گروه: اخبار استان خبر: 210254 / تاریخ انتشار : 1401/6/30 ساعت : 12:58
در همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس مطرح شد:

سردار خرم دل : جنگ امروز در فضای مجازی است/استاندار : در اتفاقات اخیر برخی اب در آسیاب دشمن ریختند/آیت الله حسینی: عزل و نصب های بیگانه ها نشانه ضعف دوران پهلوی بود+تصاویر

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در همایش تجلیل از پیشکسوتان گفت: در روزهای اخیر برخی اب در اسیاب دشمن ریختند این اتفاق یا عمدی یا در اثر غفلت بوداما این اقدامات راه به جایی نخواهد برد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در سالن اجتماعات شهید عسکری دانشگاه دولتی یاسوج صبح امروز چهارشنبه ۳۰ شهریورماه برگزار شد. 

 
سردار حمید خرم دل در این مراسم با بیان اینکه همایش تجلیل از پیشکسوتان در سراسر استان برگزار می شود ، گفت: در عرصه بین المللی کسی می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد، که زور داشته باشد و حقوق بین الملل محتوایی برای عمل ها و توجیه فساد قدرت مندان است.
 
 
فرمانده سپاه فتح با بیان اینکه تجلیل  از پیشکسوتان در هفته دفاع مقدس در  یک هفته  نشانه تکریم ارزش ها و رشادت ها و مجاهدت ها است، گفت: دشمن با همه برنامه برای جمهوری اسلامی موفق نبوده است، توطئه های مختلفی از ابتدای انقلاب در دفاع مقدس و بعد از آن نتوانست سبب شکست ما شود. 
 
 
 
وی با بیان اینکه وزارت اطلاعان، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی ارکان قدرت ما است، ادامه داد: سپاه پاسداران از ابتدای انقلاب  که از ارکان است در حال تخریب و توطئه بر علیه آن هستند، در نیروی انتظامی شهدایی مختلفی در حوزه مبارزه با قاچاق، اشرار و حفظ امنیت اجتماعی بین المللی تقدیم شد در این شرایط دشمنان به دنبتل تخریب و تضعیف هستند. 
 
این مسئول با بیان اینکه با سناریو سازی درصدد تضعیف نیروی انتظامی هستند، ادامه داد: تجربه های مختلفی برای حجمه به نیروی های امنیتی پشت سرگذاشته شد، در چند روز گذشته  کلیپی هایی از آتش زدن قرآن، آمبولانس ها و حمله به نیروی‌های امنیتی را شاهد بودیم این موضوعات توجیهی ندارد. 
 
 
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به دنبال تضعیف  ارکان قدرت در جمهوری اسلامی هستند، گفت: تجلیل از جامعه ایثارگری به این دلیل است که آنها ایجاد قدرت کردند، اگر آمریکا ، آل سعود در بلاد اسلامی توطئه چینی می کنند هدفشان جمهوری اسلامی است زیرا جرات رویارویی مستقیم با ایران را ندارند. 
 
 
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای الگوهای مختلف و ارزش ها هستند، گفت: در دفاع مقدس ما امروز عکس یک عراقی بر درب و دیوار عراقی ها نیست، در جنگ تحمیلی انسانیت فراموش نشد در این راستا با وجود جنگ آورانی همچون سردار شهید سلیمانی اما موضوعات انسانی همیشه مد نظر او بود، این قبیل ارزش ها فصل ممیزی ما است. 
 
 
سردار خرم دل با بیان اینکه هدف از جنگ در دفاع مقدس برای ارزش های الهی و دینی بود اما جنگ های دیگر برای ارضای خواسته ها و قدرت طلبی ها بود، گفت: در جنگ ما برای مکتب ، دین، ناموس دفاع شد و ما متجاوز نبودیم بلکه از سرزمین، کشور و انقلابمان دفاع کردیم.
 
