گروه: اخبار استان خبر: 209973 / تاریخ انتشار : 1401/6/25 ساعت : 14:41
دیپلمات سابق کشور در گفت‌وگو با صبح زاگرس

اربعین، محور وحدت ایران و عراق است

نماینده مجلس شورای اسلامی و دیپلمات سابق گفت: دشمنان در راس آمریکا از اتحاد بین مسلمانان و ۲ملت ایران و عراق وحشت دارند و اربعین، محور وحدت ایران و عراق است.

مجتبی محفوظی  در استانه اربعین حسینی، این راهپیمایی را محور وحدت ۲ ملت ایران و عراق دانست و به صبح زاگرس گفت: دشمنان  از ایجاد اتحاد بین مسلمانان و از جمله  ایران و عراق وحشت داشته و همواره در تلاش‌اند که لین دوستی و اتحاد را  برهم بزنند.

 

نماینده مردم(آبادان و اروندکنار)  در خانه ملت با اشاره به اینکه در مراسم راهپیمایی اربعین همه نظارگر  استقبال و برخورد گرم مردم عراق با زائران از همه کشورها بخصوص ایران هستند افزود: در سال‌های گذشته همگان مشاهده کردند که دشمنان ملت‌ های منطقه و به ویژه مسلمانان و در رأس آنها آمریکا سعی داشتند با ایجاد ناامنی از هر طریقی موجب کمرنگ شدن برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین شوند که در راه رسیدن به این هدف خود ناکام ماندند.

 

وی به وجه اشتراکات  ۲ ملت ایران و عراق از نظر مسائل دینی، مذهبی، مسائل استراتژیک امنیتی،  و... اشاره و یادآور شد: امروز ملت‌ های ایران و عراق در کنار یکدیگر و در مقابل دشمن مشترکی به نام آمریکا ایستاده‌اند فلذا توطئه‌ های دشمنان هم نمی‌تواند این وحدت و یکپارچگی را به هم بزند.

 

 انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.