گروه: اخبار استان خبر: 210143 / تاریخ انتشار : 1401/6/28 ساعت : 17:14

فیلم/جدال بی پایان دشترومی ها با زباله/ وقتی افتتاح کارخانه بازیافت هم معضل زباله دشتروم را حل نکرد

با وجود افتتاح کارخانه بازیافت زباله شهر یاسوج انتظار می رفت دیگر شاهد انباشت زباله ها در حاشیه جاده ها و خیابان ها نباشیم، اما گویی این قصه سر دراز دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با وجود افتتاح کارخانه بازیافت زباله شهر یاسوج که با حضور وزیر کشور به بهره برداری رسید، انتظار می رفت دیگر شاهد انباشت زباله ها در حاشیه جاده ها و خیابان ها نباشیم، اما گویی این قصه سر دراز دارد.

 

یکی از مخاطبان به این پایگاه خبری کلیپی ارسال کرده است و انباشت زباله در دشتروم که ورودی شهر یاسوج است را نشان می دهد.

فداکاری ۲۵ساله دشتروم برای مرکز استان

بیش از  ۲۵سال زباله های شهر یاسوج به صورت غیراصولی در منطقه گردشگری و عشایری دوپشته دشتروم دفن می شد که این موضوع مشکلاتی را برای مردم بوجود آورده است.

 

پس از سال‌ها چشم انتظاری بالاخره کارخانه بازیافت زباله شهر یاسوج به بهره برداری رسید تا زباله های این شهر که با عنوان طلای کثیف خوانده می شود دیگر تهدیدی برای شهروندان نباشد و زمینه درآمدزایی و رفع معضل های زیست محیطی را فراهم کند.

تولید روزانه ۲۵۰ تن زباله در شهر یاسوج

روزانه بیش از ۲۵۰ تن زباله در شهر یاسوج تولید می شود که این میزان ۲ برابر سرانه کشوری است که با افتتاح کارخانه بازیافت شهر یاسوج امید است این طلای کثیف به بهترین نحو بهره برداری شود.

 

 

اکنون انتشار فیلمی از انباشت زباله در حاشیه جاده در دشتروم بویراحمد این حس را به مخاطبات القا می کند که کارخانه بازیافت زباله یاسوج کارایی نداشته و یا اینکه دردی از مردم دشتروم دوا نمی کند!

 

 

 

فیلم زباله های رها شده در حاشیه جاده در دشتروم که ورودی یاسوج محسوب می شود در زیر آمده است:

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.