سردار خرم دل با بیان اینکه جنگ امروز همچنان ادامه دارد و تنها شکل آن عوض شده است، گفت: امروز اگر در فضای مجازی تخریب، و برنامه برای حمله به ارکان های نظام وجود دارد نوعی دیگر از جنگ است که در این شرایط جهاد تبیین نیاز است، امروز اگر به نیروی انتظامی حمله می شود ممکنه است فردا در همین فضا بر علیه سپاه حجمه ببرند. 
 
 
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه آمریکا در حال سقوط است، ادامه داد: آمریکا اگر روزی حرکتی می کرد کشوری را نابود می کرد اما امروز کوچکترین حرکت آنها پاسخ داده می شود.
 
 
وی تاکید کرد: امروز دفاع ما در فضای مجازی است و همه باید در این دفاع شرکت کنند.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین در این مراسم با گرامی داشت یاد و  نام امام و شهدای انقلاب اسلامی گفت: رزمندگان و پیشکسوتان مایه افتخار ایران و انقلاب و جبهه مقاومت هستند. 
 
 
احمدزاده با بیان اینکه در روزهای سختی که دشمن همه توان خود را به خیابان ها آورده است تا به انقلاب ضربه بزند اما با سد دفاعی نیروهای امنیتی مواجه شدند، گفت: در آیه ۲۳ سوره مبارکه احزاب در شأن بزرگواری همچون حضرت امیرالمومنین، حمزه سیدالشهداء نازل شد کسانی که عهد بستند از رسالت پیامبر دفاع کند، و امروز در شرایط حاضر  شرح حال همه رزمندگان دفاع از اسلام و مجاهدان توحید نازل شده است کسانی که جان شریف را تقدیم کردند و عده ای دیگر که در انتظار شهادت هستند. 
 
 
وی با بیان آمریکا و ایادی آنها در دفاع مقدس از صدام حمایت کردند، گفت: دنیا در گذشته به دو بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود اما تفکر الهی  امام ظهور و بروز کرد و در مقابل دنیای آنها ایستاد و آنها متحد شدند تا در جنگ تحمیلی این انقلاب نوپا را سرنگون کنند بر همین اساس بیشترین تسلیحات و حمایت های نظامی را از صدام علیه ایران بکار گرفتند. 
 
 
 
مقام ارشد اجرایی دولت در کهگیلویه و بویراحمد  با بیان اینکه دشمن رشادت ها و مجاهدت های ما را در جنگ تحمیلی مشاهده کرد اما از بیان آن پرهیز می کند، ادامه داد: دشمن امروز توان، جرات و جسارت مقابله با ما را ندارند نمونه آن توقیف کشتی های نفتی در خلیج فارس است اما آنها جرات پاسخگویی متقابل را نداشتند. 
 
 
احمدزاده با بیان اینکه در دوره های مختلفی همچون قاجار، پهلوی بخش های  از خاک ایران جدا شد اما در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ذره ای  از خاک ایران جدا نشد، گفت: همه ایادی کفر متحد شدند تا صدام ظرف مدت یک هفته تهران را تصرف کند و انقلاب را سرنگون کند اما مجاهدت های رزمندگان همه دسیسه های آنها را نقش بر آب کرد. 
 
 
 
این مسئول با تاکید بر اینکه اگر در گوشه ای از یک  شهر یا نقطه ای اتفاقی رخ می دهد به معانی  تضعیف ارزش ها نیست، گفت: اگر غفلت هایی توسط برخی مشاهده می شود به معانی تضعیف انقلاب نیست زیرا اگر  نیاز به حضور جوانان انقلابی باشد شرایط فرق خواهد کرد. 
 
 
احمدزاده با بیان اینکه در روزهای اخیر برخی اب در اسیاب دشمن ریختند این اتفاق یا عمدی یا در اثر غفلت بود اما این قبیل اقدامات راه به جایی نخواهد برد، گفت: وقتی نیروهای مختلف امنیتی برای ارزش های الهی و انسانی جانفشانی می کنند نباید از برخی حوادث حداقلی دچار ترس شد هر چند دشمن تصور دارد  این اتفاقات می تواند سبب چالش برای کشور شود اما این حوادث خللی به اصل نظام وارد نمی کند. 
 
