گروه: اخبار استان خبر: 210125 / تاریخ انتشار : 1401/6/28 ساعت : 22:01
در گفتگو با صبح زاگرس عنوان شد

پاسخی به ابهام در تغییر مکان سایت زباله دهدشت/ دفن نامناسب زباله تهدید جدی برای سلامتی مردم

موسوی گفت: هم اکنون کار دفن زباله به صورت نسبی در سایت انجام گرفته و برای جایگاه نگهبان مشخص و سعی شده که از آتش زدن زباله و سوختن و آنها هم جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست فرمانداری کهگیلویه در ادامه تلاش‌ها برای رفع مشکلات سایت دفن زباله دهدشت که محل دفن آن انتقاد بسیاری از شهروندان را در پی داشته است به خبرنگار صبح زاگرس گفت: نارضایتی مردمی در خصوص محل دفن زباله و پراکنده شدن زباله شهر دهدشت، دفن زباله در این سایت به سختی امکان پذیر است و همین موضوع هم مشکلاتی را برای شهر و شهروندان ایجاد کرده است.

 

عبدالعزیز موسوی دفن نامناسب زباله را تهدید جدی برای سلامتی مردم دانست و افزود: هم اکنون کار دفن زباله به صورت نسبی در این سایت انجام گرفته و برای جایگاه نگهبان مشخص و سعی شده که از آتش زدن زباله و سوختن آنها هم جلوگیری شود.

 

 وی با تاکید بر اینکه امروزه سلامت یکی از مهمترین مقوله های مهم حاکمیتی محسوب می شود که مورد توجه جدی جوامع مختلف است تصریح کرد: برای جابجایی سایت زباله جلسات متعددی برگزار شد و کارشناسان دستگاه‌های متولی تلاش‌هایی را داشتند تا چنان که مقدور باشد بتوانیم سایت را جابجا کرده که تاکنون مکان مناسب تری برای جابجایی این سایت پیدا نشده و همچنان تلاش‌ها تا حصول نتیجه ادامه دارد.

 

موسوی در پایان نقش سلامت در ارتقاء شاخصه توسعه انسانی را انکار ناپذیر دانست و خاطر نشان کرد: اهمیت حفظ میراث گرانبهای محیط زیست برای آیندگان ضروری بوده و یکی از مهم‌ ترین مسائلی که می‌تواند آسیب‌ های جدی و جبران‌ ناپذیری به محیط زیست و سلامتی جامعه وارد کند، دفع غیربهداشتی زباله‌هاست که با مدیریت صحیح می‌توان این چالش محیط زیستی را برطرف کرد.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.