گروه: اخبار استان خبر: 208728 / تاریخ انتشار : 1401/6/4 ساعت : 16:55

وقت کشی آمریکا نشانه استیصال آنهادر مواجهه با ایران/اصلاح دستگاه بانکی بزرگترین سنگر اقتصادی امروز است

امام جمعه سوق با انتقاد از وضعیت بانکها در کشور گفت: وقت کشی آمریکا نشانه استیصال آنهادر مواجهه با ایران است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس خطیب نماز جمعه سوق در نماز عبادی سیاسی این هفته با اشاره به هشتم شهریور انفجار دفتر نخست وزیری توسط منافقین و شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر و روز تروریسم و هفته دولت گفت: دولت سیزدهم خدمات ارزشمندی از جمله مهار کرونا ، واکسیناسیون عمومی، سفرهای استانی و دیدار با مردم و شنیدن دغدغه های مردم که در طول یک سال ۳۱ سفر استانی بسیار اقدامی جهادی و زیبا بود را در این یکسال انجام داد.

 

حجت‌الاسلام مهدی کیانی اصل افزود: تابستان بدون خاموشی با توجه به اینکه امسال یکی از سالهایی بود که گرمای بی سابقه ای داشت ، هرچند که متاسفانه در استان ما به خاطر بی توجهی و بی تدبیری بعد از سیلاب ها مردم مشکل برقی داشتند و قطعی مکرر برق خسارت های میلیاردی را به مردم وارد کرده که باید حتماً اداره برق جبران خسارت کند.

 

وی تصریح کرد: پرداخت مزایا و حقوق بدون تاخیر کارمندان ، دیپلماسی منطقه‌ای ، افزایش صادرات نفت ، پرداخت بدهی های دولت ، قبل عدم استقراض از بانک مرکزی از اقدامات خوب یک سال گذشته دولت سیزدهم بوده اما متاسفانه گرانی‌های افسارگسیخته و عدم نظارت ها عملکرد خوب دولت را زیر سلطه خودش قرار داده است و امروز مطالبه مردم ، مبارزه با گرانی و فساد ، برپایی عدالت ورزی ، احیای اعتماد و امید به مردم و ایجاد تحول در قوه مجریه است.

 

کیانی اصل در بخش دیگر سخنان خود با توجه به وقت کشی امریکا در برجام بیان داشت: آمریکا با وقت کشی و تعلل می خواهد ایران را دچار سختی و فرسایش کند و با فضاسازی داخلی توسط دلدادگان غرب ، دولتمردان نظام اسلامی را در کوتاه آمدن در برابر زیاده خواهی های استکبار وادار کند، اما انها بدانند که ملت ایران هرگز از منافع و مصالح حقیقی خود کوتاه نخواهد آمد.

 

امام جمعه سوق ادامه داد: ایران انقلابی راه شکوفایی اقتصادش را در تکیه بر ظرفیت های داخلی و خنثی‌سازی تحریم‌ها یافته است و این اروپا است که باید فکری برای ماههای سخت زندگی شهروندانش پیدا کند.

 

کیانی اصل با اشاره به اینکه سرمایه گذاری نقش تعیین کننده ای در رشد اقتصادی دارد افزود: بانک ها نقش بسزایی را در تامین سرمایه های اقتصادی دارند ، با توجه به اینکه بانکها در اقتصاد وظیفه تجهیز و تخصیص منابع مالی را به عهده دارند نقش آنها برای توسعه اقتصادی در هر جامعه ای انکار ناپذیر است.

 

وی ابراز داشت: بانک ها برای نظام اقتصادی می توانند نقش تیغ دو لبه را ایفا کنند یعنی هم میتوانند یک نظام اقتصادی را شکوفا کنند و هم می توانند آن نظام را به انحطاط سوق دهند.

 

کیانی اصل با بیان اینکه امروز یکی از همت های دولت فعلی این است که بانکداری اسلامی بدون ربا را کامل اجرا کنند بیان داشت: جریمه تاخیر ربا بوده و ربا هم حرام است و اعلان جنگ با خدا و پیامبر است.

 

وی ادامه داد: بانک ها حق ندارند جریمه تاخیر بگیرند اما مردم هم سعی کنند که اقساط را به موقع پرداخت کنند تا در دام ربایی که متاسفانه در جامعه هست واقع نشوند.

 

خطیب نماز جمعه سوق با اشاره به اینکه از وزیر اقتصاد می‌خواهیم صورت های مالی شرکت های دولتی را به صورت شفاف برای مردم منتشر کنند گفت: باید تمام کسانی که تخلف آنها در فولاد مبارکه محرز شد از کار برکنار شوند و به تخلفات آنها در مراجع صالح رسیدگی شود.

 

کیانی اصل افزود: باید با اشد به مجازات با آنها برخورد شود تا درس عبرتی برای دیگران باشد و اعتماد مردم را به قوه قضاییه افزایش پیدا کند ، البته باید بسترهای فساد را از بین ببریم.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.