قدرتی در جهان این اجازه را نخواهد داد که ایران به آن دسترسی نداشته باشد. 
 
 
امام جمعه لنده گفت: سالروز اقامه اولین نماز جمعه‌ بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی را گرامی میداریم چرا که نماز جمعه پایگاه انقلاب و حرکتی برای رشد سیاسی و دینی جوانان و آحاد مردم است. 
 
 
وی گفت: اجتماع نورانی ملت ایران در روزهای جمعه یک پایگاه دینی قوی برای مبارزه با نفوذ دشمن است که امیدواریم این نهاد مقدس در طول این سال ها توانسته باشد در شهرستان لنده مفید و موثر واقع شود. 
 
 
 
محمودی اصل تاکید کرد: گرامی میداریم سالگرد شهدای عملیات مرصاد را که در به زمین کوبیدنداهل باطل و منافقین کور دل که قصد شومشان از بین بردن مردم وانقلاب در مرز های شمالغرب و غرب بود که به همت رزمندگان اسلام آنان را زمین گیر کردند. 
 
 
 
وی گفت: کمیته برنامه ریزی شهرستان لنده یکی از کمیته های مهم در شهرستان است که امیدواریم با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده شاهد همراهی و همدلی همه مسولان برای مدیریت درست و به موقع اعتبارات برای رفع مشکلات و توسعه شهرستان بکار گرفته شود. 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.