گروه: اخبار استان خبر: 209777 / تاریخ انتشار : 1401/6/20 ساعت : 22:31
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

مرگ ملکه انگلیس و بحران مدیریت چارلز در کاخ باکینگهام

کارشناس مسائل سیاسی گفت: حالا باید منتظر اتفاقات و تصمیمات شاهزاده چارلز در کاخ باکینگهام باشیم تا ببینیم که کشورهای مستعمره خود را چگونه مدیریت خواهد کرد.

سید حسین موسویان در گفت وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،با اشاره مرگ ملکه انگلیس و تحولات پیش روی این کشور گفت: با مرگ ملکه انگلیس فرزند بزرگترین پسر او یعنی شاهزاده «چارلز» وارث قانونی تاج و تخت شده است.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: با انتخاب چارلز به عنوان پادشاه قانونی انگلیس و باتوجه به مشکلات اخلاقی و برخی مسائل دیگر از جمله رشوه های گرفته شده از برابر بن لادن سابقه خیلی درخشانی در مدیریت افکار عمومی ندارد.

وی تاکیدکرد:از طرف دیگر با مرگ ملکه انگلیس بیش از 14کشور که جزئی از مستعمره انگلیس هستندبا چالش های اساسی از جمله استقلال خواندگی خوش مواجه هستند.

موسویان گفت: قلمرو چندصدساله حکمرانی انگلیس براین کشورها با انتخاب مورثی شاهزاده چارلز با چالش های اساسی مواجه خواهد شد و قطعا در ماه های آینده انگلیس بحرانی های زیادی را تجربه خواهد کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: نکته جالب تر اینکه سیاست مداران استرالیایی نیز جدیدا اعلام کردند که با مرگ ملکه الیزابت باید حرکت نویی در این کشور آغاز کرد که نشان دهنده تغییرات اساسی در خصوص اعلام استقلال این کشور است.

وی گفت: اخیرا نیز خبرگزاری رویترز در یک مطلبی آورده است که، در بین به اصطلاح کشورهای «قلمروی» سلطنت انگلیس در حوزه کارائیب هم بحث های مشابهی مطرح شده و اخیرا جامائیکا اعلام کرد ممکن است به زودی از باربادوس که آذر ماه ۱۴۰۰ از بریتانیا استقلال یافت پیروی کند.

موسویان گفت: حالا باید منتظر اتفاقات و تصمیمات شاهزاده چارلز در کاخ باکینگهام باشیم تا ببینیم که کشورهای مستعمره خود را چگونه مدیریت خواهد کرد و یا در حوزه استقلال آنان چگونه برنامه ریزی خواهد کرد که قطعا کاری سخت در پیش خواهد داشت.

انتهای پیام

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.