گروه: اخبار استان خبر: 208992 / تاریخ انتشار : 1401/6/8 ساعت : 12:30
در نشست شورای شهر یاسوج مطرح شد

آشنا: برخی اعضای شورا حاشیه ایجاد می کنند/ اکبری: معتقد به خرد جمعی هستیم/دانشی: کسی خدمات را به اسم خود مصادره نکند/ امیری: مردم از وضعیت شهر ناراضی هستند/عباس نژاد: انتقاد را باید مردم انجام دهند

نشست شورای شهر یاسوج با حضور اعضای این پارلمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ کیوان آشنا در ابتدای این نشست با تبریک هفته دولت از رسانه ها خواست تا به بیان حقایق کمک کنند و بر اساس تفاسیر شخصی به انتشار اخبار نپردازند .

وی با بیان اینکه رسانه ها در انتشار اخبار دقت کنند گفت: اعضای شورای برای خدمت به مردم انتخاب شده و باید به مردم خدمت کنیم .

برخی ایجاد حاشیه می کنند

رئیس شورای شهر افزود: برخی اعضا در رسانه ها مطالبی را عنوان می کنند که نه تنها به توسعه کمک نمی کند بلکه باعث ایجاد حاشیه می کند.

آشنا با اشاره با اینکه مشکل ترمیم آسفالت برخی از خیابان ها و جدولگذاری معابر تا چند ماه آینده اجرایی می شود ابراز داشت: در حوزه آسفالت بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال  و در حوزه جداول بیش از ۷۰ میلیارد ریال هزینه می شود.

به حاشیه کشاندن خدمات،خیانت است

وی گفت:این خدمات متعلق نه به شهردار و نه اعضای شورای شهر است بلکه خدمات نظام است و اگر کسی بخواهد این خدمات را نادیده و به حاشیه بکشاند خیانت کرده است.

اعضا نگویند کار به ما واگذار نمی شود 

رئیس شورای شهر با بیان اینکه همه اعضا می توانند طرح های قابل اجرا را ارائه کنند گفت: اعضا نگویند کار به ما واگذار نمی شود چرا که بیان این موضوع فرار از مسئولیت است.

راه اندازی کارخانه بازیافت یاسوج

هدایت اکبری در این نشست با تبریک هفته دولت از مسئولان برای راه اندازی کارخانه بازیافت یاسوج تشکر کرد و گفت:با راه اندازی این کارخانه نبض زیست محیطی دوپشته دوباره به جریان افتاد.

تلاش کردیم جریان اقلیت و اکثریتی نباشد

وی ابراز داشت:در سال گذشته تلاش کردیم جریان اقلیت و اکثریتی وجود نداشته باشد و سعی بر تعامل و خیر و صلاح شهروندان بود.

اکبری گفت: در سال اول دور ششم بالغ بر ۶۰ هزار متر مربع آسفالت معابر را داشتیم .

رئیس سابق شورای شهر در ادامه با بیان اینکه؛تکمیل پل چهارم از اصلی ترین برنامه ها بود و به زودی افتتاح می شود گفت:بیش از ۱۰۰ نشست در خصوص طرح تفصیلی با توجه به الحاقات روستا های اطراف داشتیم و در کمیسیون کار کارشناسی سنگینی در خصوص الحاقات انجام شد تا این طرح در شورای عالی شهر سازی تایید شد.

معتقد به خرد جمعی هستیم

وی گفت: هر کسی به فراخور خودش به عملکرد شورا نمره می دهد  ابراز داشت: برخی اعضا می گویند معتقد به خرد جمعی هستیم اما در عمل با عدم شرکت در نشست ها این موضوع را رعایت نمی کنند .

مردم باید نمره به ما دهند

اکبری در پایان گفت :مردم باید نمره به ما دهند و امیدواریم شاگرد ممتاز این آزمون باشیم .

 کسی نباید خدمات را به اسم خود مصادره کند

عطا دانشی با بیان اینکه مردم عملکرد ها را می بینند و به اعضا نمره می دهند گفت:کسی نباید خدمات را به اسم خود مصادره کند.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی کارخانه بازیافت کار بزرگی است و برای مرکز استان مورد نیاز است گفت:هرسال باید طرح های نویی برای توسعه و خدمات دهی بیشتر ارائه شود .

عضو شورای شهر با اشاره به عدم تکمیل ۴۵ متری آیت الله ملک حسینی گفت:در طرح تفصیلی و طرح جامع شهر یاسوج گره ای وجود دارد که با رفع آن بدون شک توسعه ایجاد می شود.

