گروه: اخبار استان خبر: 210424 / تاریخ انتشار : 1401/7/4 ساعت : 13:13

یاسوج از ترافیک درد می کشد/ رئیس پارلمان پایتخت طبیعت، سد راه بازگشایی گره کور است؟

بیشترین عامل ترافیک شهر ها ضعف در مدیریت و نبود زیرساخت‌ مدیریت ترافیک شهری است تا یاسوج نیز به عنوان پایتخت طبیعت ایران از این ناحیه درد بکشد و مسئولان بدنبال چاره اندیشی نباشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به درخواست برخی از شهروندان یاسوجی و مادوانی که عبور و مرورشان از گردنه کور ترافیکی بنسنجان عبور می کند این رسانه پیگیر حل ترافیک سنگین ورودی شهر یاسوج در منطقه بنسنجان  شد تا بعد از انتشار چندین گزارش و حضور میدانی مدیران شهری و پلیس موضوع در دستور کار مدیران قرار بگیرد.

 

رفع گره ترافیکی منطقه بنسنجان یاسوج که محور ارتباطی شهرستان دنا، شهر مادوان و منطقه پر تردد و گردشگری مهریان و کاکان است وارد پروسه بروکراسی اداری شد تا بعد از گذشت یک ماه از حضور میدانی مسئولان و قول مساعد به شهروندان برای حل این موضوع پلیس از آخرین تصمیمات برای برطرف شدن مشکل ترافیکی در چند نقطه شهر توسط شهرداری این شهر خبر دهد.

 

پیوست رئیس پلیس راهور استان با بیان این که اقدام شهرداری یاسوج در اصلاح هندسی بلوار ها و نصب چراغ های راهنمایی و رانندگی به باز شدن گره های ترافیکی شهر کمک می کند گفت: کارشناسان پلیس پیگیر ماجرای حذف گره های ترافیکی از منطقه بنسنجان ، شرف آباد و آرامستان یاسوج بودند و نشستی تعاملی با رئیس شورای شهر و شهرداری  در این زمینه نیز برگزار شد، تا از طریق شهرداری مجوز اقدام به پارلمان یاسوج ارجاع شود( اینجا بخوانید ).

یک منبع آگاه در شهرداری به خبرنگار ما گفت: شهرداری در تلاش است تا درخواست اصلاح هندسی بلوار بنسنجان که یکی از دلایل گره ترافیکی این منطقه است به شورای شهر ارسال شود اما رئیس پارلمان نمی خواهد این درخواست ارسال شود.

 

اگر چه صبح زاگرس این موضوع را نه رد و نه تایید می کند اما گفتن این موضوع که رئیس پارلمان شهر در برنامه حضور میدانی مسئولان در منطقه بنسنجان ، از موافقان اصلی اصلاح هندسی بلوار برای رفع ترافیک بود خالی از لطف نیست اما بیان موضع از سوی این منبع آگاه در شهرداری ابهاماتی را ایجاد کرده که تلاش می کنیم در روز های آینده پاسخ آن را در گفتگو با اعضای شورای شهر بدست آوریم.

 

پیشتر کیوان آشنا در گفتگو با صبح زاگرس از اصلاح هندسی بلوار بنسنجان برای رفع ترافیک در این منطقه وعده داده بود و ابراز داشت: از میدان جهاد تا پل مهریان در لاین خروجی شهر یاسوج ، گره ترافیکی وجود دارد که می توان با کم کردن عرض بلوار مشکل را حل کرد و به مردم قول می دهیم در کمترین زمان ممکن برای روان سازی ترافیک اقدام کنیم.( اینجا بخوانید ).

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.