 
احمدزاده با بیان اینکه برای آن دختری که در چند روز گذشته فوت کرد ناراحتیم و اگر کسی مقصر است قانون وجود دارد و اگر قصوری وجود ندارد، دلیلی برای این حجمه ها نیست، گفت: نیروی امنیتی و  انتظامی ما از فرزندان این مملکت و شهدای زیادی تقدیم انقلاب کردند و امروز شاهد انجام وظایف آنها هستیم. 
 
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امثال حاج قاسم سلیمانی ارزش ها و باورهای دینی را زنده کردند، ادامه داد: حاج قاسم شخصی بود که با وجود رشادت هایش وقتی کودک یتیم عراقی او را می دید، احساس آرامش و امنیت می کرد. 
 
 
 
وی تاکید کرد: جهاد ما جهاد ارزشی است و مدیون نیروهای جهادی هستیم.
 
 
نماینده ولی فقیه  در  کهگیلویه  و بویراحمد همچنین با گرامی داشت یاد و نام شهدا انقلاب اسلامی گفت: در آیات قرآن به ارسال پیامبران و حضور مجاهدانی در کنار آنها برای بسط دین و اخلاق اشاره شده است، آنها برای دست یابی به این حقیقت ها تا مرز شهادت پیش می روند. 
 
آیت الله حسینی با بیان اینکه در دوران طاغوت ارزش های دینی سرکوب می شد، گفت: به دستور جبهه کفر و الحاد یکی از شعارهای دینی تضعیف می شد، رضاخان چکمه خود را بر گلوی این ارزش ها می گذاشت و عملا بر علیه دین و اسلام بود. 
 
 
امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه در زمانی که مطالبه مردم ما انتقاد از کشف حجاب بود و اسلحه ای نداشتند اما بیشتر از هزار نفر را در دوران رضاخان به شهادت رساندند، گفت: حکومت آنها طاغوت بود وقتی حجاب از سر زن برداشته شود، وقتی بستر فساد و فحشا فراهم شود یعنی مردم به سوی ظلمت ها هدایت می شوند.
 
آیت الله حسینی عزل و نصب بیگانگان در کشور را نشانه ضعف و عجز دوران پهلوی بود، ادامه داد: آنها نتوانستند کشورما را در مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی توسعه دهند و انسان های برجسته، علمی، نخبه ما را گرفتند اما مردم ما بر علیه آنها پیروز شدند. 
 
 
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز ایران در کشورهای مختلف دنیا و آمریکای لاتین حضور دارد و حتی کشوری مانند ونزوئلا را ایران از محاصره اقتصادی نجات داد. 
 
 
 
آیت الله حسینی با بیان اینکه شما رزمندگان عزت برای ایران به ارمغان آوردید، گفت: شما در عرصه جنگ تحمیلی نقش آفرینی کردید و مجاهدت های مختلفی کسب کردید و سبب مجد و عزت این سرزمین شدید. 
 
 

وی با بیان اینکه باید فرزندانی در شأن انقلاب و اسلام و حکومت حضرت ولی عصر (عج) تربیت شوند، تاکید کرد: امروز حوادث و رویدادهای طبیعی در سراسر دنیا رخ می دهد و در ایران حادثه ای رخ داد آیا بر فرض اگر یک قاضی خطا کرد باید دادگستری تعطیل شود یا اگر سربازی خطا کرد باید امنیت تعطیل شود ؟ اگر پلیس مورد حمله قرار می گیرد، اگر شیشه ای شکسته می شود، نشان دهنده برنامه ای از طرف دشمن است هر چند این اتفاقات راه به جایی نخواهد برد و باید حواسمان جمع باشد.
 

گفتنی است در این مراسم از هفت کتاب رونمایی شده که شامل ۲ کتاب خاطرات شهدا و ایثارگران و چند کتاب دیگر پژوهشی است.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است 
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.