گروه: اخبار استان خبر: 207479 / تاریخ انتشار : 1401/5/14 ساعت : 14:48
امام جمعه سوق

سازش و تسلیم برابر ظالم جایی در قاموس آل الله ندارد/خدمت رسانی و ارزیابی خسارت سیلاب در اولویت کاری قرار گیرد

حجت‌الاسلام کیانی اصل گفت: سازش و تسلیم در برابر حکام ظالم و نالایق در قاموس اسلام و قاموس آل الله جایی ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس خطیب نماز جمعه سوق در نماز سیاسی عبادی این هفته با اشاره به روز ۱۷ مرداد ماه خبرنگار گفت:  خبر ، تحلیل و مجموعه اطلاعات در جامعه به مثابه هوایی است که انسان از آن استنشاق می کند که به وسیله مویرگها به لایه های درونی بدن نفوذ کرده و موجب قوت و حیات در صورت صحت یا ضعف و ممات در صورت فساد می‌شود.

 

حجت‌الاسلام مهدی کیانی اصل افزود: رسالت صاحبان رسانه ، تریبون دار ها به معنای اعم و خبرنگاران به معنای اخص که متولیان تامین هوای تنفسی در جامعه هستند در تلاش برای صحت کار رسانه ای بسیار مهم است.

 

وی، با توصیه به فعالان و اصحاب رسانه‌ تصریح کرد: از عادت غلط رسانه‌ها مثل ترویج سوءظن ، انتشار حرف های نادرست ، شایعه سازی و شایعه پراکنی ، کد کردن فضا به نام شفافیت ، عیب جویی بی منطق به اتهام زنی به نام نقد اصلاح ، طرفداری از جناح خاص و یا فرد خاص پرهیز کرده و صداقت در خبر پایبندی به قانون و اخلاق اسلامی  را در پیش گیرند.

 

کیانی اصل در بخش دوم سخنان خود شهدای مدافع حرم را الگو آخرالزمانی بصیرت دانست و خاطرنشان کرد: آنان دفاع عزتمندانه از انقلاب و مقاومت اسلامی داشتند و رایحه شهادت را در جامعه اسلامی منتشر کردند که در این هفته هم رجعت چند شهید مدافع حرم ، این سفیران غربت و مظلومیت کشورمان را عطر آگین کردند.

 

وی با تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی عنوان کرد:مقوله عزاداری امام حسین علیه السلام یکی از امتیازات جامعه شیعه بر دیگر جوامع است که از همان روزی که ذکر مصیبت امام حسین علیه السلام شروع شد چشمه جوشانی از فیض و معنویت در جامعه شیعه جاری شد ، این چشمه جوشان تا امروز همچنان ادامه داشته و بعد از این هم ادامه دارد.

 

امام جمعه سوق ادامه داد: این چشمه جوشان از همان روز عاشورا که حضرت زینب بالای تل زینبیه رفت شروع شد ؛ و آن بانو چه در کربلا، کوفه،شام و مدینه ، با صدای بلند به بیان حادثه عاشورا پرداخت.

 

کیانی اصل گفت: یکی از بزرگترین نعمت ها نعمت خاطره و یاد حسین بن علی علیه السلام است که این نعمت عظیم دلها را به منبع جوشش ایمان اسلامی متصل می کند.

وی افزود: مردم باید مخلصانه و برای استفاده در مجالس عزاداری امام حسین علیه السلام شرکت کنند ، نه برای وقت گذراندن یا به صورت عامیانه برای ثواب اخروی .

 

 

کیانی اصل با تاکید بر اینکه  شرکت در مجالس عزای ائمه ثواب اخروی دارد تصریح کرد: باید از  مطالب جالس استفاده کنیم  روحا و قلبا این مجالس را وسیله ای برای ایجاد ارتباط و اتصال هرچه کمتر میان خودمان به امام حسین علیه السلام و خاندان پیامبرص قرار دهیم.

 

وی به ویژگی های مجالس عزای حسینی اشاره بیان کرد: اولین ویژگی محبت به اهل بیت را زیاد کند، دومین مورد مردم نسبت به اصل حادثه عاشورا به رفت روشن تر و واضح تری پیدا کنند و سومین حالت  افزایش ایمان و معرفت دین است که در چنین مجالسی بایداز این نکاتی مطرح می‌شود که موجب ایمان و معرفت بیشتر در مستمع و مخاطب گردد.

 

خطیب نماز جمعه سوق، با اشاره به اینکه  پیام های عاشورا برای مقاومت امروز جامعه سازش و تسلیم در برابر حکام ظالم و نالایق در قاموس اسلام و آل الله جایی ندارد ابراز داشت: ایستادگی در برابر دشمنان اسلام هزینه دارد ، هزینه‌هایی که امام سوم شیعیان با جان و مال و فرزندان پرداخت ، از دشمن ولو با عِده و عُده زیاد نباید هراس داشت .

 

کیانی اصل ادامه داد: تحریم اقتصادی و استفاده از هر ابزاری برای وادار کردن جبهه مقاومت به تسلیم از خصایص جبهه باطل است.

 

وی خاطر نششان کرد: مرگ با عزت بر زندگی زیر بار زور و ذلت ارجحیت دارد و سربلندی دنیا و آخرت مومنان و مسلمانان و انسان های آزاده در گرو مقاومت و پایداری است.

 

پاسخ قاطع ایران به مقصر نمایی اروپایی ها

 

حجت‌الاسلام کیانی اصل در بخش دیگر سخنان خود با توجه به اینکه آمریکا شش شرکت و یک نفتکش خارجی را به اتهام همکاری با ایران تحریم کرد  گفت: در این خصوص مسئولان دولت کنونی و مجلس ایران پاسخ هر اقدامی را با اقدام متقابل خواهند داد و به همین دلیل همزمان با تحریم شرکت های ایران از راه اندازی صدها سانتریفیوژهای جدید خبر دادند.

آبخیزداری و آبخوان داری علاج بحران مزمن سیلاب‌ها است

 

وی در ادامه به بارش باران مونسونی اشاره کرد و گفت: سیلاب های اخیر که تلفات جانی و خسارت های مالی زیادی را به همراه داشت و ضمن تقدیر و تشکر از حضور به موقع مسئولان در جمع مردم سیل زده، خدمت رسانی به مردم و ارزیابی خسارت وارد شده به مردم باید در اولویت کاری قرار گیرد. 

 

کیانی اصل افزود:  باید مجلس و دولت با سرعت و شتاب بیشتری نسبت به تحول ساختاری سخت افزاری ، نرم افزاری و انسان افزاری نهاد مدیریت بحران اقدام کنند و راه علاج بحران مزمن سیلاب ها توجه به آبخیزداری یعنی حفظ حوضه های آبریز و آب خوان‌داری یعنی ذخیره سازی آب ها است.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.