گروه: اخبار استان خبر: 207434 / تاریخ انتشار : 1401/5/13 ساعت : 15:16
در گفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

ریز مطالبات شهرداری یاسوج در اختیار دستگاه قضا/مقدم: برای مطالبات بنا بر تعامل داریم

شهردار شهر یاسوج در خصوص آخرین وضعیت پیگیری مطالبات خود از دستگاه هایی اجرایی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: برای پرداخت مطالبات بنا بر تعامل داریم و این مطالبات باید پرداخت شود.

نستهن مقدم در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت پیگیری مطالبات شهرداری یاسوج از دستگاه های اجرایی گفت: مطالبات شهرداری، مطالبات عموم شهروندان  در شهر یاسوج محسوب می شود و پرداخت این مطالبات سبب خدمت رسانی بهتر به شهروندان می شود.

 

شهردار شهر یاسوج با بیان اینکه رقم این مطالبات با بروز رسانی ها رقمی بالاتر از 160 میلیارد تومان است، گفت: دستگاه ها تکلیف دارند بدون مکاتبه با مقاماتی همچون استاندار، این بدهی ها را پرداخت کنند اما مدیران بیان می کنند پرداخت این مطالبات و همچنین پیگیری آن از ردیف های بودجه سبب برخی محرومیت ها در سطح ملی می شود اما برخی مواقع وقتی این موضوعات را در سطح کشور پیگیری کردیم نگاه کشور و سطح نگاه آنها مطلوب تر بود یعنی در استان با بخشی نگری این مطالبات نادیده گرفته می شود هر چند تعداد این دستگاه هایی که کوتاهی می کنند امار چندانی نیست.

 

این مسئول با  بیان اینکه  با حضور استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی این مطالبات در شورای برنامه ریزی مطرح شد، گفت: طرح این مطالبات برای جلوگیری از هر گونه عذر و بهانه برای عدم پرداخت مطالبات توسط دستگاه های اجرایی بود در این راستا دستگاه ها مکلف شدند طبق تاکیدات استاندار و دستورات وی موفق نامه های سال جدید خودشان بدهی های شهرداری را مطرح کنند تا پرداخت شود.

 

مقدم ادامه داد: پیگیری ها با دستگاه های نظارتی برای این مطالبات در کنار دیگر روش ها دنبال شده است از طرفی مذاکراتی با دستگاه قضا دنبال شد و این مطالبات در اختیار آنها قرار داده شد زیرا این مطالبات می تواند در حوزه زیرساخت، ورودی و خروجی شهر و خدمت رسانی و رفاه شهروندان هزینه شود.

 

وی در پایان افزود: طبق قانون درآمد پایدار ریاست جمهوری، مجوز حساب از برداشت از دستگاه ها تا پلمپ مودیان، صنوف و دستگاه هایی که مطالبات دارند  پیگیری کرد اما بنا بر تعامل  داریم زیرا طبق دستورات استاندار و معاونت عمرانی به دنبال پیگیری این مطالبات هستیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.