دنبال این نیستیم چوب لای چرخ توسعه بگذاریم

وی به بحث حقوق کارکنان شهرداری اشاره و گفت :دنبال این نیستیم چوب لای چرخ خدمات و توسعه بگذاریم .

دانشی گفت: در نشست قبلی به سبک شمردن قرآن در جلسه اشاره کردم و همچنان به این موضوع معتقدم و باید به قران در جلسات احترام گذاشته شود.

ساماندهی کیوسک های شهر ضروری است

این عضو شورای شهر تصریح کرد: ساماندهی کیوسک های شهر یاسوج ضروری است و نباید به صورت تکی کیوسکی داده شود چرا که به اذعان پلیس برخی کیوسک ها و جانمایی نامناسب باعث ایجاد ترافیک می شود .

با تعامل و خرد جمعی به مردم خدمت کنیم

هدایت امیری در این نشست با بیان اینکه به مردم وعده دادیم که با تعامل و خرد جمعی خدمت کنیم گفت:در یک سال گذشته تلاش کردیم حاشیه ای وجود نداشته باشد اما آنچه مهم هست بحث واقعیت هاست و نمی توان از آن گذشت.

مردم از وضعیت شهر ناراضی هستند

وی ابراز داشت:عموم مردم از وضعیت شهر یاسوج ناراضی هستند و می توان این موضوع را به نظر سنجی گذاشت.

نباید از انتقاد جلوگیری کرد

این عضو پارلمان محلی یاسوج گفت: انتقاد به عملکرد ها زیر سوال بردن خدمات نظام نیست و نباید با بیان این موضوع از بیان انتقاد جلوگیری کرد.

مسئول کمیسیون حقوقی شورای شهر یاسوج در این نشست با تاکید بر اینکه طرح جامع و طرح تفصیلی برای شهر مهم هست و ایراد های زیادی بر آن وارد و نواقص به شورای عالی شهر سازی ارائه شد گفت:همچنان مشاور طرح تفصیلی مشخص نشده و به ۳ میلیارد اعتبار نیاز است.

وی گفت: الحاق حواشی شهر به یاسوج اگر همراه با طرح تفصیلی و جامع نباشد بحرانی برای آینده مرکز استان محسوب نمی شود.

امیری گفت:ساخت و ساز در شهر یاسوج در حال اجرا است و  بدون اجرای طرح تفصیلی در آینده با چالش مواجه خواهیم بود و آنوقت است که نمی توان تخریب کرد و سرانه ها را اجرایی کرد.

انتقاد را باید مردم انجام دهند

در این نشست که عباس نژاد با تاخیر در جلسه حضور پیدا کرد و گفت: انتقاد را باید مردم انجام دهند و انتظار هست در صحن شورا اعضا در جمع منتقدین قرار نگیرند و باید برای خدمت بیشتر و بهتر راهکار ارائه دهند.

این عضو شورای شهر گفت:ما هم در بین مردم قرار داریم و می دانیم نظر مردم در خصوص عملکرد شورا و شهرداری چه هست.

او اظهار داشت:ما نمی توانیم به خودمان نمره دهیم بلکه مردم نمره می دهند و فضا نباید به سمتی برود که مردم متضرر شوند .

واگذاری پارک جنگلی به وزارت نفت

در این نشست بر اساس موافقت اعضا برای حقوق مشاور حسابرسی شهرداری یاسوج تصمیم گیری شد و همه اعضا بر پرداخت حقوق بر اساس نرخ سازمان حسابرسی تاکید کردند که البته با تلاش خبرنگار ما مشخص نشد که میزان این حقوق چه مقدار است.

گفتنی است مشاوره این مشاوره در رابطه با حسابرسی مالی شهرداری و تامین اجتماعی بوده است.

واگذاری پارک جنگلی یاسوج به وزارت نفت موضوعی بود که در این نشست پرداخت شدو اکبری اذعان داشت: واگذاری پارک در دور چهارم به شرکت نفت مطرح شد که سه پیش شرط عنوان شد.
 
وی گفت: تصمیم گرفتیم هم منافع شهروندان هم سرمایه گذاری انجام شود و مصوباتی ایجاد شد که پیش شرط اصلی آن ورود آزاد مردم به این مجموعه ،  وزارت نفت برابر هزینه در پارک جنگلی در ساحلی بشار یاسوج پارک سازی شود و پیش شرط سوم این بود که در پارک جنگلی دو بخش خصوصی برای عموم مردم و وزارت نفتی ها ایجاد شود تا مردم به راحتی دسترسی داشته باشند.
 
مصوب شد تا بر اساس حساسیت موضوع تصمیم گیری با دقت بیشتر و در نشست بعدی شورا انجام شود.

 

ادامه نیز تصاویری از این نشست را شاهد باشید.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.