گروه: اخبار استان خبر: 207545 / تاریخ انتشار : 1401/5/15 ساعت : 14:34

دو شهرستان استان قرمز شد

شیوع گسترده کرونا در دو شهرستان استان باعث شد که در وضعیت قرمز قرار بگیرند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: دو شهرستان کهگیلویه و شهرستان لنده به دلیل شیوع گسترده کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفته اند.

 محمد غلام نژاد گفت: خوشبختانه در 24 ساعت گذشته فوتی ناشی از کرونا  در استان گزارش نشده و شمار قربانیان این بیماری درکهگیلویه وبویراحمد همچنان هزار و 134 نفر است.

 
 محمد غلام نژاد با اشاره به شمار بستری شدگان بیماری کرونا در استان افزود: هم اکنون 82بیمار در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند که از این تعداد36 نفر مبتلای قطعی و 10 نفر هم به دلیل و خامت حال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است.
 
دکترغلام نژاد اضافه کرد: تاکنون از مجموع مبتلایان به کووید 19در کهگیلویه و بویراحمد 96 هزار761 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
 
وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده در استان طی 24ساعت گذشته ادامه داد: از 346 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است حدود 48درصد مثبت بودند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش بینی می شود طی روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: توصیه می‌شود افراد در صورت داشتن هر گونه علائم بیماری کرونا به پزشک مراجعه و مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از انتقال بیماری این بیماری به دیگر اعضاء خانواده و دیگران را داشته باشند.
 
غلام نژاد مهمترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و خودداری از عادی انگاری این بیماری دانست و اضافه کرد: مردم استان برای پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ میر ناشی از کرونا و ایجاد ایمنی در برابر این بیماری خطرناک و همه گیر واکسیناسیون خود را تکمیل و دُز یادآور را حتما تزریق کنند.
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.