گروه: اخبار استان خبر: 208350 / تاریخ انتشار : 1401/5/29 ساعت : 17:56

وعده مدیر کل امور شهری برای رفع گره ترافیکی در بنسنجان/رئیس پارلمان محلی یاسوج: اصلاح هندسی و یکسان سازی عرض بلوار انجام می شود/ فرج زاده: فرایند جابجایی صنوف بنسنجان به زودی اجرایی می شود+ فیلم و تصویر

متغیر بودن عرض بلوار و عدم فرهنگ سازی مناسب 2 عامل در گره ترافیکی منطقه بنسنجان یاسوج اعلام شد تا انتقال تعمیرگاه ها و تغییر هندسی بلوار وعده مسئولان شهری در روان سازی ترافیک باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  بدنبال انتشار خبری در صبح زاگرس با عنوان گره کور ترافیکی در منطقه بنسنجان کی باز می شود ( اینجا بخوانید ) تماس های متعددی از سوی ساکنان این منطقه داشتیم که حکایت از درد هایی داشت که نیاز به بازگویی توسط رسانه ها داشت.

 

حسینی یکی از ساکنان منطقه بنسنجان ابراز داشت: حجم بالای ترافیک به دلیل محور ارتباطی شهرستان دنا ، شهر مادوان و 2 روستای بزرگ مهریان و بلهزار در برخی از نقاط باعث سلب آسایش اهالی شده و انتظار داریم مدیران شهری برای رفع مشکلات پای کار باشند.

 

وی که از کسبه های این منطقه نیز بود ابراز داشت: سالها پیشتر با اقدام شهرداری بلواری ساخته شد که عدم آینده نگری در مدیریت شهری باعث شده تا چند سالی باشد که شاهد افزایش ترافیک در این منطقه باشیم.

 

روز گذشته خبرنگار ما به صورت میدانی به این منطقه رفت تا ازنزدیک مشکل ترافیکی بنسنجان را که می توان گفت دروازه ورودی پرجمعیت ترین منطقه شهرستان بویراحمد است را بررسی کند و در این بررسی ها معلوم شد درمانگاه و داروخانه ای که شاید یکی از عوامل این ترافیک باشد از همه مجوز های قانونی برخوردار بوده و از طریق مسئولان مناسب سازی هایی برای پارک خودرو صورت گرفته بود که در نوع خود جالب بود.

 

در بررسی های اولیه خبرنگار ما نقاطی که باعث ترافیک از میدان جهاد تا پل مهریان می شد شناسایی شد تا از دیدگاه خبرنگار ما عدم مهندسی سازی مناسب و تغییرات متراژی عرض بلوار وسط خیابان بنسنجان، فرهنگ ترافیکی شهروندان و وجود برخی از صنوف مهمترین عوامل این گره ترافیکی باشد.

 

اما از آنجایی که نظریه خبرنگار ما ممکن است کارشناسی شده نباشد به سراغ مدیر کل امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد، رئیس شورای شهر یاسوج ، معاون عمرانی و شهرسازی شهرداری این شهر و دکتر صیدالی مسئول درمانگاه و داروخانه این منطقه رفتیم تا گفتگویی در این رابطه داشته باشیم.

 

در اولین گام بعد از بررسی های میدانی سراغ مسئول درمانگاه و داروخانه ای رفتیم که مشکل ترافیکی جلوی این درمانگاه باعث شده بود تا شهروندان نسبت به این وضعیت از مدیران شهری گلایه کنند.

 

صیدالی: با مجوز های قانونی فعالیت می کنیم

 

دکتر صیدالی در این گفتگو با اشاره به مجوز های قانونی درمانگاه و داروخانه منطقه بنسنجان گفت: بدون شک همه شهروندان و حتی مسئولان حوزه بهداشت و سلامت می توانند شهادت دهند در روزهایی که کرونا تهدیدی برای جان شهروندان بود این درمانگاه و داروخانه خدمات زیادی به مردم ارائه کرد و مبارزه جدیی را با شیوع کووید 19 آغاز کرد و همچنان نیز خدمات رسانی می کند.

 

او در ادامه افزود : در برخی از ساعات شبانه روز شاهد ترافیک جلوی درمانگاه هستیم و این موضوع را کتمان نمی کنیم ،ما برای آسایش و رفاه مردم علاوه بر خدمات بهداشتی و درمانی مناسب سازی و حتی در مقطعی پارکینگ مجهزی را راه اندازی کردیم اما نمی توان از فرهنگ ترافیکی و خودرویی مردم غافل ماند.

 
 
 
---

 

صیدالی با بیان اینکه به صورت کاملا قانونی به مردم خدمات رسانی می کنیم و نمی توان درمانگاه را مقصر ترافیک ارزیابی کرد چرا که هر صنف دیگری هم جای ما بود ممکن بود این مشکل پیش آید گفت: در برخی از نقاط عرض بلوار به اندازه ای است که کمک بزرگی به روان کردن ترافیک می کند اما جلوی درمانگاه نا مناسب بودن بلوار باعث تنگ شدن خیابان شده که پارک نامناسب خودرو به مشکلات ترافیکی می افزاید.

