گروه: اخبار استان خبر: 209523 / تاریخ انتشار : 1401/6/16 ساعت : 16:37

برگزاری نمایشگاه پائیزه ترمز تورم را در کهگیلویه و بویراحمد می کشد/بیشترین نرخ تورم در محرومترین استان ایران

برپایی نمایشگاه های فصلی فرصتی برای کشیدن ترمز گرانی در کهگیلویه و بویراحمد با بالاترین نرخ تورم در میان استان های کشور است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بر اساس شاخص های قیمتی و گزارشی که مرکز آمار ایران انتشار داد نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای کشور به عدد ۴۵.۲ درصد رسید که این شاخص در کهگیلویه و بویراحمد ۴۹.۰۰ درصد اعلام شد.

 

در بالای جدول مرکز آمار ایران برای وضعیت تورمی نام کهگیلویه و بویراحمد با وجود محرومیتی که دارد مدتهاست می درخشد و تا کنون مسئولان در این رابطه چاره اندیشی نکرده و این وضعیت در حال تبدیل شدن به یک فرایند تاریخی می شود.

 

کهگیلویه و بویراحمدی های محروم در حالی نرخ تورم بالا را به دوش می کشند که با نزدیک شدن به آغاز فصل پائیز و بازگشایی مدارس باید رنج گرانی البسه، لوازم تحریر و کیف و کفش را در سکوت مسئولان برای تورم بالا و عدم نظارت مناسب بر بازار متحمل شوند.

 

فراموش نکنیم در شهریور و مهر ماه سبد کالایی مردم به سمت پوشاک، لوازم التحریر، کفش و ملزومات مدارس پیش می رود و برای سنجش تورم معمولا سبدی از کالاهای اصلی مورد نیاز خانوارها انتخاب شده و متوسط تغییرات آنها به عنوان نرخ تورم شهر یا کشور یا هر منطقه اعلام می‌شود و کهگیلویه و بویراحمد از استان های گران در قیمت سبد های کالایی است.

 

با برپایی نمایشگاه های فروش کالا به خصوص در فصل بازگشایی مدارس، واسطه‌های بازار کم و قیمت‌ها مناسب می‌شودو این فرصتی است تا ترمز گرانی با نظارت دقیق کشیده شود و بدون شک کاهش قیمت ها و افزایش خرید برروی تورم می تواند اثر گذار باشد.

 

گفتنی است با فرارسیدن فصل پاییز و بازگشایی مدارس خرید لوازم مورد نیاز دانش آموزان، دانشجویان و سایر افرادی که فعالیت آنها از این ایام آغاز می شود از اولویت ها به شمار می رود و در این زمینه باید نمایشگاه های متعددی در سطح شهرهای استان برپاشود تا بتوانند با قیمت مناسب و تخفیف ویژه اجناس ضروری و مورد نیاز خود را تهیه کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.