گروه: اخبار استان خبر: 206850 / تاریخ انتشار : 1401/5/5 ساعت : 08:58
در گفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

داد شهروندان از خاموشی های مکرر درآمد/رئیس اداره برق بویراحمد شفاف سازی کرد/سارقان در شهر مشکل ساز شدند

رئیس اداره برق شهرستان بویراحمد در خصوص خاموشی های در شهرک میلاد واکنش نشان داد و از نقش سارقان در این خاموشی ها توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تعدادی از شهروندان در شهرک میلاد یاسوج با ابراز گلایه  از خاموشی های مکرر برق در محل سکونت خود مطالبی را عنوان کردند، و اذعان داشتند: در شهرک میلاد شاهد قطعی مکرر برق هستیم و این قطعی ها بدون اطلاع قبلی است.

 
این شهروندان قطعی های بدون اعلام قبلی را سبب خسارت به وسایل خانگی خود دانستند و اظهار داشتند: خانواده هایی وجود دارد که در اثر این خاموشی ها، وسایل منازل آنها دچار سوختگی شد.
 
 
ساکنین شهرک میلاد خواستار بررسی مشکل خاموشی برق در محل سکونت  خود شدند و عنوان کردند: مسئولان برق در شهرستان بویراحمد این مشکل را مورد بررسی و حل قرار دهند.
 
در این رابطه رئیس اداره برق شهرستان بویراحمد در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: در اداره کل مرکز دیسپاچینگ  یا مرکز کنترل،  قطعی های برق را در ساعت، دقیقه و حتی ثانیه ثبت می کند بنابراین خاموشی های با برنامه و بی برنامه  در هر حالت ثبت می شود. 
 
 
کاظم رزمه سرقت را عامل مهم قطعی مکرر برق در شب ها و حتی روزها اعلام کرد و گفت: سرقت سبب خاموشی بدون برنامه می شود و به این دلیل که سارق درصدد سرعت عمل و سرقت کابل های برق است، سبب سوختگی وسایل برقی شهروندان می شود. 
 
 
وی به سرقت های مکرر شبانه تا ۱۵ الی ۲۰ مورد در شب و حتی سرقت های روزانه کابل ها اشاره داشت و ادامه داد: نیروی انتظامی با تلاش هایی که صورت داد حدود ۶۰ الی ۷۰ سارق را دستگیر کرد و حتی در یک شب حدود ۹ سارق دستگیر شدند اما حجم سرقت ها بالا است.
 
 
رزمه گفت: یکی از علت های مهم خاموشی های بدون برنامه سرقت است که در صبح، ظهر و عصر مشاهده می شود و خاموشی ها به صورت ثانیه به ثانیه  در مرکز کنترل ثبت می شود. 
 
 
این مسئول در ادامه  به ۱۸۰ کیلومتر کابل کشی برق  در سال ۱۴۰۰ درامامت، گلستان ها ، ابن سینا، باهنرهای شهر یاسوج  اشاره داشت و گفت: حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد  شبکه برق کابل کشی شده است و مابقی به پیمانکار واگذار شده است.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.