 

وی خاطر نشان کرد : علاوه بر مناسب سازی محل پارک خودرو جلوی درمانگاه فردی را به عنوان پلیس ترافیک درمانگاه تعیین کردیم تا در ساعات پیک ، مدیریت هدایت خودروها، پارک مناسب و روان سازی تردد را برعهده داشته باشد .

 

بابکان پور: مشکل ترافیکی منطقه بنسنجان حل می شود

 

مدیر کل امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با وضعیت ترافیکی منطقه بنسنجان گفت: قبل از راه اندازی درمانگاه و داروخانه مشکل ترافیکی نداشتیم .

 

وی در رابطه با ایجاد ترافیک در این محور با تاکید بر اینکه متاسفانه مشکل فرهنگی در پارک خودرو و تنبلی مردم که حتما باید در نقطه ای که کار دارند خودرو را پارک کنند گفت: نحوه پارک خودرو ها جلوی درمانگاه مزید بر علت ترافیک در این نقطه است.

 

فرزاد بابکان پور به صبح زاگرس این وعده را داد تا در روز های آینده با دعوت از شهرداری، شورای شهر، پلیس و حوزه مدیریت شهری استانداری به صورت میدانی در این منطقه حاظر شوند تا تصمیم جدیی در این رابطه گرفته شود.

 

رئیس شورای شهر یاسوج: در کمترین زمان ممکن گره ترافیکی را حل می کنیم

 

کیوان آشنا در این گفتگو با تقدیر از صبح زاگرس برای پیگیری مشکلات مردی گفت: شورای شهر برای خدمات دهی بهتر به مردم که این خدمات متعلق به نظام است نیاز دارد تا با رسانه  مردمی صبح زاگرس همکاری بیشتری داشته باشد چرا که این رسانه در میان مردم و بدنبال توسعه است.

 

وی در ادامه با تکید بر اینکه اصلاح مهندسی بلوار بنسنجان ضروری است گفت: همنواخت سازی بلوار ممکن است هزینه سنگینی داشته باشد اما این نوید را به مردم می دهیم که در کمترین زمان ممکن مشکل ترافیکی در بنسنجان رفع شود.

 

رئیس شورای شهر در ادامه با اشاره به اینکه تغییرات نیازمند کار کارشناسی و آینده نگری است گفت: از میدان جهاد تا پل مهریان در لاین خروجی شهر یاسوج ، گره ترافیکی وجود دارد که می توان با کم کردن عرض بلوار مشکل را حل کرد و به مردم قول می دهیم در کمترین زمان ممکن برای روان سازی ترافیک اقدام کنیم.

 

 

فرج زاده: صنوف مزاحم از بنسنجان منتقل می شوند

 

معاون شهر سازی و معماری شهرداری یاسوج آخرین کارشناس مطلعی بود که این رسانه به منظور بررسی رفع مشکل ترافیکی در محدوده بنسنجان گفتگویی را با وی ترتیب داد که در ادامه می خوانید.

 

فرزاد فرج زاده با بیان اینکه در محدوده مد نظر در گذشته طراحی مدیریت شهری متفاوت بود که شرایط ترافیکی باعث تغییر در محور شد گفت: تفاوت عرض خیابان در بالا دست و نقطه درمانگاه دکتر صیدالی متفاوت است و این تفات عرض خیابان و جانمایی نامناسب داروخانه و درمانگاه باعث ایجاد شدن ترافیک شده است.

 

وی در ادامه افزود: صنوف تعمیرگاه اتومبیل در این محور یکی دیگر از دلایل افزایش ترافیک است.

 

فرج زاده با تاکید بر این که مکان یابی درمانگاه و داروخانه بنسنجان خلاف مقررات شهر سازی و دانشگاه علوم پزشکی استعلامی در این رابطه از شهرداری نگرفته است گفت: عدم فرهنگ مناسب استفاده از خودرو باعث شده تا شهروندان حتما در محلی که کار دارند پارک کنند و این موضوع خودرو محور بودن  مردم باعث ایجاد ترافیک در نقاط زیادی از شهر شده که نیازمند فرهنگ سازی است.

 

وی افزود: محور بنسنجان محور گذری بوده  و قابلیت توقف طولانی ندارد که شهرداری با اقداماتی بدنبال رفع مشکلات ترافیکی در این محدوده است.

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یاسوج  از اجرای 2 برنامه مهم در محدوده بنسنجان خبر داد و گفت: با مطالعاتی که انجام شده بدنبال کاهش بار ترافیکی از جاده یاسوج به سی سخت هستیم و بخشی از بار ترافیکی به محور یاسوج اصفهان منتقل می شود.

 

فرج زاده در ادامه با اشاره به انتقال صنوف تعمیرگاه ها در منطقه بنسنجان گفت: با توجه به اینکه این محور، مسیر گردشگری مناطق زیادی در دنا ، مهریان، تنگ گنجه ای و تنگه سرزیر است ضرورت دارد که پاکسازی صنوف انجام شود.

 

وی در پایان با بیان اینکه ساخت و سازها اجازه آزاد سازی را به شهرداری در این منطقه نمی دهد تاکید کرد: یکسان سازی عرض بلوار وسط به منظور روان سازی و زیبایی محور انجام می شود.

 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام /


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.